Сглобяеми комплекти: 1/12 ; 1/24; 1/8

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Сглобяеми комплекти: 1/12 ; 1/24; 1/8

Мнениеот Saiman » 07 Юни 2017, 23:55

Здравейте, колеги.
Обръщам се към всички и най-вече към администраторите на този сайт.

Имам предложение, което мисля, че си струва. Става въпрос за сглобяемите,пластмасови комплекти, състоящи се от 50-60 до към 500-600 части(зависи от производител и мащаб), като 'Tamiya', 'Doyusha' , 'Otaki', 'Deagostini' или по-ниските класове, като: 'Revel' или 'Мonogram'.
Предложението ми е да се създаде нов раздел, в който, хора, които не са имали досег до тези модели, да могат да се запознаят с тях и за такива като мен, които вече се занимават с това, да могат да обменят опит с други.
Предлагам да е нов раздел, защото моделите и производителите са доста, времето за сгобяване на даден модел би могло да отнеме седмици, дори месеци и е ще е интересно да бъдат заснети всички етапи от процеса. Мисля, че е нещо доста по-различно и действията не се свеждат до това, просто да извадиш модела от кутията и да го сложиш във витрината... доближава се до искуството,а и всеки може да боядиса детайлите или купето в какъвто цвят си пожелае.
Това е.
Опитах се да намеря нещо по темата, но не можах, ако вече има такъв раздел се извинявам.
Модела, върху който работя в момента е Datsun 240 ZG by 'Tamiya'
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Re: Сглобяеми комплекти: 1/12 ; 1/24; 1/8

Мнениеот Ивайло » 08 Юни 2017, 09:31

Здравей, колега.

Благодаря за предложението. Съгласен съм, че подобна тема би била интересна и ще се радвам да споделиш снимки от твоя проект. Всички проекти за сглобяеми модели биват поместени в разделите за Модификации и ремонт, тъй като те обединяват всички варианти на ръчна изработка на мащабни модели, били те промени на фабрични или сглобяване на китове: viewforum.php?f=21 Вътре има подраздели за всеки мащаб, за да бъде всичко подредено по интереси.

За да бъде създаден нов раздел, това трябва да е наистина належащо, да има голямо количество вече създадени теми, които не се вписват добре в съществуващите раздели. Прекалено многото раздели, съдържащи малко теми, само биха утежнили ползването на сайта.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: Сглобяеми комплекти: 1/12 ; 1/24; 1/8

Мнениеот Saiman » 08 Юни 2017, 20:53

Ясно, добре, благодаря. Аз видях този раздел, но реших, че е само за разни модификации или ремонти, каквото е и заглавието. Ще пусна тема тук. :cheers:
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения