Колекция модели Lancia

Включва единствено мащаб 1:43.

Re: Колекция модели Lancia

Мнениеот Lancia Fan » 29 Ное 2016, 17:11

Здравейте!
Продължавам представянето на колекцията с няколко варианта на един легендарен състезателен модел от миналото на марката …

67. Lancia 037 Rally - (1984), модел на IXO
Alen M., Kivimaki I.,“Safari Rally – 1984”, #17
Изображение
Изображение

68. Lancia 037 Rally - (1983), модел на IXO
Biasion M., Siviero T.,“ Rally Sanremo – 1983”, #18
Изображение
Изображение

69. Lancia 037 Rally Evo 2- (1986), модел на IXO
Servia S., Sabater J.,“ Rally San Froilan – 1986”, #1 – Winner!
Изображение
Изображение

А следващите три модела на Vitese закупих в пакет от Великобритания. В лошо състояние са и имат липси, но много ми харесват така, както са. Правени са доста доработки по тях, декалите също мисля, че са допълнително нанасяни. Именно за това, отново не съм сигурен дали тези модели достоверно пресъздават участието на точно тези екипажи в точно тези ралита. Ще се радвам, ако някой по-запознат ми помогне да го установя.

70., 71., 72. Lancia 037 Rally - (1982), модел на Vitese
Vudafieri A., Perissinot M.,“Marlboro Rallye Cote d’Ivoire – 1982”, #7
Bettega A., Perissinot M.,“Rallye XXVI Tour de Course – 1982”, #14
Kivimaki I., Alen M.,“Rallye XXVI Tour de Course – 1982”, #6
Изображение
Изображение

Lancia 037 Rally е спортен автомобил с централно разположен двигател, създаден от марката в началото на 1980г., за да се състезава в Group B на Световния рали шампионат (WRC). Официално е представен през 1982г., а пилотиран от Markku Alén, Attilio Bettega, и Walter Röhrl, автомобила спечелва за Lancia титлата при производителите през сезон 1983г. 037 влиза в историята като последния автомобил със задвижване на задните колела, спечелил WRC.

Името на модела всъщност идва директно от наименованието на проекта (037) на конструкторите от Abarth, на които е била поверена разработката. В дизайна на 037 проличават препратки към легендарни за Abarth модели от 50-те и 60-те години, като например двойно издадения покрив (double bubble roof). Главния дизайнер е Sergio Limone, а за създаването на модела той си партнира също с Pininfarina и с Dallara.

Според тогавашните нови правила за допускане до участие в Group B на WRC, е било необходимо да се създадат най-малко 200 пътни версии (хомологации) на въпросния модел. Така правят и от Lancia. Пътната версията на 037 разполага с 16-клапанов, четири-цилиндров редови 2000 куб.см. двигател на Abarth. Двигателя е оборудван с "volumex" компресор, който спомага за обща мощност от 205 к.с. и скорост над 220 км/ч. Ускорението до 100 км/ч става за по-малко от седем секунди. Производствените протоколи на Pininfarina показват, че са произведени точно 220 автомобила, разпространени под името "Montecarlo Corsa".

Разбира се, подготвените за WRC версии били доста по-различни. Олекотени, с панели и елементи от кевлар, по-мощни и по-стабилни. Версиите Evolution 1 и Evolution 2 били съответно с 300 и 325 к.с., а двигателя е с повишен обем от 2111 куб.см. и с инжекционна система.
Последна промяна Lancia Fan на 01 Ное 2017, 14:41, променена общо 1 път
Lancia Fan

Колекционирам: Fiat, Lancia, Италиански автомобили

Мнениеот Тихомир » 29 Ное 2016, 17:20

037 не ми е любимата Ланча, но си яка машина. :rocknroll:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот WeltherrschafT » 29 Ное 2016, 17:23

Би следвало според мен вторият екипаж да е с номер 1, а не с номер 14.
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот TheDevilTwin » 29 Ное 2016, 18:04

За 037-ците според мен всичко различно от Kyosho и HPI е компромис. Разцветката "Seven Up" е най-добре като изработка, но все пак и тя е далече от истината.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот paralesko » 03 Дек 2016, 23:32

037 на джоли клъб е добра а и този модел на IXO e добра алтернатива на HPI ,друг плюс е ,че е и от поранната година спрямо модела на HPI , а тази на сервия е добро попълнение за феновете на рали моделите :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

Мнениеот martinis » 20 Дек 2016, 15:29

Страхотни ланчоци! :clap:
:cheers:
Търся: Кейсове (Дисплей кутии) в 1:43 и в 1:24
Аватар
martinis
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Martin
Колекционирам: 1:24 & 1:43 / 24H Le Mans / Classics / Trucks

Мнениеот Ицо-Ланчията » 20 Дек 2016, 19:53

Страхотни модели на любимата марка.Благородно завиждам на моделите които имаш. :clap: :clap: :clap:
Аватар
Ицо-Ланчията

Име: Христо Катрафилов
Колекционирам: Модели на Ланчия и Рали модели до 1990

Мнениеот Lancia Fan » 10 Ное 2017, 19:03

Здравейте, колеги!

Отново мина много дълго време от последното представяне на модели в моята тема. За пореден път изгубих снимките си, този път благодарение на „фотобъкета“, но вече възстанових всички постове. До кога ще се задържат – вече не знам. От доста време търся по-сигурно място за „хостване“, дори и платено, но на разумна цена…

Искам да благодаря за модераторите на форума за това, че не изтриха темата ми и бяха достатъчно търпеливи при дълго отнелото ми време за възстановяване на постовете!

Ето и моделът, който ще представя днес: Lancia Flaminia Super Sport на Norev. На първата страница на темата са представени останалите варианти на модела Flaminia, като добавих и по малко информация за всеки.

Поздрави на всички!

73. Lancia Flaminia Super Sport- (1964), модел на Norev
Изображение
Изображение

Sport и Super Sport са двуместни версии на Flaminia и са проектирани и построени от Zagato. Използвана е по-късата база на GT, като цялото купе е от алуминий, с много разпознаваеми гладки форми. Super Sport версията е представена през 1964г., с въвеждането на 2.8-литровия 152 к.с. (114 kW) двигател. Първите Sport версии имат различаваща се предна маска с различно разположение и тип на фаровете. При Super Sport от своя страна има промени във формата на купето в предната и в задната част, с цел по-добра аеродинамика. От тези две версии, до 1967г. са произведени общо 593 броя, като към днешна дата това са едни от най-желаните модели на Lancia сред колекционерите.
Lancia Fan

Мнениеот paralesko » 10 Ное 2017, 19:47

Много муцуна ,много нещо :shake: :clap: :clap: :clap:
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

Мнениеот Lancia Fan » 13 Фев 2018, 17:00

Здравейте, колеги!
Искам да раздвижа темата с два нови модела. Единия е отново Lancia 037 Rally, която издирвах от известно време...
Поздрави на всички!

74. Lancia 037 Rally - (1984), модел на IXO
Andruet J.C., Peuvergne A.,“ Rallye du Var– 1984”, #4
Изображение
Изображение

А ето и един интересен седан, типичен представител на марката от началото на 80те години на миналия век:

75.Lancia Trevi Volumex Serie II - (1983), модел на Norev
Изображение
Изображение

*Lancia Trevi e средно голям седан, представен на автомобилното изложение в Торино през май 1980г. Повечето от компонентите на автомобила са заимствани от Lancia Beta и за това в самото начало моделът е предложен на пазара като Lancia Beta Trevi. Производството продължава едва 4 години, между 1980г. и 1984г.

Trevi се предлага с избор от два бензинови, четири-цилиндрови двигателя – 1600 и 2000 куб.см, оборудвани с карбуратори Weber или Solex. Мощността им е била съответно 101 к.с. и 115 к.с., като през 1981г. от компанията внедряват електронно запалване на Bosch при моделите 2000IE и мощността нараства до 122 к.с. И двата двигателя са напречно монтирани, задвижващи предните колела, с по два разпределителни вала и електронно запалване. Скоростната кутия е ръчна, 5-степенна, а като опция е предлагана и автоматична скоростна кутия за моделите с по-мощни мотори. И двата двигателя са се отличавали със сравнително нисък общ разход на гориво – между 9 и 10 л/100 км, по официални данни.

Последната версия на модела, представена през 1982г. на автомобилното изложение в Торино, е Trevi Volumex. Такъв е и представения модел на Norev. Тази версия е предназначена да подобри динамиката на автомобила, без това да повлияе върху разхода на гориво. Моделът е снабден с компресор тип „Twin Scroll Roots-type supercharger”, в комбинация отново с карбуратори, вместо с инжекционна система. Това увеличава мощността до 135 к.с. и наистина подобрява до известна степен автомобила, но ефекта върху разхода на гориво си остава спорен.

Производството на Lancia Trevi е преустановено през 1984г. Общо са произведени 36 784 автомобила от този модел. Любопитно е наименованието на модела. То идва от италианските думи „Tre Volumi“, което означава буквално „три обема“. Чрез такива дефинирани обеми, в автомобилната индустрия се описва разграничението на отделните пространства в колите, било то купе, седан, хечбек и т.н. Три-обемният (или трикамерният) дизайн представлява ясно разграничени пространства за двигател, пътници и товар.
Lancia Fan

Мнениеот taiko » 13 Фев 2018, 19:55

Много яка колекция. Тази марка ми е малко тъмна, макар да е италианска и култува ...за миналото си. Прекрасна колекция. :hello: :hello: :hello:
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм или просто Киро -Факиро
Колекционирам: всякакви модели на коли и жени

Мнениеот commodore » 13 Фев 2018, 22:40

Бета-та Треви много ми харесва. :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: