Модели по поръчка :)

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

1:43 Vw Bora Variant

Мнениеот makata » 03 Май 2020, 03:16

От Schabak скачам на Minichamps. Моделът беше направен за събора в Узана (разбира се last minute :oops: ).

Модел: Vw Bora Variant
Производител: Minichamps
Мащаб: 1:43

В началото беше син :D

Изображение

Изображение

От Minichamps бяха пренасилили нита, крепящ стъклата, затова се наложи да разчопля малко повече около него. Така се подсигурявам, че няма да тръгне някоя пукнатина през стъклата и да приключа с работата по модела :lol:

Изображение

Боята на модела беше перфектна и можех само да матирам със скочбрайт и да работя спокойно, НО цветът на истинският автомобил е трислойна перла и фугите щяха да се скрият, затова корубата отиде на спа в кореселин.

Изображение

Изображение

Оформих и място за ауспусите.

Изображение

Изображение

След обезмасляване на корубата следва грунд. След като грундът изсъхна, започнах с нанасянето на подложките една по една:

Бяла:

Изображение

Жълта:

Изображение

Перли (база):

Изображение

И трите бурканчета:

Изображение

Изображение

Изображение

След хубаво съхнене няколко часа лакирах с двукомпонентен лак. След като и той изсъхна започнах постепенно да сглобявам. Салонът също претърпя лека промяна- воланът беше сменен с трилъчев, a бежовата кожа стана черна :D

Изображение

Изображение

Изображение

Бяха направени джанти и куфър на 3D print, но в последатвие ми попаднаха Porsche Lobster-ки от моделче на Cararama (бай Стан, ако следи, ще си ги познае :D ) и реших да използвам тях. Готовото моделче изглеждаше така:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Добавям няколко кадъра, дело на колегата TheDevilTwin, за да се види и истинският автомобил :)

Изображение

Изображение

Още снимки от събитието може да разгледате тук: https://www.facebook.com/pg/IZPhot/phot ... e_internal
Последна промяна makata на 03 Май 2020, 13:02, променена общо 3 пъти
Аватар
makata

Име: Крис Петров
Колекционирам: VAG марки (Vw, Audi, Porsche, Seat и тн)

Re: Модели по поръчка :)

Мнениеот WeltherrschafT » 03 Май 2020, 10:55

Моделът точно копие ли е на оригиналната кола?
Аватар
WeltherrschafT

Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот asho.b » 03 Май 2020, 12:15

Ами какво да кажа освен да му е честита на собственика. Така като детайли, цвят и цялостна визия наподобява доста на истинската. Ако не се лъжа, моделът в 1:1 беше представен през 2019-та година на събитието VW Club Fest, който за мен бе един от най-силните фестове правени някога.
Аплодисменти за положения труд :shake:
asho.b

Име: Александър Боянов
Колекционирам: 1/24, 1/34-1/39, 1/43 и 1/60-1/64

Мнениеот makata » 03 Май 2020, 12:52

WeltherrschafT написа:Моделът точно копие ли е на оригиналната кола?

Да, до колкото успях да се справя.

Иначе автомобилът с точно тази визия за първи път се появи на феста през 2019. Възможно е моделът вече да има разлики с оригинала, тъй като е правен преди 7-8 месеца, ако не и повече :D
Аватар
makata

Мнениеот karate161 » 20 Май 2020, 02:03

ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!
Макар да съм съвсем нов и почти нищо не разбирам от спецификите ... определено си вижда огромното желание и старание вложени в "тунинга" на моделите !!!

С риск да се изкажа неподготвен... , имам един модел от Алиекспрес ( моля за извинение ако се смята за ерес :) ) , на който се слагат батерии и светят фаровете и стоповете при отваряне на вратите и даже издава звуков сигнал...
Ако трябва да съм честен звука ме дразни..., но възможността да светят фаровете и стоповете придава доста приятно допълнение към визията . Та когато става дума за модели, които ще бъдат представени на подобен Фест, дали не е възможно да се добави нешо подобно ???
Може би все още не съм запознат достатъчно със стандартите, и пак моля за извинение ако не е уместно питането :)

Поздрави
karate161

Мнениеот makata » 31 Май 2020, 01:01

karate161 написа:ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!
Макар да съм съвсем нов и почти нищо не разбирам от спецификите ... определено си вижда огромното желание и старание вложени в "тунинга" на моделите !!!

С риск да се изкажа неподготвен... , имам един модел от Алиекспрес ( моля за извинение ако се смята за ерес :) ) , на който се слагат батерии и светят фаровете и стоповете при отваряне на вратите и даже издава звуков сигнал...
Ако трябва да съм честен звука ме дразни..., но възможността да светят фаровете и стоповете придава доста приятно допълнение към визията . Та когато става дума за модели, които ще бъдат представени на подобен Фест, дали не е възможно да се добави нешо подобно ???
Може би все още не съм запознат достатъчно със стандартите, и пак моля за извинение ако не е уместно питането :)

Поздрави

Често ми се въртят в главата модели с осветление, но заради ината ми научих само, че: "Който не знае закона на Ом-а, си стои дома!", въпреки, че съм завършил гимназия по електроника :D Разбира се, ако говорим за прости ел. схеми не е проблем да се направят, но ако трябва да се изпипа всичко от-до и всеки детайл да отговаря на функциите на оригиналния, стават бая неща за свързване, мерене, окабеляване и предпочитам да не се захващам :)
Аватар
makata

Мнениеот pllb » 06 Сеп 2020, 14:26

Уау моделите са невероятни, страхотна изработка :rocknroll:
pllb

Предишна

Назад към Модификации и ремонт