VW Beatle 1:72 с нови джанти и снимки без брони

Модификации и ремонт в мащаби от 1:30 до над 1:90.

VW Beatle 1:72 с нови джанти и снимки без брони

Мнениеот hempgru » 25 Ное 2011, 01:56

Здравейте купих сет от 3 модела VW Samba , VW T1 Pick Up и VW beatle.Причината за покупката беше Т1 пикап който нямах.След дълго броене видях че костенурката ми се повтаря :shock: ,реших да я променя.От Лукойл в Пазарджик си купих немско недоразумение модел Z8.
Новата ми костенурка се беше отворила, според думите на продавача valllleri така си е пристигнала в БГ.Разгледах отблизо двата модела и видях че имат разлика, не беше премахната излишната пластмаса от интериора на новата костенурка.Таз излишна пластмаса пречеше на дъното да се затвори.Махнах я с помощта на ножче и я сглобих пробно, пасваше идеално.Пробих нитовете на недоразумението и му свалих осите с гумите и ги сложих на костенурката.Новите оси бяха малко по-дълги и затова направих фланци от пълнител за химикал.
Ето и снимките: http://hempgru.snimka.bg/hobby/cararama.636440
Последна промяна hempgru на 25 Ное 2011, 16:28, променена общо 1 път
Аватар
hempgru

Колекционирам: Карарама 1:72

Re: VW Beatle 1:72 с нови джанти Cararama

Мнениеот Ивайло » 25 Ное 2011, 12:58

Изглежда отлично. И аз имам много дублиращи се модели, но досега не се бях замислял да махна нитовете и да пробвам по-сериозни промени.

Дали не може да се направят още промени, за да изглежда не толкова стандартен. Например да махнеш броните? Пребоядисването е трудно, тъй като ще се заличат всички детайли по купето.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: VW Beatle 1:72 с нови джанти Cararama

Мнениеот hempgru » 25 Ное 2011, 16:01

На този модел броните ще се махнат много лесно, лошото е че ще има малки дупчици.Въпроса за боята е по-сложен, аз лесно ще премахна старата боя , но с каква боя да я пръсна после?Ако се разгледаш модела от близо ще забележиш многото малки контури, има и друга боя на доста места за която нямам ръка да я повторя.
Ето снимки без броните: http://hempgru.snimka.bg/hobby/cararama.636440
Дайте идея как да запълня отворите от броните,как да си направя регистрационна табела за предницата, защото тя остана на бронята. :? :? :?

Поздрави!!!
Аватар
hempgru

Колекционирам: Карарама 1:72

Re: VW Beatle 1:72 с нови джанти и снимки без брони

Мнениеот anga » 25 Ное 2011, 18:32

Колега, изглежда супер.. Имах такъв Кефер 1:1, и имах някой планчета за подобряване, но го продадох.. Но моделчето е станало супер :)
F*ck the modern cars - I'm driving Oldschool
Изображение
Аватар
anga

Име: Ангел Славков
Колекционирам: BMW

Назад към 1:32, 1:64, 1:72 и др.