проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Re: проблем със снимка.бг

Мнениеот zlatkoo » 28 Ное 2016, 11:51

valllleri написа:Явно трябва да се търсят нови сайтове. В момента за качване на снимки във Форума, много лесен и бърз ми е POSTIMAGE. За съжаление, отделно снимките не могат да се гледат от други колеги, както беше със снимка.бг . Много колеги са доволни от FLICKR . Ще се радвам някой да сподели как се работи с този сайт.

Ползавам FLICKR от скоро, не е много сложно. Качването става на нещо като облак, и после си избираш в кой албум, или създаваш нов албум, и после ги меткаш там. Става с малко повече кликове. За споделяне, като цъкнеш на самата снимка, долу в дясно си има извита стрелкичка, избираш си размера (аз ползвам Medium 500 × 375). Аз съм си намерил и докъде да изтривам част от линка за споделяне, иначе излиза освен снимката, и линк към снимката, и flickr изписава все излишни неща.
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Antara1 » 28 Ное 2016, 12:06

И аз първо открих начина изтриването на част от линка,но така много сложно. По-лесно е с най-десния знак "Download this photo".После "View all sizes",избирате си размер на снимката,после "Преглед на изображението" и копирате линка. Направих едно клипче за Валери и мога да ви го изпратя на вайбър.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот valllleri » 28 Ное 2016, 12:13

Наистина, явно има няколко начина за качване. Благодаря на Асен, Росен и Златко за отзивчивостта :shake:
valllleri

Мнениеот zlatkoo » 28 Ное 2016, 12:44

Само забравих да спомена, като ползвам BBCode, от форума не ползвам бутона img, а директно се пльосва линка.
:cheers:
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Antara1 » 28 Ное 2016, 12:54

А аз съм забравил да спомена,че за последните качени снимки съм използвал размер Large 1024 (1024 x 576),за да може малко да се увеличи после снимката.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот svetlio » 28 Ное 2016, 13:26

Хайде кажете как става това с малките снимки, защото са много удобни за разглеждане и ако ме интересува дадена снимка само кликвам и става голяма.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Antara1 » 28 Ное 2016, 14:53

svetlio написа:Хайде кажете как става това с малките снимки, защото са много удобни за разглеждане и ако ме интересува дадена снимка само кликвам и става голяма.

Аз не знам как става,във форума да е много малка снимката,а после да става много голяма,но ако копираш BBcode примерно Square 150 × 150,във форума ще е много малка снимката,а после като кликнеш на нея,ще те препрати към албума,където можеш да я видиш в реален размер.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот svetlio » 28 Ное 2016, 16:53

Не, не, виж на Ивайло в продава как като кликнеш веднага става голяма. Ето това искам.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Мнениеот Antara1 » 28 Ное 2016, 19:18

svetlio написа:Не, не, виж на Ивайло в продава как като кликнеш веднага става голяма. Ето това искам.

Ако имаш предвид тази обява: viewtopic.php?f=23&t=15389 ,малките снимки са препратка точно към албума,но вече не се отварят,защото са в snimka.bg.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот ivanofff » 29 Ное 2016, 00:18

svetlio написа:Хайде кажете как става това с малките снимки, защото са много удобни за разглеждане и ако ме интересува дадена снимка само кликвам и става голяма.

1. Качваш снимката във Flickr;
2. Правиш албум;
3. Поставяш снимките в албум;
4. Отиваш на >>> http://prntscr.com/dcyz1u - за последните качени снимки
5. http://prntscr.com/dcyzgt
6. http://prntscr.com/dcyzw0
7. Копираш линка с десен бутон на мишката и копиране >>> http://prntscr.com/dcz071
8. Така изглежда линка поставен във форума. Махаш всичко от скобата, което съм подчерта и между 2 снимки аз слагам две точки, за да се радалаечат иначе стават плътно една до друга http://prntscr.com/dcz0u8
9. Изображение

П.С. Мисля, че обясних. Много ми се спи, ако съм объркал нещо се извинявам. Първият път е досадно, но се свиква.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот svetlio » 29 Ное 2016, 08:48

Ок. Благодаря, тия дни ще го пробвам този начин на поставяне.
svetlio

Мнениеот The_One » 30 Ное 2016, 23:20

Хора, внимавайте с google. Последните няколко дни срещам няколко обяви за продажба с качени там снимким които не излизат. Явно има някакви настройки да направите снимката видима за всички, иначе само вие си я виждате.

Относно симка .бг - не за първи път се случва снимки да изчезват безвъзвратно. Пожелавам им да фалират възможно най-скоро за да не заблуждават хората. Още преди няколко години като влязох във форума с интерес исках да разгледам теми с колекции, модификации, диорами, но старите снимки(качени в снимка.бг) то излизат, ту - не. Абсолютна липса на професионализъм....
Моите колички:

Ретро автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Offroad автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Аватар
The_One

Име: Николай ( Ники )
Колекционирам: Offroad колички, ретро колички, фосили, екзотични животни, монети, ценни камъни, фигурки животни

Мнениеот mercedes-230-e » 01 Дек 2016, 11:58

Аз имах голям проблем с тия снимки даже темата ми за продаване беше архивиране по едно време от съвестен модераратор защото не ми излизали снимките .сега се научих с тази програма много е лесна https://s16.postimg.org/eo4u75ow5/s_l1600_9.jpg
Който иска може да се възползва.иначе браво на колегата Ivanofff. Дал е страхотно описание . :cheers:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Мнениеот valllleri » 02 Дек 2016, 19:36

Ето какво ми дойде на мейла преди малко:

Уважаеми потребители,

Извиняваме се за причинените неудобства във връзка със сайта Snimka.bg, като ви уверяваме, че екипът ни работи приоритетно по възстановяването на снимките. Очакваме голяма част от съдържанието да бъде налично в началото на следващата седмица. Поради естеството на проблема, за съжаление не можем да дадем категоричен срок за отстраняването му.

Продължаваме да работим и се надяваме скоро да можем да съобщим добри новини.

С уважение: Екипът на Snimka.bg
valllleri

Мнениеот Antara1 » 06 Дек 2016, 13:17

valllleri написа:Ето какво ми дойде на мейла преди малко:

Уважаеми потребители,

Извиняваме се за причинените неудобства във връзка със сайта Snimka.bg, като ви уверяваме, че екипът ни работи приоритетно по възстановяването на снимките. Очакваме голяма част от съдържанието да бъде налично в началото на следващата седмица. Поради естеството на проблема, за съжаление не можем да дадем категоричен срок за отстраняването му.

Продължаваме да работим и се надяваме скоро да можем да съобщим добри новини.

С уважение: Екипът на Snimka.bg

И на мен ми отговориха днес със същото писмо. Дано да се оправят нещата!
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

ПредишнаСледваща

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения