Обща тема за всичко свързано с бои, спрейове и т.н.

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

Re: Спрей

Мнениеот drunken_wolf » 15 Сеп 2011, 15:20

r0ckstarr написа:
adromax написа:Да ви кажа азси купувам спреове на Very Well и съм много доволен абе за 5.50 сам супер качество а лакът им е страхотен.Аз купих вчера за 16.50 лв. спреове- червено, сребрист металик и лак, и искам да кажа ,че самият металик е много фин и седи супер готино.Относно червеното...и то добро но е някак слабо и се нанасят достоа ръце ,а тогава се губят хубавите детайли.Истината-Dupli Color i Very Well-металик.Надявам се да съм помогнал. :D :cheers:

Къде ги намирате на тези цени? Сега бях в Практикер и Бриколаж и най-евтините спрейове на Dupli Color бяха по 9 лв, и не успях да намеря лак.. Изображение

Спрейовете в моята "кварталка" на Дупли са по 5.90 малките, 8.70 големите.

Не съветвам да използвате Very Well - съхне напълно за минимум 3-4 дни, ако пипате количката преди това рискувате да си оставите пръстови отпечатъци върху боята.
Обичам руските модели на камиони, автобуси и тролейбуси.
Аватар
drunken_wolf

Колекционирам: каквото ми хареса :)

Мнениеот alex_geforce » 15 Сеп 2011, 19:09

Аз с моя "Вери Уел" нямах никакви проблеми, даже стана по-гланциран от Дупли-колор, което ме изненада много приятно :D
Принудих се да ползвам едни не много нови спрейове на Минос и като цяло след 2-3 тънки ръце, модела става доста добре, като се остави да съхне около 12-ина часа, че даже и повече за по-сигурно ;)
Но черен мат и сив мат на Космос, са най-добрите основи за каквито и да било спрейове. Мата си е страхотен МАТ, а не като Дупли - полу гланц. Слепват се с повърхността почти като лепило и може да се маскират с харт. тиксо без проблем :)
Правим всичко от минет до атомна бомба... без първото и последното!

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| _____
|...Греяна Ракия.......| |""""'\\____,
|___________________|.|___| / ̅ ̅ \|
''''''(@)(@)--**'''''""|(@)(@)----[==]'"'(@)""
Изображение :w000t: :stars: :jawdrop:
Аватар
alex_geforce

Име: Алекс

Мнениеот Rosso Corsa » 21 Сеп 2011, 22:30

Така и така темата е ъпната... Ефектът на спрея в повечето случаи е еднакъв! много хора ще ме плют за тези думи, но е така. Това, че спрейовете на Very Well оставали отпечатъци значи, че може би си ги пръснал веднъж, много дебел пласт боя и си ги оставил на студено( за това, че са съхнали три- четири дни, ебати студа трябва да е, да не живееш във Владивосткок?). Иначе това какво покритие оставя боята има мноооооооооооого неща които могат да влиаят на боята. Да нямаш грунд, да не си измил количката преди да си боядисал, да си измил и после да си пипал с голи ръце и така нататък. Тоест няма толкова голямо значение боята, а бояджията. :D
"Make it Idiot-Proof, and someone will make a better idiot!"
Аватар
Rosso Corsa

Име: Адриян
Колекционирам: 1/24 European

Мнениеот Freerite » 22 Сеп 2011, 00:03

По твоята логика, ако аз съм добър шофьор и карам голф 3-ка (нищо лично, харесва ми колата), а ти не си толкова добър и караш БМВ М5-ца, аз ще те бия. Ако Гоуфа не е с в8-ца е практически невъзможно. :D Както и да е, шегата на страна, според мен зависи и от спрея и от бояджията, а когато се комбинират и двете се получава радост за окото. :cheers: :rocknroll:
Изображение
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Аватар
Freerite

Име: Георги
Колекционирам: 1:18 и 1:24

Мнениеот Rosso Corsa » 22 Сеп 2011, 00:20

Както споменах:в повечето случаи! Иначе естествено, че не може да се сравни авто боя и обикновен спрей за 5 лева. Все пак както при спрейовете така и при твоят пример разликите са огромни. Аз имам в предвид разликите в спрейовете по железариите и отново....
Да сравниш голф с някво си ей така V8 БМВ , е като да сравниш самолет и количка за пазаруване.Все пак:
http://imageshack.us/photo/my-images/199/1213z.jpg/
и "боклука"
http://imageshack.us/photo/my-images/59 ... 99039.jpg/
"Make it Idiot-Proof, and someone will make a better idiot!"
Аватар
Rosso Corsa

Име: Адриян
Колекционирам: 1/24 European

Сваляне на боя от пластмаса

Мнениеот reopru86 » 01 Окт 2011, 20:01

Здравейте, колеги, дайте един акъл с какво най-добре се сваля боя от пластмаса, въпросния Терминатор може ли да повреди пластмасата? Благодаря предварително.
Така и така съм пуснал тема, нека реставраторите да кажат, използвате ли ли грунд преди новата боя или директно се пръска с основа и лак?
Аватар
reopru86
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Георги Георгиев
Колекционирам: 1:43 Соц. модели

Re: Сваляне на боя от пластмаса

Мнениеот MeX@N(1)K » 08 Окт 2011, 21:31

С терминатор ще стане но гледаи да не слагаш много,ако има малки драскотини миниги с водна шкурка и после грунд,ако са далбоки с кит и по финна шкурка за да не надереш самия материал.
:shake:
Аватар
MeX@N(1)K

Име: Александър Атанасов
Колекционирам: Зaдължително БМВ в 1:43

Мнениеот alex_geforce » 08 Окт 2011, 22:11

Ти добре ли си ?!?!
Терминатора прониква даже и в пластмасата и я размеква като гума.

А за да боядисаш наново и хубаво, мини повърхността с шкурки от сравнително едра до 2500 и ще имаш стане ОК :)

Аватар
alex_geforce

Мнениеот MeX@N(1)K » 09 Окт 2011, 20:50

С терминатор ще стане но гледаи да не слагаш много,ако има малки драскотини миниги с водна шкурка и после грунд,ако са далбоки с кит и по финна шкурка за да не надереш самия материал.

Ти знаеш ли какво говориш два пъти съм минавал не модели а детаили защото немога да ги шкуря и нестава нищо,нищо няма да стане.
:evil:
Аватар
MeX@N(1)K

Мнениеот Matchbox » 09 Окт 2011, 21:07

Аз лично гарантирам че ако намажете нещо пластмасово с терминатора, мигновенно ще стопите пластмасата,може и напрааво да изчезне ;)
My Matchbox collection is my escape from the real world.
Аватар
Matchbox
Matchbox фен
Matchbox фен

Колекционирам: Matchbox,Corgi,dinky,руски в 1/43

Мнениеот gaz_maniak » 09 Окт 2011, 21:08

:lol: С Терминатор пластмаса не бих мазал! На един радиатор свалях боята с терминатор и случайно попадна на топломера. В първите няколко секунди нищо му нямаше, но после разяде корпуса!
Русский автопром - самый лучший он!
Изображение
Аватар
gaz_maniak
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Колекционирам: 1:43 СССР/Руски

Мнениеот alex_geforce » 09 Окт 2011, 22:13

aleks написа:

Ти знаеш ли какво говориш два пъти съм минавал не модели а детаили защото немога да ги шкуря и нестава нищо,нищо няма да стане.

А ти забелязваш ли, че спориш със себе си ? :lol:

Аватар
alex_geforce

Мнениеот reopru86 » 09 Окт 2011, 22:21

Значи за по-сигурно - без терминатор по пластмаса :) Благодаря за отговорите :cheers:
Аватар
reopru86
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Георги Георгиев
Колекционирам: 1:43 Соц. модели

Мнениеот bob1toy » 09 Окт 2011, 23:17

aleks написа:

Според мен зависи и каква/какъв е пластмасата/терминатора, защото на теб примерно не се е топяла но ня някой други се е топяла. :cheers:

п.с И аз съм имал такива случай, но за щастие бързо се усещам и си трия коментара. :D
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение
Аватар
bob1toy

Име: Божидар
Колекционирам: 1:18, 1:24 и 1:43

Мнениеот MeX@N(1)K » 10 Окт 2011, 14:28

Ами мазах една бутилка с нитро и две пожарогасителчета от модели и нищо не стана.
Аватар
MeX@N(1)K

ПредишнаСледваща

Назад към Модификации и ремонт