пъргава сребриста звезда

Включва единствено мащаб 1:43.

Re: F40

Мнениеот asho.b » 12 Яну 2021, 13:58

Във всички цветове изглежда добре. Лично за мен, червеното и жълтото най-много биха му отивали. Колата е икона на Ферари, а и като цяло е една от първите, които задава мащабите на този тип автомобили от онази класическа епоха на автомобилостроенето, когато автомобилите бяха истински красиви и със солидно представяне на потенциала, който им е заложен да имат. Интересно би било ако представиш и прекия му конкурент - Porsche 959, може би в червен или в бял цвят :thinking:
asho.b

Име: Александър Боянов
Колекционирам: 1/24, 1/34-1/39, 1/43 и 1/60-1/64

Мнениеот Тихомир » 12 Яну 2021, 18:27

Ф40-ката на Херпа е едно страхотно моделче. Макар да е на доста годинки, все още се намира изгодно и предлага много добра детайлировка.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот ms_power » 13 Яну 2021, 23:08

Тихомир написа:Ф40-ката на Херпа е едно страхотно моделче. Макар да е на доста годинки, все още се намира изгодно и предлага много добра детайлировка.

Съгласен съм с Тишо! Не бях виждал модела досега, но когато Емо ми го показа, останах много впечатлен. Моделът на Киошо, разбира се, е няколко крачки напред - но все пак и цената му е х10. Взимайки предвид това, Херпата е по-доброто предложение. :) Определено приятно издание. Не съм много сигурен дали има истина в това, но струва ми се, че джантите на Херпа са една идея по-близки до тези на реалната кола - самите отвори на Киошото ми идват малко малки. Може и да греша, не съм мерил и смятал, но на око така ми се струва.

Също искам да благодаря на Емо и тук за страхотния жест - след тази фотосесия ми подари показания модел за моята колекция. :bounce: :dance2: :notworthy: Вече си съжителстват щастливо заедно с гореспоменатото Киошо и имам амбицията след време да им направя по-детайлно сравнение със снимки и да обсъдим качествено плюсовете и минусите на моделите.
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот TDI Power » 14 Яну 2021, 16:55

Имам 1 Ферари само на Херпа и доста ми харесва. За годините, на които са, са чудесно направени.
Аватар
TDI Power
Фен на мащаб 1:43

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Мнениеот emovalkov95 » 14 Яну 2021, 20:12

Херпата е прекрасна, но просто не е за моята колекция.

Още една вектра: за нея имам поне 4 1:1 двойнички от различни области. :) Истинско удоволствие беше да я снимам, Пловдив е любимият ми град за почивка.

На разходка тази сутрин срещнах 1:1 от СО, (прясна регистрация, CM е текущата серия), точно когато моделчето беше с правилните номера. Не казвам, че не го очаквах, но не знаех къде домува. :yeah: Колата назад в темата я изкоментирахме всички (пишещи), дано снимките са ви интересни. :snap: Това е четвъртата, която представям, ако пусна пета - ще получа ли временен бан? :dntknw:

На моделчето сложих предна емблемка и BG отзад, остава да поставя задните надписи, антена и да боядисам някои детайли.

1988 Opel Vectra A hatchback
white | Gama Deutschland | 1162
Съдържание на колекцията ми

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изработвам рег. номера за модели: Изображение

Моята колекция: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | Модели + 1:1
Събирам снимки на CLS SB от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Re: Пловдив е върха

Мнениеот Тихомир » 15 Яну 2021, 13:50

Това е ново “болестно” състояние, да срещнеш 1:1 и да ги събираш в мащаб.

Вектра А за много хора беше първата западна (истинска :P )кола в семейството. Дръвцета си бяха откъм возия, но с големия 2.0 мотор много вървяха.

Снимките са супер.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот TDI Power » 17 Яну 2021, 17:01

Пловдив може да е върхът, но Ямбол е Градът хахахаха :D
Снимките ми харесаха и на мен, моделчето е много симпатично също. :)
Аватар
TDI Power

Мнениеот puma » 18 Яну 2021, 15:16

Снимките определено ми харесаха :cheers:
puma
Ретро фен
Ретро фен

Име: Ивайло

Мнениеот emovalkov95 » 20 Яну 2021, 18:40

Радвам се, че кадрите ви харесаха! :xmassmile:

Има една категория модели, които са така внушителни, че не може да си отлепиш очите от тях. Моделът днес е пример за перфектно изпълнение в мащаба. Имам 18-ката и в пълно откровение казвам, че малкият не отстъпва по външни детайли! Светлини, решетки, емблемки - просто са намалени по размер. :) Абсолютен аутоарт - и колата, и мъникът. :)

И да споделя мисли за модела - вече 6 години, откакто излезе C217, са достатъчни да се направи сравнение и намирам C216 за брилянтен. Кола на 15 години, която всеки ден изглежда все по-добре.

Тук е вече представеният от мен CL500:

Изображение

За пример взех един чудовищен красавец от Варна:

2006 Mercedes-Benz CL63 AMG C216
775 iridium silver | AUTOart Dealer Edition | B66962383
Съдържание на колекцията ми

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ИзображениеСнимките във Flickr. :snap:

Наличното ми място във Flickr значително намалява до ограничението от 1000 снимки, затова изпробвах нов начин за качване - по няколко кадъра в един в подходящо за показване във форума на 640 пиксела широчина съотношение. Горните снимки на модела са събрани в едва 5 файла. По този начин мога да изкарам и години напред.
Последна промяна emovalkov95 на 20 Яну 2021, 19:06, променена общо 1 път
Изработвам рег. номера за модели: Изображение

Моята колекция: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | Модели + 1:1
Събирам снимки на CLS SB от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Re: пъргава сребриста звезда

Мнениеот TDI Power » 20 Яну 2021, 19:05

Имам нормалния CL от журналната серия Мерцедес на Иксо и често да си призная, моделът им е чудесен. Естествено от АА е по-добър, но макар да се намираше на приятни цени, не си го взех. Сега не ми е належащо да си го търся от тях. AMG-то вече не се намира толкова често и в този сребърен металик ми харесва повече от черното. Моделът е безкомпромисен. :rocknroll:
Аватар
TDI Power

Re: пъргава сребриста звезда

Мнениеот Тихомир » 20 Яну 2021, 21:21

От големите двуврати Мерцедеси на първа позиция ми е купето на W111 и след това C126... този може да се класира за подиума в личната ми класация. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Предишна

Назад към Мащаб 1:43