Сбирка в Германия

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Сбирка в Германия

Мнениеот Ивайло » 28 Мар 2009, 14:09

Май е станало недоразбиране - това не е тема за национална сбирка на форума. ;) Точно затова ги разделих. Идеята е за посещение в Германия. Например по време на базарите в Аахен?
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот vincent_chase » 28 Мар 2009, 14:43

Ивайло написа:Май е станало недоразбиране - това не е тема за национална сбирка на форума. ;) Точно затова ги разделих. Идеята е за посещение в Германия. Например по време на базарите в Аахен?

Съгласен!
Колекционирам и изкупувам всякакви РЕТРО модели в мащаб 1:18!

:!: :!: :!: http://www.sosbety.org/ :!: :!: :!:

Изображение
Аватар
vincent_chase

Колекционирам: 1:18, 1:64, 1:72 и 1:87

Мнениеот TVR_TUSCAN » 05 Апр 2009, 10:28

Ако е по-време на някой базар ще е най-добре :)
Няма нужда да се лашка никой в автобус при положение, че имаме коли :)
Отиваме с 1 кола или с 2 в зависимост колко хора сме :)
А идеята за Чикаго ми допада още повече. Тия месеци ще съм по Сан Андреас, но имам желание да мина и през Чикаго. Мишо има ли качествена стока в 1:43 в твоя регион ?
Аватар
TVR_TUSCAN

Мнениеот TVR_TUSCAN » 07 Апр 2009, 01:03

Еми другия Февруари се надявам да го посетя това и да имам някакви излишни средства :)
Ако тия месеци пътувам на там, можем да направим един diecast shopping tour :D
Аватар
TVR_TUSCAN

Мнениеот mdk_ » 16 Апр 2009, 14:19

Идеята за посещение на Германия много ми харесва :) . При положение, че господин Илиев предлага помощта си аз лично с удоволствие бих посетил Германия. :) Ако има още някой съгласен можем да се организираме. Иначе, ако искате да направите Националната сбирка извън Бг, където да можете и да направите един шопинг- тур из дайкаст магазините аз мога да ви предложа Гърция и по- точно Солун като дестинаця. Прекарвам голяма част от времето си там и бих могъл да се заема с организация. Предимството на тази дестинация, е че е много близо особено за хора които живеят в Югозападна България. От София например като километри е 320 т.е по- близо от СОфия- Бургас. В Солун аз знам около 5 магазина за модели, на които мога да ви разведа. Ако имате желание пишете.
Sheer Driving Pleasure
Аватар
mdk_

Име: Martin
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Ivan Iliev Club Av-li » 23 Апр 2009, 03:52

Здравейте всички ентусиасти !

Повече от две седмици бях доста зает и сега намерих малко време.

Вчера поразгледах някои сайтове и ето какво излиза на първо четене:

Първи вариант:

С Germanwings

14 юни София - Кьолн 50 евро
19 юни Кьолн - София 50 евро

Ако на групата не й се пътува с влак, аз мога да дойда с колата. 520 км са ми отиване и връщане от Саарбрюкен, което според ViaMichelin e 52 евро (на 14 юни). И същото още веднъж на 19 юни - прави 104 евро. Ако дойдат 4 човека това е по 26 евро на човек.

Общо: 126 евро (250 лв.) на човек за път.

(Между другото във ViaMichelin дават някакъв усреднен разход на гориво, а и го смятат според цените на горивата в Германия. Аз зареждам нафтата във Франция по 95 цента/литър, така че по мои най-груби изчисления отиване и връщане до Кьолн няма да излезе повече от 65-70 евро., т.е. по 230 лв.)

Втори вариант

С Wizzair:

Около същите дати имаше билети за отиване и връщане София-Брюксел с обща цена от 128 лв. (по точно 127,96 лв.)

Цената е в ЛЕВОВЕ.

На мен отиване и връщане до Брюксел са ми 632 км и според ViaMichelin това правело 58 евро. И още един път на 19 юни - 116 евро, което е по 29 евро на човек, ако дойдат 4 души. По мои сметки не повече от 80 евро, т.е. - по 20 евро (40 лв.) на човек.

Общо за път: 168 лв., отиване и връщане.

Засега смъкнахме изхвърлената "в ефир" цена от 1200 лв над 7 пъти. (Словом: СЕДЕМ)

Напомням, че цените на самолетните билети се променят със секунди, така че дори и сега цените може вече да не са същите. Но в момента, когато са писани мненията за такива огромни разходи за път и 1200 лв., цените със сигурност са били по-ниски от сегашното ниво.

Разбира се, че може да се дойде и с кола, както предлага някой по-горе. И е много удобно - спираш си където си искаш и когато си искаш. Така че - добре дошли и с кола!

Цената за нощувка в Jugendherberger, което е един вид евтин хотел, e 14,40 евро. Мога да изпратя и сайта на хотела, ако някой желае да се информира от първа ръка.

На разположение съм и ще се радвам да съдействам с каквото мога.

Поздрави от по излючение слънчева Германия,
Иван Илиев
Ivan Iliev Club Av-li

Мнениеот corleone » 25 Апр 2009, 21:28

Споменах ли че се занимаваме с продажба на самолетни билети до и от Германия http://www.poletibg.eu
Аватар
corleone

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини