Ferrari 250 Testarossa 1958 - Chasis number 0714

Модификации и ремонт в мащаби от 1:20 до 1:29.

Ferrari 250 Testarossa 1958 - Chasis number 0714

Мнениеот Ssasho0 » 22 Ное 2017, 11:11

Здравейте,

дойде време за нов модел и отново в любимия ми мащаб 1/24. Това е един великолепен мултимедиен модел на Model Factory Hiro от смола, бял метал и фотоец. По принцип декалите са за автомобили 17 и 21 от Le Man 1958, като и двата са жълти. Аз вече си има едно жълто Ферари от периода и реших да си направя някое друго и се спрях на черно ферари с червен нос - chasis number 0714. Това е четвъртата пройзведена тестароса и втората, кочто е за клиент. В началото е била бяла, после червена, после черна и т.н. В момента отново е черна и едва ли отново ще бъде пребоядисана. Пълна история на автомобила има тук :)

Детайлно ревю на модела има тук, така че няма да се спирам на подробности относно самия модел.

Докато правих предишния модел получих доста въпроси от колеги на лично, питащи за различни стъпки от процеса на изработка, за това сега ще се пробвам да съм детайлен, но ако имате въпроси питайте смело и по-добре направо в темата. Така и други ще могат да го видят. Надявам се повече хора да се решат да пробват да изработят модел като видят, че съвсем не е трудно, само изисква време и търпение, но накрая когато държиш в ръце собственото си творение кефа е голям.

Започнах с малко тестово напасване и почистване и китване и естествено като първа стъпка - двигателя. Той е от доста метални части и малко фотоец като аз ще добавя каквото мога като кабели и маркучи за да изглежда максимално реалистично накрая. Залипих металните части по купето, кит, шкурене и след това сив праймер. Сивия праймер се използва за да се видят дефекти, които иначе няма как да видите, а по-късно ще почнат да ви бодът очите. Със сигурност ще има поне още веднъж повторение на процедура за да се заличат всики следи от сглобката. Естествено в процеса на шкурене се губят детайли от разшивката, но те ще бъдат възстановени после.
Двигателя още не е готов напълно, но осноните му части са там, предстой да му добавя кабели, горивопроводи и няколко дребни детайла и е готов. Използвах случая и боядисах и седалките, понеже това ще са единствените червени елементи (с изключение на носът), та на веднъж да ги пръсна. На тях трябва да им добавя бял кант от разтегнат литник и накрая една ръка лак сатен.
Мисля, че модела има огромен потенциал да се превърне в един от най-добрите, които съм правил, но да видим :)

За сега толкова, ако имате въпроси, коментари, препоръки или градива критика не се колебайте да ги споделите.
Позрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ssasho0

Re: Ferrari 250 Testarossa 1958 - Chasis number 0714

Мнениеот Ивайло » 22 Ное 2017, 15:15

Адмирации за детайлното представяне на проекта. :clap: :shake: Помня как ни изуми с Lanica-та в 1:43, така че тук се готвя за още по-впечатляващ резултат, предвид по-удобния мащаб.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот Тихомир » 22 Ное 2017, 15:40

Нещата отиват към детайлност на СМС 1:18. Колата е страшно красива с тези понтонни калници, една от любимите ми. Творение излязло изпод ръцете на маестро Серджо Скалиети.Ще следя с интерес какво ще се получи накрая. От другите ти модели показани във форума знам колко хубави неща правиш. Успех! :shake:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот Antara1 » 22 Ное 2017, 19:13

Успех! Двигателят и скоростната кутия са станали страхотни! :clap:
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот avtolak-serviz » 22 Ное 2017, 21:44

ще следя с интерес :)
много добра работа ! :shake:
"АВТОЛАК-СЕРВИЗ" - НАШИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ СА ПО-ГОЛЕМИ ОТ ВАШИТЕ ЖЕЛАНИЯ

FACEBOOK http://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BA-%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7/353553198083634?ref=hl
avtolak-serviz
Майстор на модификации
Майстор на модификации

Име: Владо
Колекционирам: модели 1:24 и 1:64

Мнениеот Ssasho0 » 30 Ное 2017, 11:39

Здравейте,

продължавам нататък с модела.

Първо направих седалките, но като ги снимах и сравних снимките с оригинала......оказа се че седалките са грешни :( По принцип тези автомобили са били със сини седалки, но на тази конкретно (виж първата снимка в темата) в някакъв момент са сменени с червени и те са доста различни. За това включих дремела и рестартирах проект седалки - оформих ги леко, след това с малко милипут завърших формата, пребоядисах ги и налепих белия кант (от разтегнат бял линтик). овреди боята леко с лепилото и това ще бъде оправено в следващите дни, но в момента не ми се занимава с тях.
Боядисах и много части черен мат - цялата тръбна структура на автомобила, предното окачване, радиатор и т.н. Самото предно окачване е в процес на изработка и в следващите дни ще е готово, само да му пусна маркучите на спирачната система....ама първо трябва да разбера от къде точно минават!
Работя и по резервоара, но той не е още и на 50%, все пак му смених капачката с нова отваряема :). Старата може да се види на снимките, като трябва да се има предвид, че не е полирана.
На една от снимките се вижда и защо е важно да се използва сиво за да се видят дефектите в изработката - тази фуга има малък дефект и той много трудно може да се види иначе, а в последствие ще ми вади очите!
За сега толкова, следващите дни се надявам да имам какво още да покажа.
Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ssasho0

Мнениеот sinister_shadow » 06 Дек 2017, 19:05