Предложения относно форума, раздели, правила и т.н.

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: Предложения относно форума, раздели, правила и т.н.

Мнениеот kok2010 » 30 Дек 2014, 21:25

Това предложение ми допада много :rocknroll: Подкрепям
Изображение Изображение
Камионите за малките деца са мечта,а за тези които ги карат,кошмар
kok2010
Фен на камиони
Фен на камиони

Име: Николай
Колекционирам: Камиони мащаб 1/87 1/64

Мнениеот vwniki » 31 Дек 2014, 13:18

И аз съм с вас колеги :shake: подкрепям
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vwniki
Scania фен
Scania фен

Име: Николай Марков

Мнениеот longfinmako » 04 Яну 2015, 22:18

Здравейте колеги :shake:
Аз имам едно предложение,свързано с абонамента и то се отнася до автоматичното абониране за тема,в която пишем отговор.Това води до имейли,че има нов отговор по темата и така 100 отговора,100 писма в пощата,както и след всеки коментар,да се откажем от абонамент.Не е ли по-удобно,да няма автоматично абониране и който иска да получава съобщения,да се абонира ръчно за дадената тема. :shake: :cheers: :cheers: :cheers:
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот Gelov69 » 02 Дек 2015, 14:08

Привет на всички, имам следното предложение: да се регламентира официално продаването на модели на части или отделни детайли от тях, тъй като не е изрично засегнат въпроса в раздел ПРАВИЛА, а в същото време имам спряна обява за продажба на модели "НА ЧАСТИ" с цена: от - до за детайл, защото нямат цена като цял модел.
С 2 думи, нямам нищо напротив да оценя всеки един детайл от даден модел , който се продава на части, но когато това е регламентирано официално в правилника, в противен случай смятам, че спирането на обява по тази причина е неправомерно.
Поздрави!
Аватар
Gelov69

Име: Ивайло Гелов
Колекционирам: Широкоспектърен колекционер

Мнениеот Antara1 » 02 Дек 2015, 16:50

Защо трябва да има допълнитени правила,то си е казано: "Всеки артикул-със снимка и цена".
Ако не ти се продават цели моделите,сложи им по-висока цена,допълни,че се продават и на части и мисля,че всичко ще е редовно.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Gelov69 » 03 Дек 2015, 15:47

Защото колега, нещо което се продава на части не може да има цена за цяло, защото не се продава цяло. Цена могат да имат само отделните детайли, което пък от своя страна изисква това да бъде регламентирано. :!: :!: :!:
Аватар
Gelov69

Мнениеот Antara1 » 03 Дек 2015, 16:17

Просто ти дадох идея как да заобиколиш "закона" ;) ,а твое право си е да чакаш да променят регламентите.
Ако в моделчето има всичко на всичко 10 детайла (по 5лв.) и аз ти дам 50лв.,няма ли да ми го продадеш цялото? :shake:
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот Gelov69 » 04 Дек 2015, 11:12

Аз колега - закон, не искам да заобикалям, още повече, че промените които са факт в момента сме ги обсъждали с Ивайло много години, преди да се регистрираш ти във форума, което той вероятно би потвърдил ако го попиташ.
Колкото до продажбата на цял модел, договорка м/у двама души, винаги може да се получи независимо дали е поставена цена, което е и факт в момента тук :!:
Аватар
Gelov69

Мнениеот Antara1 » 04 Дек 2015, 12:27

Какво значение има,в случая,кой кога се е регистрирал във форума,че го подчертаваш?
Темата е "Предложения" и би било редно да направиш предложение как точно да бъдат променени правилата.
Аз мисля,че правилата са си перфектни в сегашния си вид.
Ето една автоморга,която е за пример как се продават коли на части.Всеки болт и гайка си имат снимка,описание и цена:
https://www.megaparts.bg/products/avtochasti/dvigatel-i-oborudvane?gclid=CNOijNzswckCFYoEwwodbrgCqw
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот Gelov69 » 05 Дек 2015, 16:14

Именно за това става на въпрос колега, за да се избегне излишно губене на време в оценяването на всеки винт, гайка или болт, което може да се договори с евентуален купувач на ЛС без излишни Ъп-ове или спамене на темите.
Както и да е , благодаря на модераторския екип за разбирането и за това, че върнаха обявата ми без да се налага да разглобявам описвам и оценявам всеки един детайл на всеки отделен модел , който се продава на части.
Поздрави!
Аватар
Gelov69

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 08 Дек 2015, 17:11

Здравейте,
Първо се извинявам, за късното включване, но бях доста зает през последния месец и половина.
Ще се опитам да съм кратък, в случая имаме касуз, въпросната обява не е по правилата, но и не извън тях. Някъде по средата се намира. Правилата с всичките им промени във времето за създавани по други принципи и те не могат да обхванат точно такъв тип тема. Ако беше малка тема, щяхме да информираме автора на темата да я направи с цени. Лично мнение, екипа си е свършил работата точно по правилата, но в следствие на настоятелността на Иво Гелов и след вникване в проблема, екипа реши да върне темата и да направи изключение. Не вярвам, това да стане практика, защото ако това стане, ще слагаме темите в коша директно без да обясняваме защо и т.н. Изключения винаги се налага да се правят и винаги сме го правили. Случаят е такъв, както вече казах, темата е на границата между редовна и нередовна. Не е съвсем хвърлена ей така, без никакви цени, но не е и подробна, както е записано в правилата. Случаят остава така, както е в момента и още един път, екипа си е свършил работата точно както е трябвало да направи, за което му благодаря за адекватните решения и за свалянето на обявата и за това, че са направили изключение.
Съвсем скоро, ще съм активен като винаги, надявам се и повече даже, но дотогава, каквито решения се вземат от екипа, те са напълно адекватни и всички трябва да се съобразяват с това.
Поздрави.
Изображение Изображение :signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Мнениеот Чебурашка » 25 Яну 2016, 22:34

Здравейте,предлагам всички ъп и съобщения за запазване на модели,преди повече от 3 месеца,да се преместват в раздел кофа,защото са се събрали много обяви с по 2-4 страници излишни :)
https://evrazvisa.com/ - Forward to Russia – полезна информация, руски визи, съдействие.
Аватар
Чебурашка

Колекционирам: 1:43

Предишна

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения