Да събереш 1000 коли в гаража

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Да събереш 1000 коли в гаража

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 27 Фев 2009, 20:43

честно казано преди година и половина изглеждаше много по-впечатляващо. сега вече има доста колекционери които са паркирали над 1000 броя в гаражите си. че не е малко, не е, но мерилото за много вече е около 2000 броя което не е далече за няколко човека :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Изображение Изображение :signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Мнениеот Bat_Gele » 27 Фев 2009, 21:54

Mr.Mercedes-Benz написа:честно казано преди година и половина изглеждаше много по-впечатляващо. сега вече има доста колекционери които са паркирали над 1000 броя в гаражите си. че не е малко, не е, но мерилото за много вече е около 2000 броя което не е далече за няколко човека :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

И винаги с уточнението за какъв мащаб говорим!
Знам за хора с над 400 в 1:18,иам понятие за този мащаб и вярвайте ми над 200 в един приличен тристаен апартамент и картинката е грозна!!!
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 27 Фев 2009, 21:58

Bat_Gele написа:
Mr.Mercedes-Benz написа:честно казано преди година и половина изглеждаше много по-впечатляващо. сега вече има доста колекционери които са паркирали над 1000 броя в гаражите си. че не е малко, не е, но мерилото за много вече е около 2000 броя което не е далече за няколко човека :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

И винаги с уточнението за какъв мащаб говорим!
Знам за хора с над 400 в 1:18,иам понятие за този мащаб и вярвайте ми над 200 в един приличен тристаен апартамент и картинката е грозна!!!

наистина, понеже го познавам и за мен е ясно. говоря за 1/43.
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот Draganov » 27 Фев 2009, 23:47

Ама въпроса е не колко са, а какви са... А 1000 хубави модела в 1:43, свързани по някакъв начин, представляват нещо много, много хубаво...

Bat_Gele написа:И винаги с уточнението за какъв мащаб говорим!

Не долавям ирония, ако има такава... Човек с 200++ 1:18 си е за оплакване направо, дай да те облекча по някакъв начин, приятели сме все пак! :cheers:
Трябва сериозно да помислиш за една хубава витрина, имаш и пространство и възможност, пък и жена ти май е благосклонна към хобито...
Аватар
Draganov

Име: Сашо
Колекционирам: 1:18[Exotic; Sport; Coupe; Land Rover]

Мнениеот Bat_Gele » 27 Фев 2009, 23:57

Draganov написа:

Ама въпроса е не колко са, а какви са... А 1000 хубави модела в 1:43, свързани по някакъв начин, представляват нещо много, много хубаво...

Bat_Gele написа:И винаги с уточнението за какъв мащаб говорим!

Не долавям ирония, ако има такава... Човек с 200++ 1:18 си е за оплакване направо, дай да те облекча по някакъв начин, приятели сме все пак! :cheers:
Трябва сериозно да помислиш за една хубава витрина, имаш и пространство и възможност, пък и жена ти май е благосклонна към хобито...

Да ама докога ще е благосклонна? :lol: :lol: :lol:
Сега сериозно - искам да приключа с определена марка и започвам да работя по темата за моята витрина.
Ще се опитам сам да си я проектирам и изпълня.Но кога ще стане,все още не знам...
Няма ирония,просто счетох за необходимо да уточним някои неща.
А ти от нещо състезателно с надписи Житан ли си решил да ме облекчаваш Бруте? :lol: :lol: :lol:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот Draganov » 28 Фев 2009, 00:00

Bat_Gele написа:А ти от нещо състезателно с надписи Житан ли си решил да ме облекчаваш Бруте? :lol: :lol: :lol:

Уф, не знам за такива подробности, ама ако е едно такова черно, с яки раздувки, декали, кръгла емблема, дето веднъж му се дзверих, значи ДА. :drool: Няма да пасне на нищо тука, ама моделът е уникален!
Аватар
Draganov

Мнениеот Bat_Gele » 28 Фев 2009, 00:14

Draganov написа:
Bat_Gele написа:А ти от нещо състезателно с надписи Житан ли си решил да ме облекчаваш Бруте? :lol: :lol: :lol:

Уф, не знам за такива подробности, ама ако е едно такова черно, с яки раздувки, декали, кръгла емблема, дето веднъж му се дзверих, значи ДА. :drool: Няма да пасне на нищо тука, ама моделът е уникален!

Съгласен,на живо по-красив Баварец до сега не съм виждал в 1:18!
Няма да го нося утре да знаиш!!! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот TheDevilTwin » 10 Мар 2010, 13:29

Тази статия с 1000-те модела въобще не ми действа вдъхновяващо, имайки предвид колекциите в мащаб 1:43 на няколко колекционери от форума! И все пак според мен една колекция от 100 модела може да бъде много по-приятна от колекция от 1000 модела - като пример мога да дам колекцията на Дидо, която въпреки че не се слави с количество, е подбрана страхотно и един ден броейки моделите му, останах изненадан колко малко са на брой всъщност ;)

Според мен качеството трябва да бъде главният водещ мотив, а количеството така или иначе си идва от самосебе си с годините B)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот Bat_Gele » 10 Мар 2010, 14:01

TheDevilTwin написа:Тази статия с 1000-те модела въобще не ми действа вдъхновяващо, имайки предвид колекциите в мащаб 1:43 на няколко колекционери от форума! И все пак според мен една колекция от 100 модела може да бъде много по-приятна от колекция от 1000 модела - като пример мога да дам колекцията на Дидо, която въпреки че не се слави с количество, е подбрана страхотно и един ден броейки моделите му, останах изненадан колко малко са на брой всъщност ;)

Според мен качеството трябва да бъде главният водещ мотив, а количеството така или иначе си идва от самосебе си с годините B)

И все пак трябва да е ясно за какъв период от време се е формирала въпросната колекция.
Т.е. Чавдар може да е събирал повече от 20-30 години,нямам представа,през време,когато в България нямаше почти нищо.Сега е съвсем друго...
Дали е вдъхновяващо е въпрос на лична оценка,достойно за уважение е без коментар!
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 10 Мар 2010, 20:08

Най-добре е количество и качество заедно. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот Draganov » 10 Мар 2010, 20:09

Mr.Mercedes-Benz написа:Най-добре е количество и качество заедно. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Друго си е човек да има не 100, ами 1000 мерджана, нали! :P
Аватар
Draganov

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 10 Мар 2010, 20:14

Draganov написа:
Mr.Mercedes-Benz написа:Най-добре е количество и качество заедно. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

При 1000 мерджана, мисля, че няма да има никакво значение качеството. Иначе това е мечтата ми на този етап. Засега се стремя към 500, но хич няма да е лесно и бързо. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот Draganov » 10 Мар 2010, 20:21

Mr.Mercedes-Benz написа:
Draganov написа:

При 1000 мерджана, мисля, че няма да има никакво значение качеството. Иначе това е мечтата ми на този етап. Засега се стремя към 500, но хич няма да е лесно и бързо. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

А и евтино... :D
Аватар
Draganov

Мнениеот Bat_Gele » 10 Мар 2010, 20:34

Mr.Mercedes-Benz написа:
Draganov написа:

B) 500 модела в 1:43 се равняват на 60 до 70 (грубо) в 1:18 като пространство,което заемат.Аз лично бях стигнал до 120 :signmercedes: преди да започна да разпродавам част от тях :roll: :oops: :roll:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот IMPREZA » 02 Юли 2011, 19:39

еми аз имам общо към 1000 1300 модела във всякакви мащаби (предимно от 1/64 до 18) но нямам място и време да ги извадя всички и да ги наснимам въпреки че вече около 65 % от колекцията ми е наследствена от баща ми . но за едно 19 годишно хлапе смятам че е добра колекция евала на пича мн бих искал да му разгледам колекцията от близо имам чуството че и на 200 години да стана като видя щанд с колички в някои магазин пак ще се залепям за него и докато не си тръгна с поне 10 модела няма да си тръгна :oops: :oops: :D :lol:
събирам мъсъл карс и ретро мащаб 1/24 1/18
IMPREZA

ПредишнаСледваща

Назад към DiecastCarsBG - новини