Дребни спомени :)

Включва мащабите от 1:30 до над 1:90.

Дребни спомени :)

Мнениеот Saiman » 10 Мар 2018, 16:43

Здравейте, колеги.... Малко се върнах към детството днес. В интерес на истината ми е малко странно, че купувам подобни неща, които като дете имах навика да чупя, губя, подарявам и тн. Стана съвсем случайно. Един приятел продава разни вехторийки и тези антики бяха част от тях. Харесаха ми и реших да ги взема, общо седем колички. Единствено съм ги почистил малко, в автентичен вид, 'Matchbox' , прозведени 1972/3та. Не съм сигурен какъв мащаб са, може би 1/64.

Един албум за всичките. Тук може да разгледате всичко до сега. Следващите моделчета ще са пак тук - https://imageshack.com/a/W3Ll/1

Ето ги първите два:
Mercedes-Benz SS
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна Saiman на 10 Мар 2018, 16:55, променена общо 2 пъти
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Re: Дребни спомени :)

Мнениеот Saiman » 10 Мар 2018, 16:51

.... И Вторият.
Rilay M.P.H.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Saiman

Мнениеот detritus_vt » 10 Мар 2018, 17:32

Models of Yesteryear - Много добра изработка, изключително красиви масивни колички. За добро или за лошо, тези модели и до ден днешен не са интересни за масовия Maчбокс колекционер. Могат да бъдат намерени в неразпечатани кутийки на доста добри цени. Лично за мен са доста подценени. ;)
Аватар
detritus_vt

Име: Драгомир
Колекционирам: Само Мачбокс

Мнениеот Saiman » 10 Мар 2018, 18:00

detritus_vt написа:Models of Yesteryear - Много добра изработка, изключително красиви масивни колички. За добро или за лошо, тези модели и до ден днешен не са интересни за масовия Maчбокс колекционер. Могат да бъдат намерени в неразпечатани кутийки на доста добри цени. Лично за мен са доста подценени. ;)

Хихи... Нямам си идея. Пичагата ми ги предложи, викам 'я ги дай' , 'за цвят'. Единственото, което съм правил с такива колички е да чертаеме с тебешир писти пред блока и ...сещаш се. Радвам им се. :) :cheers:
Saiman

Мнениеот detritus_vt » 10 Мар 2018, 20:50

Моделите са супер! Обърнали са внимание на детайлите, абе, изработка преди всичко да стане made in china!
Аватар
detritus_vt

Име: Драгомир
Колекционирам: Само Мачбокс

Назад към Мащаби 1:32, 1:64, 1:72, 1:87 и др.