Модификации, ремонт, 1/43 - общи въпроси.

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Модификации, ремонт, 1/43 - общи въпроси.

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 17 Апр 2007, 21:44

Отварям тази тема за общи въпроси и идеи. За да не се пуска всеки път нова тема, когато някой иска идея, търси съвет или начин да оправи нещо. Естествено, при нужда от отделна тема за нещо, разделът е отворен.
Последна промяна Mr.Mercedes-Benz на 17 Апр 2007, 23:35, променена общо 5 пъти
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Re: Ремонт на модели [Обща тема]

Мнениеот icetoti » 19 Яну 2013, 17:29

здравейте. колекционирам от 1996 насам и имам над 45 модела в 1-43. но годинките си оказват влияние на първите ми придобивки. не са в кутии и боята им е почнала да се лющи. това са ламбо контач 5000 и ферари ф40. и двете са червени. не съм ремонтьор и ако някои може да ми каже как да ги оправя или ако може той да ги оправи и колко ще ми струва услугата. аз съм от лом. поздрави.
icetoti

Име: Димитър
Колекционирам: 1/43 всички

Мнениеот anga » 19 Яну 2013, 17:36

icetoti написа:здравейте. колекционирам от 1996 насам и имам над 45 модела в 1-43. но годинките си оказват влияние на първите ми придобивки. не са в кутии и боята им е почнала да се лющи. това са ламбо контач 5000 и ферари ф40. и двете са червени. не съм ремонтьор и ако някои може да ми каже как да ги оправя или ако може той да ги оправи и колко ще ми струва услугата. аз съм от лом. поздрави.

Като за начало :welcomebg1: .. Мисля че не е тук темата за този разговор, но ще ти пиша тук, пък модераторите ще я преместят.. Както сам виждаш всички колега си кадърни, разбрани и който с каквото може, ще ти помогне колега.. Само трябва да ни зададеш конкретни въпроси и ние ще се отзовем на тях.. В случая като съвет мога да ти дам, щом не си се занимавал със реставриране (освежаване, пребоядисване и т.н), да попрегледаш темите за модификации и ремонт, най-вече в мащаб 1/24 и 1/43.. Там има отговори на всичките ти въпроси, свързани с реставрацията. Има теми в които се описва какви бои се ползват, какви лакове, грундове и т.н.. Това мисля ще ти е от голяма полза.. Ако има нещо пиши, а аз ще помоля някои от модераторите, когато има време да измести темата в раздел модификации.. Има напоследък много нови колеги, които са начинаещи , и тази тема ще им е от полза.. а ако има подобна тема може да се обединят :)
ПОЗДРАВИ :shake:
F*ck the modern cars - I'm driving Oldschool
Изображение
Аватар
anga

Име: Ангел Славков
Колекционирам: BMW

Мнениеот icetoti » 21 Яну 2013, 14:40

мерси много
icetoti

Име: Димитър
Колекционирам: 1/43 всички

Re: Модификации, ремонт, идеи за 1/43 - общи въпроси.

Мнениеот Caxo » 22 Яну 2013, 22:03

Здравейте, някой има ли идея как да най-качествено могат да се имитират лайсни ? Мисля си за сив/сребрист перманентен маркер 0.5мм... Някой ако е открил топлата вода може да сподели и да прикачи снимки :) Мисля си и за декали... сребриста лента 0.5мм и от нея си режеш колкото имаш нужда...
Caxo

Име: Александър
Колекционирам: 1:43

Мнениеот John » 22 Яну 2013, 22:08

Caxo написа:Здравейте, някой има ли идея как да най-качествено могат да се имитират лайсни ? Мисля си за сив/сребрист перманентен маркер 0.5мм... Някой ако е открил топлата вода може да сподели и да прикачи снимки :) Мисля си и за декали... сребриста лента 0.5мм и от нея си режеш колкото имаш нужда...
Вероятно колегата saab може да ти бъде в помощ.

viewtopic.php?f=21&t=12710
Аватар
John
Italian Power фен
Italian Power фен

Мнениеот anga » 22 Яну 2013, 22:24

Специални благодарности на Mr.Mercedes-Benz, за направената тема :) :shake:
Изображение
Аватар
anga

Мнениеот alex_geforce » 22 Яну 2013, 22:33

Caxo написа:Здравейте, някой има ли идея как да най-качествено могат да се имитират лайсни ? Мисля си за сив/сребрист перманентен маркер 0.5мм... Някой ако е открил топлата вода може да сподели и да прикачи снимки :) Мисля си и за декали... сребриста лента 0.5мм и от нея си режеш колкото имаш нужда...

Номера става с Алуминиево тиксо/лепенка. Продават ги на ролка, както нормалното тиксо и върши страхотна работа ;)
Само пипкавото е, че трябва при уформянето, ръката да е спокойна, защото иначе трябва да се прави всичко отначало с ново парче, като старото се маха .
Правим всичко от минет до атомна бомба... без първото и последното!

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| _____
|...Греяна Ракия.......| |""""'\\____,
|___________________|.|___| / ̅ ̅ \|
''''''(@)(@)--**'''''""|(@)(@)----[==]'"'(@)""
Изображение :w000t: :stars: :jawdrop:
Аватар
alex_geforce

Име: Алекс

Мнениеот anga » 22 Яну 2013, 22:34

alex_geforce написа:

Номера става с Алуминиево тиксо/лепенка. Продават ги на ролка, както нормалното тиксо и върши страхотна работа ;)
Само пипкавото е, че трябва при уформянето, ръката да е спокойна, защото иначе трябва да се прави всичко отначало с ново парче, като старото се маха .

:shake:
Изображение
Аватар
anga

Мнениеот Caxo » 23 Яну 2013, 19:41

Благодаря за идеята! Днес погледнах в кварталните магазинчета, но няма такова тиксо. Ще трябва да видя по центъра в по-големите книжарници.
Caxo

Име: Александър

Мнениеот commodore » 23 Яну 2013, 20:32

Caxo написа:Благодаря за идеята! Днес погледнах в кварталните магазинчета, но няма такова тиксо. Ще трябва да видя по центъра в по-големите книжарници.

Търси в железарийте.Питай за алуминиева лента за абсорбатори.Цената е около 5 лева и стига за цял живот. :D
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 24 Яну 2013, 19:28

Аз съм използвал и двата варианта, алуминиевата лента за абсорбатори и маркер (от Офис Уан, струва около 7-10лева), с маркера е по лесно, но не толкова реалистично, както с алуминиевата лента. Тя е за предпочитане, но е по-трудна за работа. Трябва да ти се отдава. Commodore (Стефчо), я ползва от доста време и има най-големи наблюдения и опит с нея.
Изображение Изображение :signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Удължаване оста на модел

Мнениеот stoqn999 » 14 Фев 2013, 17:03

Здравейте, колеги реших да пусна тази тема, защото не намерих друга такава.
И така, имам няколко модела, на който искам да удължа оста на гумите и по този начин да разширя джантите. (например журналния Пежо 907).
Някой правил ли го и как по точно става.
Благодаря ви предварително!! :)
WRC
stoqn999

Име: Стоян

Re: Удължаване оста на модел

Мнениеот anga » 14 Фев 2013, 17:38

Привет колега,

най-лесният начин, е да смениш осите с по-дълги.. е да намериш от модел от по-голям мащаб, и да си ги резнеш колкото ти трябва.. Така е най-лесно. :) И за да не хлопат осите барабар със джантите на тях, когато ги сложиш на даденото моделче, може да уплътниш м/у джантата и шасито със пластмасова шлауха
:)
ПОЗДРАВИ :cheers:
Изображение
Аватар
anga

Re: Удължаване оста на модел

Мнениеот stoqn999 » 14 Фев 2013, 17:50

Мерси колега, това е добра идея. А няма ли някакъв начин да се преработи сегашната?
WRC
stoqn999

Име: Стоян

Следваща

Назад към 1:43