Бял метал и антикварни модели в 1/43... Bonneville

Включва единствено мащаб 1:43.

Re: Бял метал и антикварни модели в 1/43... Финал

Мнениеот martinkasov » 06 Окт 2019, 18:17

Ровейки из eBay, попаднах на този красавец, който ще е страхотно попълнение за колекцията ти, но е на безумна цена:

https://www.ebay.com/itm/SMTS-SP2-Ecuri ... nav=SEARCH

Що се отнася до колекцията - няма какво да се каже. Автомобилите от средата на миналия век са сред най-красивите, произвеждани някога и нямат база за сравнение с модерните творения, създадени само, за да носят печалба. :rocknroll:
Аватар
martinkasov

Колекционирам: 1:43

Мнениеот Тихомир » 07 Окт 2019, 09:34

martinkasov написа:Ровейки из eBay, попаднах на този красавец, който ще е страхотно попълнение за колекцията ти, но е на безумна цена:

https://www.ebay.com/itm/SMTS-SP2-Ecuri ... nav=SEARCH

Що се отнася до колекцията - няма какво да се каже. Автомобилите от средата на миналия век са сред най-красивите, произвеждани някога и нямат база за сравнение с модерните творения, създадени само, за да носят печалба. :rocknroll:

Сервизният бус на Екюри Екос съм го срещал и аз, сигурно е 4-5 килограма. SMTS правят страхотни неща и често на доста редки возила. Имам два техни модела, Астън Мартин ДБ5 и Ферари 250 Бертоне, и двата модела са много прилични. SMTS имат и китове за по-сръчните, бях си харасал Бентли Спийд 6, обаче няма да мога да го сглобя като хората. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот taiko » 07 Окт 2019, 20:48

Черния кадилак е красавец.
Много готина витрина. Не знам кога ще мога и аз да направя такава...такива де...много.
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Мнениеот Тихомир » 09 Окт 2019, 14:51

Финал, финал ама друг път. Точно, когато си бях казал, че вече няма Бруклини, които да мога да си позволя (не че не искам още, ама много солено щяха да ми стъпят), се появи на търг доста дълго търсен от мен модел. Това беше един от първите Бруклини, които исках да имам. Много ми харесва формата на купето. Отделно името на модела е от най-яките въобще - Roadmaster (Господар на пътя). Бруклин правят още един Роудмастър, последното поколение. Голяма красота ама... 70 паунда ще ми дойдат множко. Снимките НЕ са мои, ще го снимам с другите два Буика, които имам щом ги събера. В заключение Кадилак и Буик са ми любимите щатски марки след ВСВ. Наистина трябва да спра с покупката на модели, или да продам някои, които не са ми толкова любими... :lol:

1949 Buick Roadmaster Sedanette - Brooklin

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=tLNYomDOz4M
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Re: Бял метал и антикварни модели в 1/43... Финал с Roadmast

Мнениеот bukibol » 10 Окт 2019, 10:57

Няма финал,това е непрекъснат процес :D Продаваш,някои които са ти омръзнали или не толкова любими и вземаш други и така няма край :cheers: И аз на няколко пъти съм правил ревизия на колекцията и сега също съм в процес на продажба на някои модели.Тъй,че Бруклините си заслужават поне за мен и като има възможност,може да прибавяш по някой ;) А и най-важното, отново чудесен модел.Много им ходи да са тежички на тези, ти знаеш :)
bukibol
Ретро фен
Ретро фен

Име: Кристиан
Колекционирам: ретро модели

Мнениеот taiko » 10 Окт 2019, 20:03

Охо, голям "танк". Прекрасен е. :rocknroll: :clap:
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Мнениеот uniqa 1|43 » 16 Окт 2019, 00:03

Има си чар в тези "топузчета" по 400-500 гр. всяко! Най интересното е, че даже и интериора - седалки, табла и др. са от бял метал, затова и са толкова тежки! Единствено ми са противни прозорците от поливенил под налягане- като ги натисна и се огъват, но иначе ми са любимите модели, особено на Роб Еди на Бруклин - серията на Волво! Преди 10-15 години се намираха за по 30-40 паунда и си бяха атракция, но сега им скочиха неимоверно цените и навите модели са непосилни за нас!
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот Тихомир » 16 Окт 2019, 09:53

uniqa 1|43 написа:Има си чар в тези "топузчета" по 400-500 гр. всяко! Най интересното е, че даже и интериора - седалки, табла и др. са от бял метал, затова и са толкова тежки! Единствено ми са противни прозорците от поливенил под налягане- като ги натисна и се огъват, но иначе ми са любимите модели, особено на Роб Еди на Бруклин - серията на Волво! Преди 10-15 години се намираха за по 30-40 паунда и си бяха атракция, но сега им скочиха неимоверно цените и навите модели са непосилни за нас!

Първо, добре дошълн отново! Отдавна не беше писал във форума, а винаги е интересно като споделяш опит. По темата, на мен също прозорците не ми харесват особено, даже при някои имат тенденция към пожълтяване, но наистина моделите са много чаровни на живо. Снимките не могат да предадат красотата им. От Роб Еди имам само 1 модел, Волво P1800, доста по-малко предлагане има от Бруклин. Мисля че тази линия я спряха и няма да издават нови модели. Съгласен съм с теб и за цените, непосилно е да си купя чисто нов Бруклин, радвам се като изпадне някой от търгове в английския ибей. Там се случва да ги продават като стари играчки и повечето съм ги взимал на цени под 40 паунда. А новите им модели са още по-красиви, но само ще ги гледам по снимки. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Тихомир » 20 Окт 2019, 15:14

Още има! И идват още. :lol:

Незнайно защо съм пропускал този модел на няколко пъти. Много приятен Бруклин, има нужда от малко довършителни работи.

1958 Pontiac Boneville - Brooklin

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Re: Бял метал и антикварни модели в 1/43... Bonneville

Мнениеот uniqa 1|43 » 20 Окт 2019, 23:53

Колелата въртят ли се свободно?
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот bukibol » 21 Окт 2019, 09:26

Пълни ми душата,много приятен модел :clap:
bukibol
Ретро фен
Ретро фен

Име: Кристиан
Колекционирам: ретро модели

Мнениеот Тихомир » 21 Окт 2019, 10:15

uniqa 1|43 написа:Колелата въртят ли се свободно?

Да, въртят се свободно, въпреки теглото. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот milski » 21 Окт 2019, 18:17

Супер колекция си заформил.Някои от моделите са емблематични.Други виждам за първи път.Заедно са доста впечатляващи.
Надявам се,че няма да решиш да ги разпродаваш след време и ще си ги запазиш.
Мисля че в другата половина на витрината,Ферари-тата няма да стоят на място. :cheers:
Аватар
milski

Мнениеот Тихомир » 21 Окт 2019, 18:40

milski написа:Супер колекция си заформил.Някои от моделите са емблематични.Други виждам за първи път.Заедно са доста впечатляващи.
Надявам се,че няма да решиш да ги разпродаваш след време и ще си ги запазиш.
Мисля че в другата половина на витрината,Ферари-тата няма да стоят на място. :cheers:

Засега не мисля да купувам втора витрина, ще си стоят двете тематични колекции една до друга. :) Причината да продам даден модел е основно защото е произведен в Китай и след няколко години се е скапал. Вече нямам никакво доверие на китайските производства. Някои ги продадох превантивно. Вечни неща няма, всичко старее, тези са издържали 30-35 години, ще издържат още толкова. А и много по-лесно се ремонтират, модифицират ако се наложи. Всичко е хванато на два болта. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот taiko » 21 Окт 2019, 22:02

Красавец е. Малко мяза на Плимут Фюри.
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

Аватар