проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Мнениеот MuHaTa » 02 Ное 2018, 12:37

Има промяна и при Flickr - от догодина free акаунтите ще бъдат ограничени до 1000 снимки.
линк - https://www.flickr.com/lookingahead/?ut ... 1000photos

*Free members with more than 1,000 photos or videos uploaded to Flickr have until Tuesday, January 8, 2019, to upgrade to Pro or download content over the limit. After January 8, 2019, members over the limit will no longer be able to upload new photos to Flickr. After February 5, 2019, free accounts that contain over 1,000 photos or videos will have content actively deleted -- starting from oldest to newest date uploaded -- to meet the new limit.

Годишния абонамент за unlimited space е 50$.. До 30 Ноември има намаление с 30 % за първата година.
Аватар
MuHaTa
Фотографът на DiecastCarsBG

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот emovalkov95 » 02 Ное 2018, 16:36

Рязка промяна, при положение, че досега имаше ограничение от 1 TB. Обаче аргументите им са добри, защото Flickr наистина се е превърнал в Google Photos - в смисъл, че от някои потребители се ползва за съхранение на всеки кадър, който правят, и поради това общото ниво е ниско. А те явно искат да бъде сайт за изкуство (както и преди разширението).

Хиляда снимки не е критично ниско и ако предвидим средно 20 подбрани снимки на модел, това е място за показване на 50 качествени ревюта. Едва ли ще е пречка да се направят по няколко акаунта...
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот zlatkoo » 02 Ное 2018, 16:56

Да, аз ползвам сайта точно за това. Почти всички снимки са ми там. Явно ще трябва да подбирам. Но като се замисля, ако повечето от цял свят са като мен, и се качва постоянно, наистина ще им трябва мнооого голямо пространство. Тук обаче възниква въпроса, къде да си качвам такива разни общи снимки?
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот emovalkov95 » 02 Ное 2018, 17:22

zlatkoo написа:Да, аз ползвам сайта точно за това. Почти всички снимки са ми там. Явно ще трябва да подбирам. Но като се замисля, ако повечето от цял свят са като мен, и се качва постоянно, наистина ще им трябва мнооого голямо пространство. Тук обаче възниква въпроса, къде да си качвам такива разни общи снимки?

Аз препоръчвам Google Photos като най-удобно и бързо за целта.
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот zlatkoo » 05 Ное 2018, 17:49

Добре, а какво ще се случи със снимките до сега. Заварено положение, или ще трият. А ако трият, кои ще трият? Дори почнах да се замислям, да си платя. Никой не ми е длъжен да ми поддържа пространство и софтуер за обработка, за без пари.
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот MuHaTa » 05 Ное 2018, 18:28

Златко, във цитата в моя пост пише какво ще се случи със снимките, които са над лимита - почват да трият отзад напред, докато паднеш под 1000. Много си прав за последното, и аз го обмислям този вариант с плащането.
Аватар
MuHaTa

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Предишна

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения