Моите модификации - Pontiac Solstice Final Changes

Модификации и ремонт в мащаби от 1:20 до 1:29.

Re: Моите модификации - Classic German Car

Мнениеот asho.b » 31 Авг 2013, 12:59

Ето ме отново пак - този път с друга по-успешна модификация. За един ден работа състоянието на захабеното ми оригинално Порше 959 (http://ashob.snimka.bg/automobiles/pors ... 5.29981962) придоби доста стилен вид - (http://ashob.snimka.bg/automobiles/pors ... 6.31399484) . Направените промени са незначителни - боядисване на джанти, салон, спойлер в сив металик цвят и изработване на нови номера, които също са в сив цвят, но ефектът е поразителен. Засега май това е последната ми модификация в този мащаб поради липса на друг модел в същият мащаб, но това вероятно скоро ще се промени стига да намеря подходящият модел за реставрация. :) Надявам се да ви е харесало освежаването на класиката. :shake:
asho.b

Име: Александър Боянов
Колекционирам: 1/24, 1/34-1/39, 1/43 и 1/60-1/64

Мнениеот Ивайло » 31 Авг 2013, 13:27

Защо и гумите са боядисани? Освен това спойлерът стои като кръпка. На твое място бих пребоядисал цялата кола в един цвят.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот asho.b » 31 Авг 2013, 14:08

Ами гумите нямаше как да ги избегна, но така според мен доста добре контрастира с черният цвят. Спойлерът си е оригинален - върви си с колата. А относно цялостното пребоядисване - не ми се иска да го правя, защото ми харесва черният лъскав цвят а и боята е добра.
asho.b

Мнениеот rosen__petrov » 31 Авг 2013, 15:56

Мен ако питаш, по-добре повече не прави каквито и да било модификации по какъвто и да е модел
Аватар
rosen__petrov

Име: rosen petrov
Колекционирам: nissan 1/24

Мнениеот Ивайло » 31 Авг 2013, 17:43

Колега, аз и други хора се опитваме тактично да ти дадем съвет как да подобриш работата си или да ти намекнем за грешки, които си допуснал. И преди съм ти казвал - сериозно се замисли над отправените съвети и критики, поправи грешките си или попитай как да го направиш, а не давай обяснения защо е станало така, как не е толкова зле, как на теб ти харесва и прочие.

Замисляй се повече над проектите си. Модифицирането на кола не значи просто да направиш нещо различно, а да направиш нещо добро или по-добро, в което да има логика. Къде по света има сребристи гуми? Защо ще лепнеш един сив детайл на толкова елегантно купе, с преливащи линии?

Казано директно, Поршето в този му вид е напълно развалено, не е освежено, нито стилно. Напълно нелогично е. Боядисай интериора и гумите с черен мат, купето трябва изцяло да се пребоядиса (например с това сребристо) и едва тогава може да се говори за реставрация.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот asho.b » 31 Авг 2013, 22:46

Имам нестандартно мислене относно модификации на МОДЕЛИ и затова смятам че нещата ми се получават. Благодаря на кирилвасилев за правилното тълкуване на нещата, които правя - те са просто автотренажор за мен, а в бъдеще се надявам нещата да се променят и в света да се предлагат бели, цветни и сребристи гуми така че благодаря и на вас (Ивайло и rosen_petrov) за рецензията на мойте "проекти".
asho.b

Мнениеот Ивайло » 31 Авг 2013, 23:13

Нестандартното мислене е нещо хубаво, но не бива да те води до самозаблуда. Чудесно е да мислиш нестандартно, но ако това е оправдание, което те прави сляп за градивна критика и съвети, то се превръща в пречка за напредъка. :)

Наистина, вече няма да коментирам, тъй като усещам, че всеки мой коментар в тази тема бива контриран с всевъзможни тълкувания, само и само да бъде оправдана въпросната модификация, без да усещам желание за диалог. От "на мен така ми харесва" до "в бъдеще се надявам нещата да се променят и в света да се предлагат бели, цветни и сребристи гуми".

Един последен съвет за нестандартното. Ако направиш нещо щуро и нестандартно, направи го така, че да убедиш зрителите в идеята си. Не бива да изглежда като грешка, а като напълно целенасочен проект, независимо колко е странен. Примерно, вместо да оцветиш само някои части, защо не посребри цялата кола? Така ще прилича на метална отливка.

Желая ти успех! :shake:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот asho.b » 02 Сеп 2013, 23:44

Благодаря ви за прекрасните коментари. Надявам се скоро да ви зарадвам с някоя друга по-успешна модификация на модел в същият мащаб. Поздрави :shake:
asho.b

Мнениеот asho.b » 09 Ное 2013, 16:20

Здравейте на всички, най-сетне след толкова нуспешни и незадоволителни опити промених за последно този понтиак както аз исках да стане. Получи се доста добре.....единствената забележка е че има малък проблем с окачването отпред (не се движи много лесно и запецва в гумите). дори и след повдигането пак не става, но ще търся друг вариант. Другото което не мога да направя е детайлизацията на двигателя и на ходовата част - сега го боядисах в златно и очаквам идеи как да мацна някои части в черно, относно ходовата част си я оставих в сиво понеже не знам какво да и направя. Джантите са различни, защото другите сходни две не пасват добре. Съжалявам за лошите снимки, но толкова мога. Иначе засега направените промени по Солстика са следните:
1. Боядисване на отделни детайли в златисто.
2. Добавяне на спойлер.
3. Изработване на заден номер.
4. Добавяне на ауспух.
5. Повдигнато окачване отпред и отзад.
Преди тях изглеждаше така - http://www.superminiaturas.com.br/detal ... categoria/, а след това ето така: Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Моделчето е на :signmaisto:
asho.b

Предишна

Назад към 1:24