Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Мнениеот Eddie » 05 Ное 2020, 14:51

Аз мисля че спокойно може да изкараме до края на годината и след това да мислим за евентуално преустановяване. Цялостната обстановка, допълнително ни създава напрежение, в и без това сивото ни ежедневие. Светът се промени до известна степен, затова тези срещи са един вид разнообразие. Ако ситуацията в нашата държава се влоши, да тогава е по - добре да спрем още сега, но за момента не виждам достатъчно доводи, за спиране на сбирките.
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Мнениеот zlatkoo » 06 Ное 2020, 12:56

Чета тук колегите, на които не са им достатъчно интересни сбирките. Мисля си нещо, с какво вие пък направихте сбирката по интересна за останалите? Нали всъщност ние посетителите определяме каква ще се получи една среща.
Поздрави.
:cheers:
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот ivanofff » 07 Ное 2020, 13:12

За колегите "търговци" е слаба посещаемостта, колкото повече става "битак" толкова по-малко хора ще присъстват. Това е моето мнение, като не ангажирам никого с него. А и търговците е редно да поемат по-голяма от тези 40 лв. Едно е да носиш няколко модела, които по една или друга причина искаш да продадеш/размениш другое е да наредиш една/две маси за търговия. В цяла ЕВРОПА на големите сбирки търговците плащат наема а не посетителите.

Ние "камионджиите" 1/87 се събираме периодично и сме между 3-8 човека, но основно си показваме нови модели, кой какво е направил и така. А не да носим по 20-30 модела за продажба. Поради COVID не сме се събирали от февруари, защото се събираме в някое заведение директно. Малко ни гледат странно с тези камиончета по масата, но след час се прибират и се минава на биричка/количка/пица и т.н.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот svetlio » 07 Ное 2020, 20:54

Иванов, моля те изгледай отново филма "Приказната история на малките коли" и доброволно си коригирай писмено мнението, защото това, което си написал са пълни глупости.
ААА, и нищо не ти пречи да минеш за 1час на сбирката и после да пиеш бира и ядеш пица.
МОЖЕ БИ ЗАБРАВЯТЕ ВСИЧКИ, ЧЕ СБИРКАТА ПРЕСЛЕДВА БЛАГОРОДНАТА ЦЕЛ ДА ПОДПОМОГНЕМ ДЕТЕ В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ, ТЕЗИ 40 ЛЕВА НЕ СА ЗА ГИМНАЗИЯТА !!!
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Наугрим » 11 Ное 2020, 22:06

Здравейте Колеги. Днес предадох наема за последната сбирка и попитах, ако спрем да се събираме временно, дали ще може да ползуваме отново кабинет в училището, когато ситуацията с коронавируса се подобри. Отговориха ми, че няма проблем. От нас зависи как ще постъпим. :shake:
12 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София
Организатор на сбирки - София

Мнениеот Thunderbolt » 12 Ное 2020, 00:17

не са виновни колекционерите за присъствеността на сбирките. светът се променя, хобито също, няма как да си мислим, че всичко ще е както преди. самия форум е остарял и ми е тъжно да го кажа, но практически е отживелица. но това е естествения път на нещата. нека да се разкара тая простотия, пък ще го измислим някой път какво ще правим :shake: :rocknroll: :cheers:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот ivanofff » 15 Ное 2020, 23:43

svetlio написа:Иванов, моля те изгледай отново филма "Приказната история на малките коли" и доброволно си коригирай писмено мнението, защото това, което си написал са пълни глупости.
ААА, и нищо не ти пречи да минеш за 1час на сбирката и после да пиеш бира и ядеш пица.
МОЖЕ БИ ЗАБРАВЯТЕ ВСИЧКИ, ЧЕ СБИРКАТА ПРЕСЛЕДВА БЛАГОРОДНАТА ЦЕЛ ДА ПОДПОМОГНЕМ ДЕТЕ В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ, ТЕЗИ 40 ЛЕВА НЕ СА ЗА ГИМНАЗИЯТА !!!

Не виждам причина да си коригирам мнението...
Вече нямаме прави на мнение ли, колега?

А относно за това къде отиват средствата мисля, че 80% биха дали и повече пари, които да момогнат на това момче. Аз лично бих отделил повече средства, но да бъда сигурен, че ще са от полза за неговото бъдеще.

Пример: Ако трябват за обучение, за екскурзия със съучиницете му, за бал за друго. Винаги бих отделил средства.

Всички знаят за какво са тези 2 лв., но все има хора които не им се дават. Преди, когато се даваха кой кокото може, аз давах повече.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот commodore » 16 Ное 2020, 11:40

Това дете не изкласи ли, вече?! :roll: :)
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини