Как се запалихте

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: Как се запалихте

Мнениеот mercedes-230-e » 09 Апр 2014, 15:22

не помня ама май руската и украйнската мафия бяха замесени. хубаво си събирах футболни сувенири а те ми изпратиха по неколко модела в подарък и тетака се почна. после тия извратеняци от амерком пуснаха таксита полиций . и тъкмо да ми дойде акъла и да се откажа попаднах на Мрецедес от шабак дето всичко му се отваряше и край........
почна се Мерцедеси емблеми 124-ки ретро. и направо :doh:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Мнениеот begemot1 » 20 Окт 2014, 08:24

При мен започна 1978-1979 г .
за да не плача когато ходя на градина ми купуваха колички от Цум - втория етаж.
Там беше :rocknroll: :rocknroll:
После се изхитрих и бабите ми даваха от пенсийте по 5 лв .през 80 те години 5 лв си бяха пари.Мачбокса беше 2.30 лв
Връщах стъклени бутилки и пак в Цум и малкия цум.После и Млад техник на Пиротска
Събирам 1/72 .Търся само този мащаб
http://vbox7.com/play:7fd733e482
begemot1

Мнениеот commodore » 20 Окт 2014, 16:03

begemot1 написа:При мен започна 1978-1979 г .
После се изхитрих и бабите ми даваха от пенсийте по 5 лв .през 80 те години 5 лв си бяха пари.Мачбокса беше 2.30 лв
Връщах стъклени бутилки и пак в Цум и малкия цум.После и Млад техник на Пиротска

По мои споени магазин Млад техник беше на Георги Димитров,днешната Мария Луиза до кино Цанко Царковски. :roll:
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот kok2010 » 24 Окт 2014, 21:23

commodore написа:
begemot1 написа:При мен започна 1978-1979 г .

По мои споени магазин Млад техник беше на Георги Димитров,днешната Мария Луиза до кино Цанко Царковски. :roll:

Драги колеги майка ми е работила и в двата магазина и на ''М.Луиза''и на ''Пиротска''и от двата съм си купувал Полистил и Мачбокс ;)
Изображение Изображение
Камионите за малките деца са мечта,а за тези които ги карат,кошмар
kok2010
Фен на камиони
Фен на камиони

Име: Николай
Колекционирам: Камиони мащаб 1/87 1/64

Мнениеот begemot1 » 24 Окт 2014, 22:50

Магазините бяха 5 с Цум.
Говоря за периода около 1984 г
begemot1

Мнениеот commodore » 24 Окт 2014, 23:18

На Жданов /Пиротска/ беше малкият ЦУМ зад ротондата ДетМаг и там се продаваха железни колички,влакчета и сглобяеми самолети и т.н играчки,но в Млад техник иаше и всякакви радио техники ,комплекти млад химик,млад физик,астроном и т.н и влакчета Пико и като,че ли от време на време дефицитни железни колички.Аз също съм си купувал от там пак е било там някъде 84-85 годин. Няма да забравя никога както опашката на която чаках,така и радоста от двата модела които си взех - полистил Мерцедес 280 se и АМЦ Гремлин приблизително 1/43 :)
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот taiko » 26 Окт 2014, 23:00

Хахахаха Мерцедеса май е при мене.
Млад техник беше култов. Пърният ми пластмасов Пакард сделано в СССР мама ми го купи през 1974г. Него не го запазих :cry: . Запазих се един мерчо на Естетика, от ония старовремските. Та се почна там някъде 1975. През 1979г. преди да замина в Либия имах колекция от Полистил - 1-24 и 1-43. Бройка-около 10-тина. След това в Джамахирията бързо наваксах и при връщането ми в БГ имах вече внушителна колекция. После вече е ясно...Това хоби ми е най-дългото. Почти цял живот. Конкуритрат го само мацките :P B)
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм или просто Киро -Факиро
Колекционирам: всякакви модели на коли и жени

Мнениеот enrique » 29 Окт 2014, 21:40

Bi-BiB написа:Интересен въпрос. Запален съм, откакто се помня. Дали корекомските плейарти и мечбокс, дали картинките от дъвки би-биб, дали бяха първите бг мечбокси или сглобяемия мерцедес на гама... кой знае, фактори много.

Моята история е подобна :) И аз като малък имах достъп до какви ли не неща за колекциониране - картинки от дъвки, марки, топчета и т.н. Каквото се спазареше се мъкнеше вкъщи и разбира се майка ми от време на време слагаше ред :) Иначе колички съм получавал от малък за какви ли не поводи и общо взето бях събрал към 150 някъде - предимно български, понеже то друго рядко се виждаше. Иначе и аз имам спомен вероятно последните мигове от Млад Техник, само си спомням, че оттам никога не ми купуваха - явно е имало причина :))) А, иначе след около 10-на години прекъсване, отново започнах с колекционирането (този път наистина). А причините бяха две - първо случайното откриване на и-бей от гледна точка на колички, а втората, че започнах работа и не ми се налагаше да искам на някого пари за колички :)))
Какво му трябва на човек - хлебец, лучец и някоя сгодна..... Мачбокс колица. А защо не и някоя Киндер играчица :D
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Име: Илия
Колекционирам: около 1:60 и чат-пат нещо друго :)

Мнениеот USSRCollection » 03 Ное 2014, 22:52

Да си кажа и аз при мен как се почна! :D Миналата година, в края на седми клас реших, че за рождения си ден искам модели, по не знайна причина и така тогава фактически се сдобих с първите си модели - един Москвич 2140 на ДеАгостини и УАЗ 469 на MF Cars. Имах известно време някакъв интерес към моделите, но после по незнайна причина ми се прииска да колекционирам униформи. С тях до никъде не стигнах, само изхарчих пари, но пък поне се сдобих с кубинки за зимата. :lol: Вече към началото към осми клас интереса ми към униформи спадна и осъзнах, че няма да се получи и тогава реших да се върна към моделите. За Коледа си поръчах Трабант 601 в мащаб 1:24, по-късно Москвич 407 и се почна вече сериозно! :D Сега ми е леко тъпо, понеже нямам много време да се занимавам с моделите, да си ги разглеждам, че докато махна един модел на ИСТ от кутията му става утре, пък и просто така да държа моделите не ми е много интересно и се опитвам да провокирам интереса си отново правейки диорами в 1:43. Даже преди началото на училище направих една, ако може дайте някаква оценка. :D viewtopic.php?f=26&t=15794 От сега благодаря!
"Ако си пъпеш бъде диня, ако си диня не бъди пъпеш!"
Аватар
USSRCollection

Име: Симеон Веселинов Василев
Колекционирам: Вече и аз не знам! :D

Мнениеот begemot1 » 05 Ное 2014, 10:14

:D
И той има пръст в това.Мали 1979г . Остарях и акъла ми не дойде :D
Изображение