1:64 Matchbox / Hot Wheels и др. - 2019

Дискусии, свързани с мащаби от 1:30 до над 1:90.

Re: 1:64 Matchbox / Hot Wheels и др. - 2019

Мнениеот Muggs » 10 Апр 2019, 12:13

WeltherrschafT написа:Брандове като Tomica, Tarmac Works издават масово японски модели и това е нещо нормално, защото си имат огромния пазар
на Азия. Понеже той все повече нараства, много неща които произвеждат американците (включително филмовата и музикална
индустрия) също иска да задоволи този пазар. По тази причина (според мен) Мател също правят масово японски модели, да не
говорим, че главният им дизайнер е с такъв произход.

Въобще не засягам въпроса за качеството и кой производител колко скъпи/детайлни модели прави, защото положението е принципно
и е видимо какви марки и модели се издават от няколко години масово от всички. Аз говоря за тази тенденция и това си е лично мой
проблем, без да ме интересуват цените в случая или качеството. Който иска да дава 50 евро за Hot Wheels - все ми е тая, или пък TLV.

Въпросът с колекционирането е субективен, така че тук не намесвам предпочитанията си към конкретни брандове и качествата им,
а просто заявявам личното си мнение относно тенденция, която не ме кефи.

Аз не казвам, че ти си отворил темата за качеството или цените... казвам че мене ме дразни това и как евтини играчки настигат колекционерските модели по пари.

А немога да разбера защо толкова те дразни това, че се издават много японски моделчета??
Има толкова други като М2, Greenlight, JohnyLightning ориентирани към Американските модели... Norev, Schuco и др. към европейските... а доколкото помня ти си падаш по рали автомобилите и CM's е прекрасен производител ориентиран към този тип модели.

Просто като не те кефи този тренд, нему обръщай внимание ;)

Аз не се кефя много на американските и въобще не ги гледам :lol:
Аватар
Muggs
Фен на мащаб 1:64

Име: Цецо
Колекционирам: 1:64 Premium Diecast

Мнениеот Muggs » 13 Апр 2019, 08:18

И следващите Митсубишита ....

TOMICA LIMITED VINTAGE

LV-N187 Lancer GSR Evolution V

Изображение
Изображение
Аватар
Muggs

Име: Цецо
Колекционирам: 1:64 Premium Diecast

Мнениеот svetlio » 13 Апр 2019, 20:31

Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот paralesko » 14 Апр 2019, 11:08

това с дривта е раэкош :clap:
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

Мнениеот свет » 17 Апр 2019, 08:15

В ибей има едни търговци от Китай. Продават Hot wheels fast and furious и team transport за около 20 - 25лв. Как ви се струва измама ли е? Като се знае обикновено какви са им цените а пък имат продажби и около 20тина положителни коментари.
свет

Мнениеот svetlinnh » 17 Апр 2019, 11:39

Вероятно става въпрос за крадена стока, от която бързат да се освободят, аз поне не виждам друга причина да е толкова ниска цената. Имаш морална дилема дали да стимулираш вероятни крадци като купиш от тях и чисто финансова дилема дали да рискуваш 20 лева. Ако оставим настрана моралния казус, вероятно си струва да се рискува, все пак 20 лева не е месечна заплата... Естествено трябва да се види и какъв е процента на положителни отзиви за продавача. Има такива с под 50% и такива с по над 90%. Колкото и да е относително, все пак това показва нещо. Аз лично не бих купил от продавач с нисък процент положителни отзиви, дори да продава на безценица.
svetlinnh

Мнениеот juvcho » 17 Апр 2019, 13:07

Според мен е измама.

И аз ги видях тези и примамливите им цени, както и оставените 20-ина положителни оценки. Нещо специфично, което ми направи впечатление беше това, че оценките, оставени в ревюто бяха за "private items", т.е. не може да видиш на какво е оставена оценката, все едно е скрито. А другото ми притеснение беше, че оценките са поставени от потребители с минимален брой оценки от своя страна.
Все пак реших да ги наблюдавам за няколко дена и може би след 5, същият продавач не съществуваше.
Съветвам те да направиш същото нещо.
juvcho

Колекционирам: Мъници

Мнениеот blagovest yankov » 17 Апр 2019, 17:55

Няколко хора от разните групи казваха, че от чисто любопитство са ги пробвали, без да очакват наистина моделите. В крайна сметка ибей са блокирали продавачите и са възстановили парите за стоките.
ПРОДАВАМ: 1:18 и 1:24, ~1/43, ~1/64.
(цъкни на мащаба)
Аватар
blagovest yankov

Име: Благовест Янков
Колекционирам: 1:24, 1:64

Предишна

Назад към 1:32, 1:64, 1:72 и др.