Мoskvitch 408 ELITE DELUXE 1:43 full open parts,progress now

Дискусии и проекти за модификация на фабрични модели, ръчни изработки, сглобяеми модели.

Re: Мoskvitch 408 ELITE DELUXE 1:43 full open parts,progress

Мнениеот svetlio » 18 Окт 2017, 21:15

Модела беше готов за националната и там го представих, но изобщо не му се старах накрая, защото открих няколко конструктивни недостатъка, които трудно ще се отстранят, по-добре ново начало. За финал му налях три дебели ръце боя без праймър и както очаквах вратите блокираха. Това не е най-страшното, но при отваряне съвсем друга геометрия трябва на изхвърлящата панта, както и тотална преработка на предния капак.
Искам да изкажа благодарности на sinister shadow за работата му по модела.
Трудно е да се направи такъв модел, свързано е с много време и сериозно пасване на всеки детайл,особено при по-малките от 1-2 мм. Задължителна е работата по проектиране на някои детайли, както и прототипиране с 3D принтер. За някаква дребна серия от 20-50-100 броя мисля , че не невъзможно да се произведат, но с течение на времето рабрах, че няма пазар за този модел, тъй като цена от около 100 евро ще е непоносима, а и носталгията е само в по-бедната част от Европа.
Ако някой иска да купи модела така както е, определил съм му цена от 200 евро/400 лева.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Предишна

Назад към Модификации и ремонт