Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Мнениеот svetlio » 29 Юни 2019, 21:47

Искам да продължим с дискусията за възпоменателен плакет, моделче, сертификат и т.н. по случай сбирка номер 200, която ще се състои септември 2019 година. Всеки , който има някакво виждане по въпроса е добре дошъл да изкаже мнението си.
Тук има няколко мнения от началото на дискусията:
viewtopic.php?f=21&t=13812&start=195

Една скъпа идея:
https://aeromobilia.com/products/1-24-s ... nniversary

Една по-добра евтина:
https://www.hobbydb.com/catalog_items/l ... er/gallery

И една моя идея(количката е примерна):
http://www.maimundere.net/index.php?mod ... to=92897&c

Една от идеите беше да се гравира на готов модел в 1:64 на Уели или друг производител, като всеки си го поръча какъв да бъде. Оказа се, че надписа е много малък и едвам се чете.
Много хубаво нещо е да отбелязваме годишнините, така афишираме за своето съществуване, не само да гледат на нас като ненормални.
Отсега може да давате идеи за отбелязване на сбирка номер 200 на софийската група. Не е лошо да бъде подпомогнато финансово едно такова начинание. Колкото повeче идеи и съмишленици, толкова по—силно движение на колекционерите.

Аз предлагам да се избере форумен модел, самият модел може да се сложи на нова поставка с надпис на форума или просто да се направи дизайн на картона. Лично аз бих предложил колата да бъде Alpine A110 предвид, че е сглобяван в България и към днешна дата си е екзотика, а не масова кола. ;)

Alpine A110 се прави от доста производители, но най-достъпни са

1. Altaya - отливката е супер, идва без картон. Лесен за намиране.
2. Minichamps - отливката е супер, има го вече и като Максичампс. Лесен за намиране.
3. Трофеу - отливката е супер, има фотоец дори, но се намира трудно.

Аз съм за модела на Алтая 1:43 защото е най-добър в съотношение цена/качество/наличност. Мога да съдействам със следното:

1. Покупката на необходимия брой модели. За съжаление ще бъде през няколко продавача и ще има някаква разлика в цената. Прогнозен бюджет за 1 модел - 50-60 лв. Познавайки хората в хобито, бройката едва ли ще прехвърли 20 бр.
2. Намиране на фирма, която да отпечата и направи новите опаковки за модели, а също и да сложи щампа на поставката.
3. Логистика по финално изпращане към колегите.
4. Първоначално финансиране на начинанието (покупката на модели, плащането за напечатване и изработване на опаковките и поставките, други прилежащи)

Ако се тръгне към този вариант е необходимо:

1. Някой да направи дизайна на поставката и опаковката в съответния формат позволяващ печат. Аз не мога да се наема с такова нещо, нямам нужните познания.
2. Сериозно отношение от колегите заявили модели. Нямам желание да се гоня с месеци за пари с несериозни хора.
;)

Относно времето, според мен не е никак много защото трябва да се уточни бройката, да се доставят, да се изработи дизайна за опаковката и поставката, да се намери фирма, която да ги изработи, да се разпратя след това готовите модели към колегите.

Колеги от софийската сбирка дискусията е отворена.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Наугрим » 30 Юни 2019, 19:08

Списък на присъствалите на среща №197 в София:

1. Georgi Milchev
2. svetlio
3. haifisch
4. Александър Георгиев
5. dodgewc
6. Наугрим
7. Eddie
8. hobbilent
9. Thunderbolt
10. Пламен Даракчиев
11. Венелин Велев
12. De Lorean
13. koteto
14. Иван Иванов
15. Николай Савовски
16. Светослав Петков
17. civic
18. ogi 54
19. corleone
20. Torbalan
21. Пламен Симеонов
22. Росен Стефанов

Събрахме 40 лева за каузата, с която сме се заели. Благодаря на отзовалите се. Относно плакетите за среща 200, вариантът от миналата година ми се струва подходящ.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София

Мнениеот Тихомир » 01 Юли 2019, 08:59

Пак ще напиша, ако правите нещо свързано със среща №200, нека е пряко свързано с хобито. За предпочитане модел. Независимо от мащаба. Тези плакети за мен не са подходящи. Бях изразил желание да съдействам с изготвянето на такъв модел, но в момента съм зает 7 дни от 7 и няма да имам време.

Нещо свързано с нас например: http://www.modelissimo.de/Modellautos/A ... 35-027.php
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот Наугрим » 02 Юли 2019, 16:23

Днес предадох в училището наема за месец юни 2019 г.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим

Мнениеот Тихомир » 09 Юли 2019, 09:36

Макар хич да нямам време, бих се заел да направя модел за среща № 200. Предлагам следното:
Вариант 1:
http://www.modelissimo.de/Modellautos/A ... 35-001.php
Вариант 2:
http://www.modelissimo.de/Modellautos/A ... 35-027.php
Вариант 3:
http://www.modelissimo.de/Modellautos/A ... 91-002.php

Идеята ми е да бъде сложено в опаковка с лого на форума и надпис на поставката "Среща № 200, дата, гр. София" или нещо от сорта. Убеден съм, за бюджет до 40 лв ще успеем да реализираме идеята.

За Рено 8: https://avtosalon.bg/?page_id=734
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот svetlio » 09 Юли 2019, 10:45

Тишо, ти не разбра ли че няма кой да даде 40 лв, и 5 лв. няма кой да даде. Ако не е безплатно - забрави.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Тихомир » 09 Юли 2019, 11:09

Аз това отдавна съм го разбрал, но все пак реших да пиша с някаква надежда се организираме за 15-20 броя. 40 лв не са чак толкова непосилна сума, за да си доставиш малко удоволствие и спомен за цял живот.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот zlatkoo » 10 Юли 2019, 10:51

Аз съм за, при условие, че друг ще се занимава да ги купува и прави. Не знам какви претенции може да има човек.
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Тихомир » 17 Юли 2019, 09:27

zlatkoo написа:Аз съм за, при условие, че друг ще се занимава да ги купува и прави. Не знам какви претенции може да има човек.

Както написах, бих се заел, но не виждам интерес и ентусиазъм към идеята. До момента сме двама желаещи да правим модел. Бих се захванал ако желаещите бяха поне 10. Нищо, за някой друг повод може пак да пробваме. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Speedy07 » 17 Юли 2019, 11:22

Аз също съм съгласен. Темата с Булгаррено то ми хареса. Сумата не е висока, половин шезлонг на морето.Предполагам ще се събира авансово, така, че само кажете къде и кога да ги нося.
Дано се съберем повече.
Speedy07

Колекционирам: Соц. автомобили и камиони в 1:43 и камиони в 1:87

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини