Обща тема за всичко свързано с бои, спрейове и т.н.

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

Re: Обща тема за всичко свързано с бои, спрейове и т.н.

Мнениеот svetlio » 01 Фев 2017, 14:12

Да, видях го този комплект, но както винаги са наблегнали на евтините грифери ,а няма нито една фреза, защото са скъпи и само от реномирани фирми вършат работа, от по-евтините бързо се изхабяват. Купих си акумулаторния мултушлайф за 50 лв и съм много доволен - мощен е и има добра батерия. Препоръчвам го за фина работа.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Antara1 » 13 Авг 2017, 19:38

Днес в Лидл в "Ринг Мол" видях,че са пуснали аерограф+копресор+принадлежности за 125лв. Цената ми се стори прилична. https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=2094
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Lucky13 » 13 Юли 2018, 09:10

Тръгнах да си правя 1:24 '33а Форд Стрийт Род на базата на Монограмския модел на Елиминатор - Колата на Били Гибънс от ZZ Top. Случайно видях в едно от старите ми списания и едно Шеви от '34а година, правено от Бойд Кодингтън и се влюбих в цвета му - Лъвска Грива. Жестока оранжева перла, която естествено няма начин да е еднопластов цвят. Та отидох в магазина на PPG да ги питам да ми го правят. Без да навлизам в подробности, казаха ми, че ще излезе около $80 горе долу за количеството на един спрей на Тамия. Не Мерси. Ама си поплакнах очите в каталога на Vibrance колекцията на PPG. Иии.........
Луд умора нема, та си вкарах таралеж в гащите, като реших да си направя "каталог" на боите в къщи и комбинациите които мога да получа с разните кенди цветове.
Та пет дни по-късно и четири кутии с пластмасови лъжици, съм на средата горе долу........

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Antara1 » 13 Юли 2018, 12:22

Браво! Много добър каталог се заформя! :clap: :clap: :clap:

Тези са много яки за модели:
Изображение

А този ми е любим за Хот Род:
Изображение

p.s. Имаш ли моделче боядисано в многослойна перла и от най-светлия цвят ли се започва или от най-тъмния?
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Предишна

Назад към Модификации и ремонт