Модификации и ремонт - Общи въпроси

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

Re: Модификации и ремонт - Общи въпроси

Мнениеот Lucky13 » 18 Май 2018, 08:36

Az пък имам тотално друг вариант. Да не се преправят класическите немски тунинговани шедьоври в оризарници с гуми висящи на ръба или извън калниците, тип fast and bicurious.
I'm not sayin' anything. just sayin'....Ya know what I'm sayin'....
Аватар
Lucky13

Мнениеот Ивайло » 18 Май 2018, 08:49

Тук става въпрос за корекция от 1 мм, не за извращения и японски stance-ове. Задните колела наистина са по-навътре, отколкото в оригинала:

Изображение
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот ico_jantata » 11 Апр 2019, 21:11

Здравейте, колеги :) Имам едно питане относно модификациите и по точно за тези в мащаб 1:24 и около него. Преди имах доста части за модифициране (спортни седалки, волани, дискови спирачки, спойлери и джанти), които съм събирал с времето от различни модели. Голяма част от тях използвах, а друга част продадох. И така сега нямам горепосочените части. Въпросът ми е, от къде си ги набавяте вие и има ли някакви сайтове от които да поръчам, естествено на що годе приемливи цени. Най много ме интересуват спортни седалки, волани и джанти. Също някой ако има за продаване може да ми пише :cheers:
Аватар
ico_jantata

Име: Християн
Колекционирам: 1:24

Мнениеот W198_SK » 04 Мар 2020, 22:22

Здравейте колеги, искам да си направя 1:18 реплика на действителния автомобил. Взех моделче със залепени Aftermarket джанти и ми се иска да ги заменя, но ми е за пръв път. Можете ли да ме посъветвате откъде да си намеря или евентуално някой може ли да ми изработи джанти като истинските ми джанти или нещо което да прилича на тях- става въпрос за 10- спицовите 16-ки от Mercedes (прилагам снимка, надявам се да излезе).
Изображение
Също така ще се радвам на съвет как да процедирам като слагам регистрационните номера. Аз мисля да не ги лепя директно на количката, а на поставено отдолу тиксо. Благодаря предварително!
W198_SK

Мнениеот Thunderbolt » 04 Май 2020, 02:36

номера можеш да си напечаташ на т.нар. стикерна хартия. за малко по-голяма доза реализъм можеш да изрежеш тънка пластмаса (0.5мм) да я боядисаш в черно и така ще направиш "рамката" (ако модела няма стойка за номер) и върху нея лепиш новия номер.

колкото до джантите, огледай се за някой донор, SLS на Маисто мисля, че ще ти свърши работа.
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот emovalkov95 » 06 Окт 2020, 17:36

Имам нужда от някой, който може да изработи декали с емблеми за 1:43/1:18 - векторните изображения и принтирането. Някой с опит в тези работи?
Моята колекция: 1:18 / 1:43 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest

Събирам снимки на CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake

ИзображениеРег. номера за модели
Аватар
emovalkov95

Мнениеот vesartstudio » 07 Окт 2020, 10:16

emovalkov95 написа:Имам нужда от някой, който може да изработи декали с емблеми за 1:43/1:18 - векторните изображения и принтирането. Някой с опит в тези работи?

Мога да помогна с векторните файлове
Аватар
vesartstudio

Име: Христо Христов
Колекционирам: Мащаб 1:72

Мнениеот stef » 08 Окт 2020, 10:48

Здравейте, искам да попитам къде може да се разпечатат декалите(водни ваденки) при вече направени файлове на Corel. :)
stef

Мнениеот emovalkov95 » 09 Окт 2020, 11:29

stef написа:Здравейте, искам да попитам къде може да се разпечатат декалите(водни ваденки) при вече направени файлове на Corel. :)

Наистина ли никой във форума не знае къде и кой може да направи ваденки? :roll:
Моята колекция: 1:18 / 1:43 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest

Събирам снимки на CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake

ИзображениеРег. номера за модели
Аватар
emovalkov95

Мнениеот stef » 10 Окт 2020, 21:12

В София обиколих няколко рекламни студия и печатници но ми отказаха. Не правили ваденки.
stef

Мнениеот Ssasho0 » 10 Окт 2020, 21:17

всеки с цветен принтер може да ти направи декали. Само си купуваш хартия :) но имай предвид, че е различна за лазерен и мастилноструен принтер.
Ssasho0

Предишна

Назад към Модификации и ремонт