Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Мнениеот Наугрим » 04 Юли 2018, 18:27

Днес предадох в училището наема за месец юни 2018 г.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София

Мнениеот Наугрим » 07 Юли 2018, 21:44

Списък на присъствалите на среща №185 в София:

1. commodore
2. haifisch
3. dodgewc
4. Eddie
5. corleone
6. mitesan
7. Светослав Петков
8. svetlio
9. Иван Иванов
10. civic
11. De Lorean
12. Наугрим
13. S.Petrov
14. Васил Абаджиев
15. Пламен Даракчиев
16. Пламен Симеонов
17. ogi 54

Събрахме 30 лева за каузата, с която сме се заели. Благодаря на отзовалите се.
Наугрим

Мнениеот gogi_lussi » 20 Юли 2018, 23:05

Кога ще е следващата среща? Нов съм в колекционерството и ще ми е особено приятно да се запознаем на живо.
gogi_lussi

Име: Ангел Христов
Колекционирам: ферари 1:18 и 1:24

Мнениеот Наугрим » 21 Юли 2018, 00:03

gogi_lussi написа:Кога ще е следващата среща? Нов съм в колекционерството и ще ми е особено приятно да се запознаем на живо.

Здравейте, радвам се че имате интерес съм сбирките ни. Следващата ни среща ще бъде на 28 юли, събота, вероятно от 14 до 16ч. Мястото ще е различно този път, поради лятната ваканция на
училището, където обикновенно се събираме. Вчера разгледах една зала с 10 маси в Люлин 9, срещу ресторант Адашите. Намира се на пресечката на бул. Царица Йоана и ул. Ген. Асен Николов.
Помещението е на втори етаж, минава се по външно стълбище, желателно е преминаващите с 1 ръка да се държат за парапета, защото стъпалата не са от най-удобните. Който ще носи модели
трябва много да внимава. Залата е комфортна, има санитарен възел. Ползува се от автошкола. Идната седмица ще потвърдя окончателно в темата, но промени едва ли ще има. Благодаря на
колегата Иван Иванов за съдействието. За допълнителна информация и евентуално ориентиране може да звъните на - 0876-60-90-05. Залата е близо до метростанция Люлин. Всеки е добре дошъл. :shake:
Наугрим

Мнениеот Наугрим » 26 Юли 2018, 18:06

Наугрим написа:
gogi_lussi написа:Кога ще е следващата среща? Нов съм в колекционерството и ще ми е особено приятно да се запознаем на живо.

Здравейте, радвам се че имате интерес съм сбирките ни. Следващата ни среща ще бъде на 28 юли, събота, вероятно от 14 до 16ч. Мястото ще е различно този път, поради лятната ваканция на
училището, където обикновенно се събираме. Вчера разгледах една зала с 10 маси в Люлин 9, срещу ресторант Адашите. Намира се на пресечката на бул. Царица Йоана и ул. Ген. Асен Николов.
Помещението е на втори етаж, минава се по външно стълбище, желателно е преминаващите с 1 ръка да се държат за парапета, защото стъпалата не са от най-удобните. Който ще носи модели
трябва много да внимава. Залата е комфортна, има санитарен възел. Ползува се от автошкола. Идната седмица ще потвърдя окончателно в темата, но промени едва ли ще има. Благодаря на
колегата Иван Иванов за съдействието. За допълнителна информация и евентуално ориентиране може да звъните на - 0876-60-90-05. Залата е близо до метростанция Люлин. Всеки е добре дошъл. :shake:

Здравейте, потвърждавам датата, часа и мястото на срещата. :shake:
Наугрим

Мнениеот gogi_lussi » 07 Авг 2018, 22:15

Благодаря на макар и малкото присъствали на срещата, че се запознахме и обменихме мисли и размисли, защото нали това е смисълът не срещите.
gogi_lussi

Име: Ангел Христов
Колекционирам: ферари 1:18 и 1:24

Мнениеот Наугрим » 22 Авг 2018, 16:40

Наугрим написа:

Здравейте Колеги. На 25.8.2018г. от 14 до 16ч. ще се състои среща 187 в гр. София, на същото място в Люлин 9, където се проведе предишната сбирка. Надявам се на по-висока посещаемост
от миналия път. Метрото е наблизо, намират се и места за паркиране, налице са всички удобства за приятно прекарване. :welcomebg1:
Наугрим

Мнениеот zlatkoo » 25 Авг 2018, 11:09

На близо ми е. Ще мина след работа. :cheers:
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот svetlio » 31 Авг 2018, 22:33

Искам да продължим с дискусията за възпоменателен плакет, моделче, сертификат и т.н. по случай сбирка номер 200, която ще се състои септември 2019 година. Всеки , който има някакво виждане по въпроса е добре дошъл да изкаже мнението си.
Тук има няколко мнения от началото на дискусията:
viewtopic.php?f=21&t=13812&start=195

Една скъпа идея:
https://aeromobilia.com/products/1-24-s ... nniversary

Една по-добра евтина:
https://www.hobbydb.com/catalog_items/l ... er/gallery

И една моя идея(количката е примерна):
http://www.maimundere.net/index.php?mod ... to=92897&c
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Наугрим » 02 Сеп 2018, 13:16

Благодаря за инициативата. На мен ми допада най-много третият вариант. Важно е да намерим точния баланс между себестойност на плакета и ниво на изработка. :shake:
Наугрим

Мнениеот zlatkoo » 05 Сеп 2018, 11:16

И на мен третата/твоя идея най ми допада, модел ще подберем.
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Antara1 » 05 Сеп 2018, 13:54

И на мен третата идея най-ми допада. Харесвам дървото,но аз си го представям от гравиран плексиглас,изрязан във формата на някой ретро автомобил. Ако е достатъчно дебел,може и без стойка. Някой може да си добави и LED осветление и ще изглежда много ефектно.

Изображение

Изображение
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини