Ваз 2101 , Газ 24 имат ли шанс за втори живот ?

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Re: Ваз 2101 , Газ 24 имат ли шанс за втори живот ?

Мнениеот minitek » 17 Фев 2013, 00:49

remus написа:За боята може бананено жълто,все пак за това моделче трябва светъл цвят за да го отвори. Защо не пробваш предния капак да го направиш ръждив? :lol: Малко rat style... :rocknroll:

Така ще изглежда като "банани с пижами" и ще е пълна е*авка с тази соц класика, а за rat style просто не си и помисляй, защото моделчето е доста ценно и мисля, че така ще се съсипе... ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
minitek

Име: Мартин
Колекционирам: 1:18, 1:43, BMW 1:87

Мнениеот remus » 17 Фев 2013, 03:01

Ако не се получи добре с капака, винаги може да се оправи. За цвета той си преценява, но ще е най-добре нещо светло.
Аватар
remus

Мнениеот anga » 17 Фев 2013, 10:23

:shake: напълно съм съгласен с теб колега
remus написа:Ако не се получи добре с капака, винаги може да се оправи. За цвета той си преценява, но ще е най-добре нещо светло.
F*ck the modern cars - I'm driving Oldschool
Изображение
Аватар
anga

Име: Ангел Славков
Колекционирам: BMW

Мнениеот Caxo » 17 Фев 2013, 17:14

Цвета е ясен - черен лак и това е... По принцип и аз съм на мнение, че светлите цветове(без бялото) отварят модела и се открояват линиите по-добре. В този случай както казах по-напред в темата, отливката не е кой знае какво и има да се прикриват фабрични дефекти и фуги. Проекта не е зарязан, просто нещата стават малко по-бавно от колкото трябва, но не ми е само той на главата... Като има някакво по-осезаемо развитие, ще бъдете своевременно уведомени :)

П.П. За жълтия цвят има друг проект :D
Caxo

Име: Александър
Колекционирам: 1:43

Мнениеот Caxo » 01 Мар 2013, 23:54

Колеги, вече 2-3 пъти лепя спукания праг със секундно лепило, но се отлепя... Страх ме е да залепя колонките с такова лепило, явно не се получава... Някакви идеи ? Иначе днес се сдобих с така наречените дремели. Китайски естествено, марката е СКИЛ ако има значение... Като цяло върши добра работа. Изшлайфах грешките на отливката, които не се наемах да оправям с пиличките понеже е мн не удобно с тях. Остава да видя по магазините дали се продават някакви по-фини накрайници, че тези ядат цама доста бързо и трябва много да се внимава.
Caxo

Име: Александър
Колекционирам: 1:43

Мнениеот svetlio » 02 Мар 2013, 00:56

Oх, четох, гледах, гледах, четох - още от самото начало те бях отписал, ама май си повече от упорит, та ето какво.
SKIL не е хич лошо дремелче, върши много работа. Сложи му приставката за удължаване и намали оборотите - можеш да режеш и масло без да хвърчи, смени и цангата с по-малка и не натискай с дискчето , че криви, той сам върви, по-бавно.направи си хубави отливки на всички липсващи части - с парчета пластмаса , да речем от стари играчки, щото за смола е скъп проект и не си заслужава.Като ги паснеш идеално ги залепи с епокси - даже отвътре разлей малко да се получи по -здраво.Преди това фръкни до магазина за домашни потреби и си купи стоманена вълна или финна тел за чинии. После на ръка и клечка за зъби мини модела така, че да заблести, особено фугите, те първи се наливат с боя се запълват и не личат много, затова ги почисти. Преди боята измий модела само със спирт и го подсуши. Рискуваш ако използваш солвент да разядеш пластмасата или каквото си сложил за допълване. По моя преценка ако направиш купето светло бежаво -айвъри, а салона тъмно червен, почти бордо ще имаш превъзходен модел.Каквито и джанти да сложиш най-добре сложи тасове , а и всички лъскави детайли можеш да минеш с SILVER ENAMEL от водеща фирма -Хумброл, Ревел и т. н.Липсващите стъкла си ги изрежи от качествен материал - полистирол от опаковка или бутлка или друго, огледай се , като смени най-добре всичките. Фарчетата стават идеално от кутийка на стара касетка за касетофон.
Много играчка ще ти се отвори, но за 2-3 дни си готов и покажи какво си направил. УСПЕХ!!!
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот IVAILO » 28 Мар 2014, 21:03

Колега какво стана с тази волга реставрира ли я вече ?
IVAILO

Предишна

Назад към 1:43