проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: проблем със снимка.бг

Мнениеот Ивайло » 11 Апр 2017, 10:49

Искам отново да посъветвам всички, не ползвайте връзки към снимки във Facebook в темите си! Този тип връзки имат "срок на годност" и след определено време изчезват. Мисля, че срокът е около 4-5 месеца. В първия момент всичко се вижда, връщате се 4-5 страници назад в темата и пак всичко е наред. Но ако проверите 10 страници назад, от миналата есен, няма нито една активна снимка. Това е много измамно, тъй като Facebook не е официална услуга за споделяне на снимки, каквито са Flickr, Photobucket и пр. Те си гонят интереса и не искат стари снимки да им трупат трафик, затова "убиват" старите връзки.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Мнениеот Ивайло » 03 Юли 2017, 19:23

За съжаление и Photobucket.com започват да ограничават ползването на сайта: http://photobucket.com/P500/ Ползвам ги от години, имам над 2500 снимки там, но вече не са достъпни през форума. Ще търся алтернатива и ще споделя впечатления. Засега обмислям два варианта - flickr и Google Photos. Всички снимки ще бъдат възстановени, така че няма да оставя темите си без снимки. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот emovalkov95 » 03 Юли 2017, 19:28

Ивайло написа:За съжаление и Photobucket.com започват да ограничават ползването на сайта: http://photobucket.com/P500/ Ползвам ги от години, имам над 2500 снимки там, но вече не са достъпни през форума. Ще търся алтернатива и ще споделя впечатления. Засега обмислям два варианта - flickr, Google Photos. Всички снимки ще бъдат възстановени, така че няма да оставя темите си без снимки. :cheers:

Точно за това четох в DX преди малко.
И аз им казвам чао. Моите снимки още си ги има, ама докога ли? Проблемът е с големи колекции като твоята, при които възстановяването ще отнеме страшно много време. :|
Аз също се колебая точно между двата сайта, които посочваш, и скоро ще започна прехвърлянето.
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот ivanofff » 04 Юли 2017, 11:24

Аз залагам на Flickr но вече искат поща в Yahoo преди регистрация.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот MuHaTa » 04 Юли 2017, 11:44

Фликър си е открай време с поща в Yahoo, преди време даже се учудих, че ползва акаунта от там.
Аватар
MuHaTa
Фотографът на DiecastCarsBG

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот Eddie » 04 Юли 2017, 19:42

Да и на мен ми отиде фото библиотеката. Ще трябва да търся друга алтернатива след photobucket. Дано мога да прехвърля снимките, че иначе не ми се мисли :cry:
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Модератор
Модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Ивайло » 04 Юли 2017, 20:03

За свалянето на снимките има лесен начин. Влизаш в профила си във Photobucket, отваряш съответния албум и в дясната част на страницата, зоната Actions, има една връзка Download album. Задава ти няколко въпроса, чакаш доста и накрая ти казва, че албумът е готов за Download. В един .zip файл ти събира снимките от дадения албум. Това трябва да се повтори за всеки албум, включително и за подалбумите. Важно е да не забравиш да изтеглиш снимките от Your Bucket, което също е отделен албум, макар да не се намира в менюто Albums. По този начин успях да сваля близо 2000 снимки на твърдия диск за около 30-ина минути. Този метод сваля само jpg файловете. Ако си имал анимирани .gif-чета или видеа, трябва да ги изтеглиш едно по едно.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот ferrarista47 » 05 Ное 2017, 00:23

И мен ме чака същата работа... :evil: :evil: :evil:
Вече си направих рег в Flickr , но кога ще имам време за "пренасянето"...
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Balty » 18 Яну 2018, 00:59

Здрвейте,
Нов съм във форума и искам да ми кажете къде за момента е най-удачно да кача снимки? Защото съм в чужбина и преди използвах снимка бг за подобни неща , но скоро не ми се е налагало и имам проблем със съответния сайт!!! Благодаря
Аватар
Balty

Име: Калоян Колев
Колекционирам: 1:87

Мнениеот ivanofff » 19 Яну 2018, 01:39

Balty написа:Здрвейте,
Нов съм във форума и искам да ми кажете къде за момента е най-удачно да кача снимки? Защото съм в чужбина и преди използвах снимка бг за подобни неща , но скоро не ми се е налагало и имам проблем със съответния сайт!!! Благодаря

Flickr
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот emovalkov95 » 23 Яну 2018, 20:49

pllb написа:Flickr е доста добър сайт. И аз само него използвам

Искрено съм благодарен на photobucket, защото заради тях открих Flickr. Страхотен сайт, удобен и сигурен! Няма по-добро. :rocknroll:
Аватар
emovalkov95

Мнениеот drdos » 23 Яну 2018, 22:05

Google drive... гугъл си е гугъл.
Public folder, хотлинкинг се прави със запис от вида:

http://drive.google.com/uc?export=downl ... 1111111111 , само че с таговете img в началото и в края..

като замените единиците с това което ви даде гугъл драйв на десен клавиш/сподели - за файла/директорията.
пример - гугъл дава линк за споделяне:

/линк от гугъл:https://drive.google.com/open?id=0B8bvYRHPyM-6RUIxQjlXaXo0V3c /край на линка

ако искате хотлинк във форума се копира това след id и се заменят в шаблона по горе единиците пак от /id нататък, do тага /img

и крайния резултат:

1. препратка

https://drive.google.com/open?id=0B8bvY ... jlXaXo0V3c

2. Хотлинк във форума

Изображение

сложно го обясних ама е елементарно 3 клика са не се занимавайте с глупости пик мик сички са ташак
Последна промяна drdos на 24 Яну 2018, 01:04, променена общо 1 път
Колекция 1:43 http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=15458
Колекция малки мащаби http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=17961
Продавам модели 1:43, 1:60 и други http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=16925
drdos

Колекционирам: 1:43

Мнениеот MuHaTa » 23 Яну 2018, 22:30

Ама получаваш само 15 гб място в гугъл. :D В flickr e 1 tb безплатно, отделно ти генерира линк, готов за копиране във форума с различни размери , директно с bb код без нужда да се пишат каквито и да е допълнителни тагове и е точно на един клик разстояние от самата снимка. ;) По-удобно от това здраве му кажи. :) Пробвайте, не боли.
Аватар
MuHaTa

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот drdos » 23 Яну 2018, 22:45

ми ок , аз процент от гугъл не получвам така че нямам намерение да коментирам повече /спамърски сайтове/ нито да участвам в безмислени спорове или да давам съвети изобщо повече..просто исках да помогна...ама....на вкус и на цвят....
Колекция 1:43 http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=15458
Колекция малки мащаби http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=17961
Продавам модели 1:43, 1:60 и други http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=16925
drdos

Колекционирам: 1:43

Мнениеот emovalkov95 » 05 Юни 2018, 13:33

Година по-късно от Photobucket разбраха каква огромна грешка са направили. Старите снимки май вече се показват по форумите. Въпреки това аз повече не бих влязъл в този сайт, камо ли да го използвам. Той и преди не беше най-доброто, но откакто ползвам Flickr, друго не ми трябва.

"Photobucket has new management, and we are liberating your images!
As of today, your hosted images are live.
Photobucket has a new management team that wants to do the right thing. We are committed to earning back your trust and offering comprehensive and flexible image storage and hosting options for our customers. We’ve taken your feedback and made some changes to our pricing model that allows us to offer competitively priced plans that fit the needs of all of our customers.
Today, our current customers’ hosted images have been restored and Photobucket is introducing a new pricing plan that is built around everyone’s needs.
For a limited time, we are offering a new, competitive subscription package that includes ad-free storage and 3rd party image hosting for just $1.99 per month, or $19.99 per year - which is 95 percent less than the previous pricing model. A free subscription option will still be available to customers who do not require 3rd party image hosting.
In an effort to improve our customers’ experience, we’ve also moved away from an advertising-based model and have eliminated a portion of ads from the site.
Photobucket pioneered the image sharing and hosting market 15 years ago, and our new management team is committed to returning Photobucket to the premier imaging service people had come to know and trust.
There are more positive changes on the way, but for now we are excited to share this new compelling subscription option, as a testament to our dedication to you, our valued customers."
Аватар
emovalkov95

Предишна

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения