СТАТИЯ за DieCast РЕТРО Модели в Автокласика - БЛАГОДАРНОСТ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: СТАТИЯ за DieCast РЕТРО Модели в Автокласика - БЛАГОДАРН

Мнениеот golf » 11 Мар 2012, 01:49

Това че някой от почитателите на ретро колите ще се зариби по мащабните ретро модели благодарение на нашият форум е със 100% сигурност :lol: . Даже вече знам такива, скоро със един такъв любител и притежател на един прекрасен ретро модел в 1:1, приключихме една хубава сделка и той е вече тук във форума, и го очаквам в скоро време да се представи с колекцията си от около 50 ретро модела. Надявам се към нас да се приключи и някой от семейството Карабурови които имат над 15 истински ретро коли, както и много други :clap: . Същовремено обаче бих се радвал да се случва и обратният процес, а именно и наши колеги от тук да си позволят някой ретро модел в мащаб 1:1. Както по принцип се случи на мен де :lol: . Да се разширяваме в двете посоки пожелавам на всички :cheers:
Аватар
golf
Ретро фен
Ретро фен

Колекционирам: 1:18, 1:24, 1:43

Мнениеот NASO 43 » 15 Апр 2012, 23:51

А някой дали знае кога се е зародило колекционерството на умалени автомобили у нас ? И понеже не съм чел статията някой от даващите информация за това хоби дали е събрал информация пък нали и при ушанките както каза един човек тук ще четат за нашето хоби.
Аватар
NASO 43
Експерт / Победител в конкурс за модификации
Експерт / Победител в конкурс за модификации

Име: Наско

Мнениеот Ивайло » 17 Апр 2012, 16:58

Мисля, че нямаше такава информация. Всъщност идеята е много добра и ще се радвам, ако някой колега стартира тема, в която да разкаже повече за развитието на хобито в България (разбира се и с лични впечатления). Има много статии за хобито като цяло, но не и за корените му у нас. Винаги ми е било интересно да чуя какво е било преди иБей и колекционерските магазини. Във форума има много колеги със спомени от онези години. Дано само имат възможност да разкажат нещо повече. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот martinis » 24 Сеп 2012, 21:15

golf написа:Това че някой от почитателите на ретро колите ще се зариби по мащабните ретро модели благодарение на нашият форум е със 100% сигурност :lol: . Даже вече знам такива, скоро със един такъв любител и притежател на един прекрасен ретро модел в 1:1, приключихме една хубава сделка и той е вече тук във форума, и го очаквам в скоро време да се представи с колекцията си от около 50 ретро модела. Надявам се към нас да се приключи и някой от семейството Карабурови които имат над 15 истински ретро коли, както и много други :clap: . Същовремено обаче бих се радвал да се случва и обратният процес, а именно и наши колеги от тук да си позволят някой ретро модел в мащаб 1:1. Както по принцип се случи на мен де :lol: . Да се разширяваме в двете посоки пожелавам на всички :cheers:

Браво!!! :clap: :clap: :clap:
Дано наистина ставаме свидетели на повече такива случаи...
Аз лично още нямам нищо в мащаб 1:1, но при първа възможност ще се похваля...
В 1:18 навлизам сега, с плахи стъпки...
:rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Търся: Кейсове (Дисплей кутии) в 1:43 и в 1:24
Аватар
martinis
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Martin
Колекционирам: 1:24 & 1:43 / 24H Le Mans / Classics / Trucks

Мнениеот Наугрим » 28 Юни 2016, 18:49

Здравейте Колеги. В събота имах възможност да разлистя най-новият брой на списание "Автокласика & Мотоциклети". В него има статия за камионите МАЗ от серията 500, а също така и за люби-
мият ми модел МАЗ 503, в мащаб 1-43, съветско производство. Богат снимков материал онагледява прецизно оформения фактологически анализ на камиона. Авторът се е справил отлично.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София
Организатор на сбирки - София

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини