проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: проблем със снимка.бг

Мнениеот Ивайло » 11 Апр 2017, 10:49

Искам отново да посъветвам всички, не ползвайте връзки към снимки във Facebook в темите си! Този тип връзки имат "срок на годност" и след определено време изчезват. Мисля, че срокът е около 4-5 месеца. В първия момент всичко се вижда, връщате се 4-5 страници назад в темата и пак всичко е наред. Но ако проверите 10 страници назад, от миналата есен, няма нито една активна снимка. Това е много измамно, тъй като Facebook не е официална услуга за споделяне на снимки, каквито са Flickr, Photobucket и пр. Те си гонят интереса и не искат стари снимки да им трупат трафик, затова "убиват" старите връзки.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Мнениеот Ивайло » 03 Юли 2017, 19:23

За съжаление и Photobucket.com започват да ограничават ползването на сайта: http://photobucket.com/P500/ Ползвам ги от години, имам над 2500 снимки там, но вече не са достъпни през форума. Ще търся алтернатива и ще споделя впечатления. Засега обмислям два варианта - flickr и Google Photos. Всички снимки ще бъдат възстановени, така че няма да оставя темите си без снимки. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот emovalkov95 » 03 Юли 2017, 19:28

Ивайло написа:За съжаление и Photobucket.com започват да ограничават ползването на сайта: http://photobucket.com/P500/ Ползвам ги от години, имам над 2500 снимки там, но вече не са достъпни през форума. Ще търся алтернатива и ще споделя впечатления. Засега обмислям два варианта - flickr, Google Photos. Всички снимки ще бъдат възстановени, така че няма да оставя темите си без снимки. :cheers:

Точно за това четох в DX преди малко.
И аз им казвам чао. Моите снимки още си ги има, ама докога ли? Проблемът е с големи колекции като твоята, при които възстановяването ще отнеме страшно много време. :|
Аз също се колебая точно между двата сайта, които посочваш, и скоро ще започна прехвърлянето.
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот ivanofff » 04 Юли 2017, 11:24

Аз залагам на Flickr но вече искат поща в Yahoo преди регистрация.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот MuHaTa » 04 Юли 2017, 11:44

Фликър си е открай време с поща в Yahoo, преди време даже се учудих, че ползва акаунта от там.
Аватар
MuHaTa
Фотографът на DiecastCarsBG
Фотографът на DiecastCarsBG

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот Eddie » 04 Юли 2017, 19:42

Да и на мен ми отиде фото библиотеката. Ще трябва да търся друга алтернатива след photobucket. Дано мога да прехвърля снимките, че иначе не ми се мисли :cry:
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Модератор
Модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Ивайло » 04 Юли 2017, 20:03

За свалянето на снимките има лесен начин. Влизаш в профила си във Photobucket, отваряш съответния албум и в дясната част на страницата, зоната Actions, има една връзка Download album. Задава ти няколко въпроса, чакаш доста и накрая ти казва, че албумът е готов за Download. В един .zip файл ти събира снимките от дадения албум. Това трябва да се повтори за всеки албум, включително и за подалбумите. Важно е да не забравиш да изтеглиш снимките от Your Bucket, което също е отделен албум, макар да не се намира в менюто Albums. По този начин успях да сваля близо 2000 снимки на твърдия диск за около 30-ина минути. Този метод сваля само jpg файловете. Ако си имал анимирани .gif-чета или видеа, трябва да ги изтеглиш едно по едно.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Предишна

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения