Обща тема за всичко свързано с бои, спрейове и т.н.

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

Обща тема за всичко свързано с бои, спрейове и т.н.

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 00:48

С каква боя го правите? Автомобилна, блажна, водни боички :shock: и т.н. Имам няколко идеи за моите колички, но не знам как да ги реализирам :oops:
mr.Dimov

Мнениеот enrique » 19 Яну 2007, 09:49

С водни боички няма как да стане :D Аз лично ползвам спрейовете, които се продават по принцип и за реални автомобили. Качеството им е доста добро, а и разнообразието е голямо. Тук при мен виждам предимно Мулти колор спрейове, незнам при вас какви ще намерите.
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Име: Илия
Колекционирам: около 1:60 и чат-пат нещо друго :)

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 10:23

Това с водните боички беше ташак :wink: . Значи ще опитам с някой спрей на някоя 'чупена количка да видя резултата и ако е задоволителен, това ще е начина... благодаря ти. Иначе съм от София и едва ли ще ми е проблем да си намеря спрейове.

btw това е голяма мания с тия колички.. от години искам да почна да им правя тунинг, но си мислех че съм почти единствен с такива идеи.. и онзи ден като открих този форум си казах стига. Хах един приятел вчера ми се смя заради възрастта и увлечението ми :D

Edit: А получава ли се със спрейовете металиковия блясък?
mr.Dimov

Мнениеот enrique » 19 Яну 2007, 13:02

Ами има спрейове с металически цветове, но тях не съм ги пробвал. По принцип капачката на спрея показва какъв ще е ефекта, но досега не съм ползвал такива. Иначе и обикновените си имат гланц до известна степен. Ако искаш виж в раздела за мащаб над 1:24 в темата Реставриране на модели. Там има снимка на моите последно реставрирани моделчета. Не че се хваля, но в международния колекционерски форум се изказаха ласкаво за тях :) Те са боядисани с обикновени спрейове (не металически, но с гланц ) и се получи доста добре.
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 14:11

enrique написа:Ами има спрейове с металически цветове, но тях не съм ги пробвал. По принцип капачката на спрея показва какъв ще е ефекта, но досега не съм ползвал такива. Иначе и обикновените си имат гланц до известна степен. Ако искаш виж в раздела за мащаб над 1:24 в темата Реставриране на модели. Там има снимка на моите последно реставрирани моделчета. Не че се хваля, но в международния колекционерски форум се изказаха ласкаво за тях :) Те са боядисани с обикновени спрейове (не металически, но с гланц ) и се получи доста добре.
Ясно.. както казах ще си купя някакъв спрей и ще съсипя или пребоядисам успешно някоя много не любима количка. Благодаря ти за информацията. Като направя експеримента ще пусна снимки, впечатления и т.н. относно начина.
mr.Dimov

Мнениеот enrique » 19 Яну 2007, 16:32

Надявам се да се получи много добро качество и да им се насладим във форума :D
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот Ивайло » 19 Яну 2007, 17:00

Кажи и каква техника използваш за свалянето на старата боя. Успех! :)
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот enrique » 19 Яну 2007, 17:12

Ами аз мога да ти кажа как става. В магазините за бои има и такива кутии с препарат за сваляне на стара боя. Най-известния модел е "Терминатор". Аз имам някакъв друг, но не му знам марката. Иначе пак си я сваля боята без проблем. Е, понякога трябва поне два пъти да се нанесе, че да се свали всичко, но това е рядкост. Иначе след това с нещо остро леко я премахваш и понеже този препарат е леко "мазен" е хубаво да се изплакне металното тяло на количката с топла вода. Подсушава се и е готова за боядисване. Това е начина по който аз ремонтирам моите. Излишно е да споменавам, че ако има прах или стъклата са замърсени се почистват старателно :)
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 18:05

Ивайло написа:Кажи и каква техника използваш за свалянето на старата боя. Успех! :)
А пък аз ще действам както при истинските автомобили. Т.е. с шкурка, после водно.. и боядисване. Ако не стане ще помисля и за "полагане" на основа преди боята (спрея)
mr.Dimov

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 18:06

@ enrique как полираш стъклата? Тъй като те са пластмасови, а не стъклени с какво ги обработваш?
mr.Dimov

Мнениеот Gallardo » 19 Яну 2007, 18:08

аз ги полирам с възможно най-финната водна шкурка ама тръкнам по малко за да не се надере
Аватар
Gallardo
Audi фен
Audi фен

Име: Ангел Попов
Колекционирам: 1:18

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 18:09

Gallardo написа:аз ги полирам с възможно най-финната водна шкурка ама тръкнам по малко за да не се надере
Стъклата с шкурка? Ще опитам и това.. само да си взема количките че не са при мен след преместването :(
mr.Dimov

Мнениеот Gallardo » 19 Яну 2007, 18:24

ВОДНА мокри се обилно с вода и тогава се полира
Аватар
Gallardo
Audi фен
Audi фен

Мнениеот mr.Dimov » 19 Яну 2007, 18:29

Gallardo написа:ВОДНА мокри се обилно с вода и тогава се полира
Да бе знам кво е водна шкурка, но пак ми беше странно :?
mr.Dimov

Мнениеот Gallardo » 19 Яну 2007, 18:40

еми някой ми го спомена пробвах го и то стана но рискът си е твой
Аватар
Gallardo
Audi фен
Audi фен

Следваща

Назад към Модификации и ремонт