Миниколекция със спомени

Включва единствено мащаб 1:43.

Re: GT3

Мнениеот emovalkov95 » 31 Дек 2021, 17:14

Мерси, Иво! :cheers:

Да завършим годината с още една обикновена количка. Много обичам, като се возя, да заглеждам задминаващите автомобили. В случая при пътуване от Берлин към Прага вероятно ми е хванал окото номерът на колата, защото трибуквените кодове са най-редки и интересни. Тази шкода също ми е подарък от Денис. :cheers:
Весело посрещане на новата година! :xmassmile:

2012 Skoda Rapid Spaceback (NH1)
9910 black magic metallic | Abrex DE | 143AB-030D

Изображение
Изображение
Изображение
Изготвям рег. номера за модели: Изображение

Колекцията ми: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | модели + 1:1
Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Име: Емануил Вълков

Re: China blue

Мнениеот emovalkov95 » 27 Фев 2022, 23:25

След като се разочаровах от боята на алтайката, която е гланц, а не мат, се насочих към нов цвят за този GT-R. Тъй като Almost Real и Minichamps го правят в множество нюанси на дъгата, исках да е нещо забележително и уникално. Вече имах подходящ цвят от gulf панамера, който му лепна приказно. :dance2: Едно от най-успешните ми пребоядисвания. :love:
Подозирам, че от Mercedes назовават gulf blue под името china blue с код 934 или е различен, но доста подобен цвят. GT-R в него може да се открие не в една бройка из интернет. Аз избрах кола от Ravensburg, защото прави супер комбо с червения ми CLS.

• пребоядисване в (Porsche) 328 gulf blue от спрей
• 3D-принтирани странични огледала - MIY Minimodels
• боядисани спирачни апарати
• детайлизирани стопове
• детайлизирани фарове
• жълти колани
• нови светлооотразители на задната броня
• фотоецвана задна емблема
• нов надпис AMG отзад
• предна емблема и надписи V8 biturbo - TK-diecast
• рег. номера

2016 Mercedes-AMG GT-R Coupe C190
934 china blue | Altaya | SUPCAREXB013 | 1/1 [/size] | Моделът преди преработката

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Мир и успешна седмица! :cheers:

Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Re: China blue

Мнениеот Тихомир » 28 Фев 2022, 16:27

Любимата кола на жена ми :lol:

Изображение

Много добро е станало.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Re: ново начало

Мнениеот emovalkov95 » 09 Май 2022, 18:42

Случи ми се затишие от няколко месеца в мащаба поради грандиозни промени в личен план - преместване в ново жилище и започване на мечтаната работа. Не че не съм имал време да работя по модели и да снимам, даже висящите ми проекти са повече от всякога. Отлагах следващи ревюта, защото исках да пусна една специална кола за мен. Вече сме обсъждали колко редки са Омега А, което ме кара да следя за всяка позната и новооткрита, най-вече комбитата, които обожавам, заради семейната ни красавица от преди години.

През 2019 г. попаднах на една бежова, в много добро състояние, с любими джанти и готин цвят. Към онзи момент все още въобще нямаше Омега А комби на модел. Издадоха я първо в синьо (досущ като семейната), после в това бежово. Като знаех, че ми предстои да се нанеса непосредствено до паркинга, който обитава, се надявах да снимам модела с 1:1 и отлагах да отбележа преместването ми с тези кадри. За жалост, колата не съм я виждал от септември, а номерът ѝ няма ГО. Но пък споменът за нея е на новата ми витринка. Отбелязвайки този нов период в живота точно с този модел, свързан със специално за мен място, се чувствам още по-вдъхновен да се развивам в човъркането по модели, боядисването, фотографирането и всичко, свързано с хобито. И да знаете - форумът ще цъфти, защото аз другаде няма да си споделям радостта от любимите коли и техните малки копия. :signdccbg:

1992 Opel Omega A2 Caravan
137 rembrandt silber metallic | Whitebox | CLC342N

Съдържание на колекцията ми

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
emovalkov95

Re: Миниколекция със спомени

Мнениеот taiko » 09 Май 2022, 22:06

Шкодата е много готина, черното и отива, изглежда като гробарска, кефи ме.

Мерца си е мерц. Може и в розово да го барнеш, пак ще е гадина мръсна... :twisted:
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Мнениеот Тихомир » 10 Май 2022, 11:01

Възхищавам се на желанието, което показваш към форума, хобито, снимките и споделяне на история покрай моделите.

Чета и следя с интерес темата.

*Честито за новата работа и новото жилище!
:shake:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот emovalkov95 » 12 Май 2022, 15:06

Благодарности! :notworthy: Тишо, много се радвам, че личните ми истории са те вдъхновили!

Темата ферари изпълва форума, но аз кривя от тенденцията. :D

Хайде още опел - тази ключова част от колекцията ми. :) Една пловдивчанка, която съм виждал само в София - 4 пъти. Но снимките на модела са от Пловдив, защото искам при всяко посещение на този прекрасен град да си щраквам поне по един модел.

Имам мотивация да събера всички астри комби от F през моята - J, та до най-новата - L, която може би норев ще издадат. Това включва и фейслифтовите версии на повечето, които не се произвеждат. F е почти завършена, J ще е копие на моята - тегав проект, който приключвам съвсем скоро.
От тази си взех три бройки, защото ми паднаха по 10€, а моделът и на редовна цена си е чудесен!

Впечатление ми направи името на боята - flip chip silver. Мениджърите на марката отиват и по-далеч с друго екстравагантно име - you drive me crazy metallic. :lol:

2016 Opel Astra K Sports Tourer
189 flip chip silver metallic | iScale DE | OC10920

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
emovalkov95

Мнениеот taiko » 12 Май 2022, 17:50

you drive me crazy metallic :lol: :lol: :lol: моята инсигния е такъв цвят...май...
Последна промяна taiko на 15 Май 2022, 09:24, променена общо 1 път
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Мнениеот emovalkov95 » 12 Май 2022, 18:46

Точно този е! :thumbsup2: Дано да те drive crazy само в най-добрия смисъл. :rocknroll:
Аватар
emovalkov95

Мнениеот TDI Power » 12 Май 2022, 20:56

Хубава Астра, и аз си я взех миналата година за 10 евро от някакъв дилър на Опел заедно с още 5-6 парчета от други модели на същите пари. Според мен минаването към Пежо им се отрази позитивно на дизайните. Колкото и да са им различни студиата, платформите, размерите вън и вътре са еднакви.

Любопитна информация за наименованията на боите, такива дивотии обикновено ги запомням за много дълго време. :D

Има ли някаква разлика в изработката на Омегата между синята и сивата, защото са издания от различни брандове? Не съм се юрнал да я купувам, но ми е липса и по-нататък ще я намирам.
TDI Power
Фен на мащаб 1:43

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Мнениеот emovalkov95 » 12 Май 2022, 22:58

Ицо, освен цвета, разликите в двата модела са никакви! Аз ще търся още една синя, защото стават редки, а са толкова красиви!
Аватар
emovalkov95

Мнениеот TDI Power » 14 Май 2022, 19:44

emovalkov95 написа:Ицо, освен цвета, разликите в двата модела са никакви! Аз ще търся още една синя, защото стават редки, а са толкова красиви!

Мерки за отговора. Вероятно ще си взимам сива, защото синя вече стана много рядка. Питах, защото като white box има издадени както журнални иксота, така и оригинални иксота, оригинални IST и Premium X с всичкия им фотоец.
TDI Power

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Предишна

Назад към Мащаб 1:43