Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Мнениеот svetlio » 03 Фев 2021, 15:31

Ехааа!
Това ми хареса!
Аз и затова сигурно нямам Фейс.

Но!
Вече е решено и след разрешаване на сбиркате ще има последни 5.
Последната дума е на адаша.
Начало на колекцията ми - 2001 година/пазя си и ламаринените играчки от 1971/
Член на клуб "Автомодели" от 2003 година/ченчих си моделчета още в трети клас,1973/
Имам известен опит в производството на автомодели.
Никога не се срамувайте от хобито си/ те не разбират и затова са нервни/
Колекционирайте това, което ви е на сърцето/с един поглед се успокоявате/
Най-добрите за мен са Хенри Байгент, Доналд Кауфман, Джералд Уингров и още стотици като тях.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 2D и 3D автомодели от 1:18 до 1:218

Мнениеот chevyimpala » 03 Фев 2021, 18:02

Аз нещо не разбрах... Още 5 сбирки и после ги преустановяваме ли?
chevyimpala

Мнениеот c41s » 03 Фев 2021, 18:03

svetlio написа:Ехааа!
Това ми хареса!

Но!

Защо послед и 5...
Това не е добре наистина...
Не трябва така..
c41s

Име: Георги Ангелов
Колекционирам: Всичко от 20век във всички мащаби

Мнениеот Наугрим » 03 Фев 2021, 22:28

c41s написа:
svetlio написа:Ехааа!
Това ми хареса!

Но!

Защо послед и 5...
Това не е добре наистина...
Не трябва така..

За много години. Това ми е първото мнение за 2021. На последната, надявам се не завинаги среща, възникна предложение да направим последни 5 сбирки, на които да не събираме такса. За
момента имаме около 200 лева, натрупани през времето на по-висока посещаемост. Те биха стигнали за 5 срещи, тъй като наемът ни е 40 лева. Това има в предвид адаша с "последни 5." Относно преустановените ни срещи ми прави тревожно впечатление, че за няколко месеца бездействие, само 1 колега ми се обади по телефона и ме попита кога ще има сбирка. За мен тази
дезинтересираност е много притеснителна. Според мен тя показва липса на желание за социален живот. Както и друг път съм казвал-бъдещите ни срещи зависят предимно от нас. :shake:
12 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София

Мнениеот zlatkoo » 04 Фев 2021, 13:27

Това, че не се пита не означава незаинтересованост. Ето аз не съм питал, когато решите тогава ще има. Но винаги очаквам да има нещо писано в темата.
:cheers:
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот emovalkov95 » 04 Фев 2021, 13:52

zlatkoo написа:Това, че не се пита не означава незаинтересованост. Ето аз не съм питал, когато решите тогава ще има. Но винаги очаквам да има нещо писано в темата.

Присъединявам се. Никой не е очаквал да има среща и да не е обявена във форума, т.е. няма нужда да звъним, за да научим. :)

"Липса на желание за социален живот" не знам дали може да има у някой здрав човек.
Изготвям рег. номера за модели: Изображение

Колекцията ми: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | модели + 1:1
Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Мнениеот c41s » 04 Фев 2021, 14:40

emovalkov95 написа:
zlatkoo написа:Това, че не се пита не означава незаинтересованост. Ето аз не съм питал, когато решите тогава ще има. Но винаги очаквам да има нещо писано в темата.

Присъединявам се. Никой не е очаквал да има среща и да не е обявена във форума, т.е. няма нужда да звъним, за да научим. :)

"Липса на желание за социален живот" не знам дали може да има у някой здрав човек.

Има има...
С тея простотии и тая масова паника която внедриха в живота на хората... Всички са толкова апатични и отчуждени че не може да бъде...
Да се надяваме че тая простотия ще отм7не скоро и ще се върнем към нормален нсчин на живот...
Като мастии сме всичките с тея маски/наморници...
Никак не е приятно но заразата си я има и е опасна.. Друг е въпроса че ако нямаше мерки много по бързо щеше да премине..
Друг е и въпроса че го пуснаха тоя вирос с няколко цели
Да се качи всичко в пъти (визирам китайски стоки).. В началото всеки каза - ей е***а им майката на китайците ама не е така щото ся китайците болни нямат обаче мита и ценк на иначе евтините стоки са в пъти дигнати.. Пример давам защото съм в търговия с дом потреби а осн производител в света на стоки е китай със 93 %... Целата световна индустрия е там... И ето ся китайците дърпат още по напред благодарение на ковид..
Обърнете внимание през следващите месеци колко много ще се качи цената на стоките за дома...
Пармаш бг (осн происводител на суш за дрехи и чинии) 30% вече активно увеличение
Настев бг (осн происводитрл на плсдтмаса) 15% активно увеличение
Турската пластмаса ( основен износител за бг) 15 %увеличение..
Гръцка и румънска също с по 10
Отплеснах се от темата.. Просто исках да вмтна как изкуствено с един вирус ни напраеиха по бедни а богатите по богати за пореден път... То явно така през 10 год ще има я криза финансова я вирусче...

Айде спирам че и без това един чувал пумия излях.. Ама си е истина..

Дано всичко да се оправи да сме живи и здрави и дано да успея да се видя лично с много от Вас с които вече години си пишем и се чуваме само по телефона.
СБИРКИТЕ ТРЯБВА ДА ГИ ИМА! :cheers:
c41s

Име: Георги Ангелов
Колекционирам: Всичко от 20век във всички мащаби

Мнениеот Наугрим » 04 Фев 2021, 20:50

emovalkov95 написа:

Колеги предлагам да направите едно малко проучване в темата, ако желаете. Добре е да се върнем назад в годините, приблизително 10-12 и да се изброят горе-долу мненията преди и след
сбирка в период на 3-4 срещи, и същото да се направи за времето преди 2 години, за да не намесваме ковид. Ще е много интересно, бъдете сигурни.
Наугрим

Мнениеот Тихомир » 13 Фев 2021, 07:55

Светльо (Наугрим), аз си спомням много добре времената в ИЧС, където се събирахме по 30-40 човека с лекота. Помня и с какъв хъс колеги като ocool,Mr.Mercedes-Benz, Bat_Gele и др. показваха модели. Времената се менят, прави ли ти впечатление, че вече няма срещи от години в големите градове като Пловдив, Варна, Бургас итн, които имаха редовни събирания? Много хора имат и други занимания и ангажименти, времето не стига.

Срещите са безценни, защото се споделя опит, мисля че това е целта им.
Не да се постига масовка и бройка. Голяма част от моделите ми съм ги взимал защото някой колега ги е показал на срещата и съм го харесал на живо.

Помислете върху вариант за по-разредени срещи, веднъж на 2 месеца или дори на 3 месеца. Има си ядро от 15-на човека, които присъстват, не са малко хора това.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот gogi_lussi » 23 Фев 2021, 20:15

Здравейте колеги,
чета коментарите ви и както за всяко нещо в България мненията са от единия край до другия, а истината е някъде по средата, защото всеки смята, че е прав, но всеки трбва да си отговори първо на въпросите: Какво очаквам от съответната среща и с какво аз бих допринесъл?
И в тази връзка ще кажа от позицита на моя скромен опит, че аз се запалих по колекционерството от скоро - на националната среща в Парк Хотел Москва. И днес са пред очите ми моделите на Еди и Стефчо, защото бяха наблегнали на Ферари и Мерцедес. И сега очаквам на срещите да видя хубави, стойностни модели, а не детски играчки и за това и аз мисля, че колекционерството не е търгашество. Не съм против продажбите, а против това, че на сбирките напоследък се набляга предимно на това. За това и се опитвам когато дойда да нося според мен стойностни модели па макар и неотваряеми, защото се вижда огромната разлика в качеството. Да, не са Amalgam или Davis-Giovanni, но BBR не им отстъпват. Тук пак ще сме на двете крайности - отваряеми и неотваряеми, цени и ценички, ама аз си мисля, че колекционерството е да ти носи радост и удоволствие, а не да се смята все кое колко струва и как да го взема по-евтино.
Иначе във форума ми липсват снимките и коментарите на колеги като Lucky 13, Eddie и други, където от снимките, обясненията и сравненията един начинаещ колвкционер като мен можеше и научи много.
Благодаря ви.
А на Светльо Наугрим пожелавам да е жив и здрав и да не се отказва да върши своето прекрасно дело със сбирките ни. Не мисля, че 2-3-5 лева са проблем на който е да е стойностен колекционер при положение,че дадени модели са по 500-800 лева. До нови срещи.
Последна промяна gogi_lussi на 24 Фев 2021, 18:03, променена общо 1 път
gogi_lussi

Име: Ангел Христов
Колекционирам: ферари 1:18 и 1:24

Мнениеот svetlio » 23 Фев 2021, 22:26

Колега,
Ангеле,
Днес беше малко по-силно слънцето, и мен ме хвана.
Таааааа, така !!!
Можеш ли да свържеш понятията ДЕТСКИ ИГРАЧКИ, ТЪРГАШЕСТВО И СТОЙНОСТНИ МОДЕЛИ ?
В не-повече от 2-3 изречения, без детайлизация.
Член на клуб "Автомодели" от 2003 година/ченчих си моделчета още в трети клас,1973/
Най-добрите за мен са Хенри Байгент, Доналд Кауфман, Джералд Уингров и още стотици като тях.
svetlio

Мнениеот gogi_lussi » 23 Фев 2021, 23:58

Светльо погледни си снимките, които си качил във форума на 28.09.2020 г. и мисля,че ще можеш да си ги разграничиш сам.
gogi_lussi

Мнениеот gogi_lussi » 24 Фев 2021, 00:02

Извинявам се снимките на Златко
gogi_lussi

Мнениеот Наугрим » 24 Фев 2021, 21:26

Здравейте Колеги. Вчера - 23.2 в 13,30 ч. се навършиха 18 години от първата ни среща в ИЧС, организирана от Иван Илиев. Може да се каже, че вече сме "пълнолетни". ЧРД и за много години.
Интересен факт е, че денят е бил неделя, единствената сбирка в последния ден от седмицата. Всички останали са били в събота. Това е по тържествената част от мен, сега искам да изкажа мнението си относно кризата, която изпитваме.
Преди 20 дни отправих скромна молба за едно елементарно проучване, но не получих съдействие. Всъщност отговорът го знам, но исках да проявите активност. А отговорът е следният:
преди 10 и повече години имаше голям ентусиазъм и емоция по време на сбирките, преди, и след тях. Предварително колеги пишеха, ще ще дойдат, след сбирка се обсъждаше как е преминала тя, имаше голяма активност. Това много добре личи от мненията в темата, дори след години. Сега ситуацията е на другия полюс. Според мен главният ни проблем е апатията и безразличието. Обяснения за семейни, служебни и други ангажименти не оправдават кризата в момента. Ангажименти е имало и преди 10, и преди повече години. Искам да направя един исторически паралел. След националните катастрофи, които България преживява във войните от 1912 до 1918 година, икономиката е съсипана, но по това време започва голям подем в обществото, и най-много в спорта. Масово възникват спортни дружества, най-често под формата на футболни клубове. Заредени с ентусиазъм младежите в тежки икономически условия проправят пътя на българския спорт. Дори една футболна топка е била мечта за много от тях. И въпреки всичко те не са се отказали, благодарение на което сега съществуват отборите на Славия, Левски, Ботев Пловдив, Черно море.
Темата е много голяма, но не искам да задълбавам в нея. И преди съм казвал, че основно от нас зависи бъдещето на срещите ни. Колкото те са по-посетени и коментирани, толкова по-интересни ще са. Предлагам да изчакаме да мине ваксинацията, и да направим нов опит за рестарт. Въз основа на резултатите от него да решим дали да продължим. :shake:
Наугрим

Мнениеот svetlio » 24 Фев 2021, 23:18

Цитат "Извинявам се снимките на Златко"

Дойде време да се учим отново:
КОЛЕКЦИОНЕРСТВО - Освен това, което ще прочетеш в Гугъл, трябва да знаеш следното: Ако събираш салфетки, три салфетки правят колекция, ако събираш клечки за уши, три различни клечки правят колекция.
Само, че един човек има златна, Сребърна и диамантена клечки, а друг червена, синя и зелена, последната е без памуче.
И няма сила на този свят, която да ти каже, че ти не си колекционер.
Дано да си го разбрал.
ТЪРГАШЕСТВО, в случая искам да визирам нашето хоби.
Ангеле, дръпни си филмчето от Замунда, дано да не са я закрили до утре сутринта, "Приказната история на малките коли". Е там е бъкано от "търгаши", и то какви само....
Все си мисля, че в България думата "спекулант" трябва да има ново значение, ама то все и не идва..... Така е , в Англия ще ти постелят килим, а тук у нас ще те разпнат, какво да се прави, други култури са....
СТОЙНОСТНИ МОДЕЛИ - ДА, ИМА ГИ. Но не можеш да си ги позволиш да ги купиш всичките. А и някои и не искат и не могат, а ако могат се задоволяват с по-ниско качествени. Въпрос на вкус, възможности, преценка и т.н.
Всеки колекционира това, което му харесва, както му харесва и ако един мисли дали ще има стойност в бъдещето, на друг не му пука и си взима по собствено усмотрение модели.
Конкретно ще ти пиша следното:
Имам модели от фирми, които не си и чувал и ги няма даже в Гъгъла. За да ги имам и да не ми тежи толкова на семейния бюджет, затова и търгувам. Имам и много стойностни модели, но имам и модели за по левче. Толкова.
svetlio

ПредишнаСледваща

Назад към DiecastCarsBG - новини