Новите ми реставрации - Ferrari 312P завършен

Модификации и ремонт в мащаби от 1:30 до над 1:90.

Re: Новите ми реставрации :)

Мнениеот Skumata » 14 Окт 2009, 21:05

Респект за труда, постигнал си чудесен резултат. Би ли ми препоръчал какви спрейове ползваш, както и хромовия най-вече за базата. Благодаря!
Купувам Matchbox Lesney Superfast!
Skumata

Колекционирам: Основно Matchbox, Johnny Lightning и Hot Wheels (и разни в 1:87, 1:72, 1:64)

Мнениеот GOLFA » 08 Яну 2010, 22:15

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
GOLFA
Баннат
Баннат

Мнениеот enrique » 03 Апр 2010, 09:31

След дълго затишие ето ме отново с най-последните реставрации. Това е и специален поздрав за колегата Siku, понеже предполагам, че ще му харесат. Аз също взех двата модела, главно поради факта, че самите модели са интересни - Мазерати Мистрал и Олдсмобил Торонадо. От старото производство на братята германци с изцяло черни колела :) А и забелязах, че Олдсмобила има имитация на стъклени фарчета, което лично за мен си е предимство като се има в предвид времето през което е произвеждан. Само че е доста едричък - около 90мм. Знаех, че моделите на Сику са по-големи от тези на Мачбокс, ама такова чудо не бях виждал. Иначе мащаба е 1:60 като се ръководя от факта, че реалния автомобил е близо 6000мм дълъг :) Цветовете съм се старал да бъдат максимално близки до оригиналните, като само на Мазератито си позволих да боядисам в черно двете брони и решетката, че небоядисани не ми се понравиха :) Ето и снимките:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Какво му трябва на човек - хлебец, лучец и някоя сгодна..... Мачбокс колица. А защо не и някоя Киндер играчица :D
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Име: Илия
Колекционирам: около 1:60 и чат-пат нещо друго :)

Re: Новите ми реставрации :) 3.04.2010г.

Мнениеот alex_geforce » 03 Апр 2010, 09:41

Браво, много ми допадат :cheers:
Правим всичко от минет до атомна бомба... без първото и последното!

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| _____
|...Греяна Ракия.......| |""""'\\____,
|___________________|.|___| / ̅ ̅ \|
''''''(@)(@)--**'''''""|(@)(@)----[==]'"'(@)""
Изображение :w000t: :stars: :jawdrop:
Аватар
alex_geforce

Име: Алекс

Мнениеот lichen » 03 Апр 2010, 13:07

Много добри модели, честито за новата боя! :rocknroll: :rocknroll:
Аватар
lichen
Фен на мащаб 1:64

Име: Иван
Колекционирам: Почти всичко в мащаб ~ 1:64

Мнениеот SIKU » 06 Апр 2010, 10:37

Невероятни реставрации на страхотни модели!!! :o :shock: :clap: Поздравления за положения труд! Резултатът е впечетляващ! :thumbsup: За стъклените фарчета на Олдсмобила не се изненадвай - преди около три години аз също реставрирах един Форд Транзит от същото siku-производство с изцяло черни тънки гуми и ръкописно лого, или иначе казано - от старото матрял, и неговите фарчета са също стъклени + рефлектори! Мащаба на двата модела е запазената марка на siku - 1:55, затова ти изглеждат малко по-големички.
SIKU
Фен на камиони
Фен на камиони

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:50 - 1:64

Re: Новите ми реставрации - 26 декември 2010г.

Мнениеот enrique » 26 Дек 2010, 22:11

От вчера започнах да се занимавам с реставрация на един много рядък модел на Хот Уилс - Ферари 312Р от т.нар. редлайн. Моделът е произведен през 1970г. и за мое щастие получих като подарък 3 броя в различна степен на лошо състояние. Все пак от двата броя може спокойно да се получи един реставриран модел с доста добро състояние на отделните елементи, така че реших да се захвана :) Ето и началната фаза, когато моделите са разглобени и с премахнати остатъци от боята. Третият ще си стои в това състояние, а ако някой го желае може да се разберем някак :lol: При отваряне на единия модел се оказа, че материала на базата е доста крехък и се разруши голяма част от предната част, но за радост другата се отдели непокътната. По закона на Мърфи обаче пострада купето на здравата база, така че и двете купета се нуждаят от лека модификация, но за това по-нататък. Изненадващо запазени са колелата въпреки, че боя по купето практически почти не беше останала. Само хромът е поизтъркан, но се надявам да се намери решение и за този проблем :)

Изображение
Какво му трябва на човек - хлебец, лучец и някоя сгодна..... Мачбокс колица. А защо не и някоя Киндер играчица :D
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот enrique » 29 Дек 2010, 14:33

Лек ъпдейт с реставрацията :) Моделчето, след като беше отворено и беше отстранена останалата боя, вече е и боядисано в традиционния за едно Ферари цвят - червения :) Тъй като и аз колекционирам основно в червено, то друг цвят просто не подлежеше на коментар.

Изображение

А тук е почистеното интериорче заедно с малкото стъкълце :)

Изображение

За да се възвърне малко външния вид на джантите отскочих да потърся от въпросните маркери. Реших, че в Технополис може да има, но се оказа, че няма в сребрист цвят. Понеже имаше и Кауфланд на две крачки, влязох да проверя и там. Видях едни комплекти със златисти и сребристи химикалчета, от т.нар. гел-химикали и си взех - 4 броя за 1.99лв :) Не бях сигурен, че ще стане работата, но преди години мой приятел ползваше такива и резултата беше повече от добър, но все пак той си ги ползваше за друго. Та в крайна сметка пробвах със сребристото и ето какъв е резултата:

Изображение

Все пак крайния резултат е значително по-добър отколкото в ожулен вид както се вижда на първата снимка, така че приемам, че не съм се минал с тези химикалчета. И понеже не ми изглежда добре Ферарито да остане само в червено реших да направя и няколко стикери. Засега това е само резултата в принтиран вид:

Изображение

Сега си чакам само да ми пристигне двойното тиксо, че въпросните супермаркети въобще не можаха да ми предложат :) Дано да пристигне, че нямам търпение да видя какво ще се получи в крайна сметка :)
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот enrique » 29 Дек 2010, 17:08

След като не получих двойното тиксо трябваше сам да си изляза и да си намеря. В крайна сметка след около 2 часа търсене, прибиране и обработване на стикерите ето какво се получи - моделът вече е боядисан, с лепенки и с поставени интериорче и стъкълце :)

Изображение
Изображение

Сега остана единствено да се реши дилемата дали да сложа видийки отдолу или да се доверя на "Капчица" :lol: Видийки търсих днес, но не намерих по-малки от 10 мм дължина. А идея си нямам как да ги срежа и дали въобще може, тъй като незнам после как бих могъл да ги заостря отново - нямам шмиргел и прочие съоръжения :)
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот enrique » 29 Дек 2010, 18:14

В крайна сметка се доверих на лепилото и ето го окончателния резултат откъм реставрация на модела. В това си състояние вече може да бъде добавен към колекцията от червени Ферарита :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:

Изображение
Изображение

:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Re: Новите ми реставрации - Ferrari 312P завършен

Мнениеот Иван » 29 Дек 2010, 19:44

Супер ти се е получило!! :cheers: Но защо не сложи декали като на моделчето: http://www.earthling.com/10762/PictPage/3923498491.html :roll:
Аватар
Иван
VIP потребител
VIP потребител

Колекционирам: 1:24

Мнениеот Тихомир » 29 Дек 2010, 21:10

Това моделче дори и в не добро състояние струва една солидна сума. Станало е добре след реставрацията, но според мен е трябвало да оставиш както си е било с оригиналната боя. ooo аз не съм прочел поста.. ти от три правиш един..ясно тогава наистина си направил оптималното. Иначе ако беше с няколко драскотини дори не трябва да се пипа според мен. :signferrari: За първи път го виждам това Ферари особено и редлайн някой да го показва във форума!
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот enrique » 29 Дек 2010, 21:37

Мда, аз едното го оставих непокътнато, понеже нямаше нужда да се разглабя :) Двете бяха в много окаяно състояние, та затова се реших :) Иначе ако бяха хубави нямаше да са при мен вероятно :)))
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот lichen » 30 Дек 2010, 15:29

Чудно е станало Ферарито, за което голямо БРАВО! :clap: :signferrari: :rocknroll:
Много е гот чувството, когато от няколко таралясничета си направиш едно читаво моделче! :) :cheers:
Аватар
lichen

Име: Иван
Колекционирам: Почти всичко в мащаб ~ 1:64

Предишна

Назад към 1:32, 1:64, 1:72 и др.