Първи проект Москвич 2140 - Завършен!

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Първи проект Москвич 2140 - Завършен!

Мнениеот USSRCollection » 15 Юли 2015, 19:53

Здравейте, върнах се! Едва ли съм липсвал на някого, ама пак, извинявам се за дългото отсъствие. Смених хобито за известно време, обаче много исках да се върна към колите и реших да смеся двете хобита. Реших да почна да модифицирам евтини модели и така да си правя колекцията. Смятам в скоро време да се пробвам със зеления Москвич 2140 на ДеАгостини, но не знам от къде да започна и не бих отказал малко съвети. Имам два, един повреден (някои сигурно го помнят :D ) и един здрав, тъй че мога да експериментирам. Вдъхнових се от една модификация на същия модел, ама пак имам много въпроси.

Изображение

Бих приел някой съвет с какви бои да оцветя салона и мигачите (какъв тип, с цветовете ще се оправя), също така ако някой може да ме съветва как мога да махна оная хромирана лайсна над вратите, че май по принцип такава там няма. Също ми е интересно дали може някак да се премахне следния ефект: на моделите на ДеАгостини като погледнеш през "стъклата" образа е някакъв размазан и изкривен.
Предварително благодаря!
Последна промяна USSRCollection на 22 Авг 2015, 11:49, променена общо 1 път
"Ако си пъпеш бъде диня, ако си диня не бъди пъпеш!"
Аватар
USSRCollection

Име: Симеон Веселинов Василев
Колекционирам: Вече и аз не знам! :D

Re: Първи проект Москвич 2140

Мнениеот USSRCollection » 17 Юли 2015, 18:36

Дано някой обърне внимание на темата. Реших смело и безотговорно да почна модификациите. Свалих от втория модел здравите брони да им оцветя черните пластмасови буфери. Експериментирах на счупените брони, но хрома много си проличава на места и боята лесно се изтърква, за това реших първо да грундирам буферите, после да ги оцветя и накрая може да им мацна и малко лак.
Изображение
Аватар
USSRCollection

Мнениеот macho007 » 17 Юли 2015, 19:02

Здравей, какви са ти плановете за Москвето? Разбирам че си решил да детайлизираш интериора и някои други детайли.
Първо-лайстните над вратите не ги пипай, защото всички Москвичи ги имат, и второ-ще се съсипе боята на това място. Стоповете и мигачите ги боядисай с малките бои за стендов моделизъм. Интериора препоръчвам да го пръснеш със спрей, ако не намериш, с четка в краен случай. За буферите няма нужда да си играеш първо с грунд, после боя и лак. Това е дребен детайл, а не голяма повърхност. Направи ги просто с боя, или евентуално черен тънкописец. Относно стъклата-да, получават се леки изкривявания на образа, но това е нормално. Умален модел е, при това журнална серия, така че няма как да са като истински. Ако ти се занимава, можеш да изработиш нови от плексиглас, но няма да е лека задача, пък и е ненужно според мен.
По стъклата си струва единствено да се махнат триъгълните прозорци отпред, защото не са автентични за модела.
Сигурно си разгледал темата на колегата, но ще дам линк все пак. Можеш да почерпиш идеи:
viewtopic.php?f=26&t=15773

Успех! :shake:
Изображение
Аватар
macho007
Москвич фен
Москвич фен

Мнениеот bobarce » 17 Юли 2015, 19:07

Радвам се, че отново си тук. На мен ми липсваше. За съжаление съм най-неподходящият човек за темата, която си започнал. Никога не съм се вълнувал от теми като доработки, модификации, реставрации и тям подобни. Още веднъж, хубаво е, че се върна. И дано някой специалист по доработките забележи темата ти. :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот USSRCollection » 17 Юли 2015, 19:58

bobarce написа:Радвам се, че отново си тук. На мен ми липсваше. За съжаление съм най-неподходящият човек за темата, която си започнал. Никога не съм се вълнувал от теми като доработки, модификации, реставрации и тям подобни. Още веднъж, хубаво е, че се върна. И дано някой специалист по доработките забележи темата ти. :shake:

Радвам, че съм липсвал на някого! :) За модификацията, ще видим какво ще стане, длъжен съм да пробвам!
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 17 Юли 2015, 20:11

macho007 написа:Здравей, какви са ти плановете за Москвето? Разбирам че си решил да детайлизираш интериора и някои други детайли.
Първо-лайстните над вратите не ги пипай, защото всички Москвичи ги имат, и второ-ще се съсипе боята на това място. Стоповете и мигачите ги боядисай с малките бои за стендов моделизъм. Интериора препоръчвам да го пръснеш със спрей, ако не намериш, с четка в краен случай. За буферите няма нужда да си играеш първо с грунд, после боя и лак. Това е дребен детайл, а не голяма повърхност. Направи ги просто с боя, или евентуално черен тънкописец. Относно стъклата-да, получават се леки изкривявания на образа, но това е нормално. Умален модел е, при това журнална серия, така че няма как да са като истински. Ако ти се занимава, можеш да изработиш нови от плексиглас, но няма да е лека задача, пък и е ненужно според мен.
По стъклата си струва единствено да се махнат триъгълните прозорци отпред, защото не са автентични за модела.
Сигурно си разгледал темата на колегата, но ще дам линк все пак. Можеш да почерпиш идеи:
viewtopic.php?f=26&t=15773

Успех! :shake:

Точно от тази тема се вдъхнових да се пробвам и от нея ще черпя идеи. Иначе смятам да направя каквото е правил колегата, но също да се пробвам и да направя чистачките малко по-реални. За тази цел смятам да ги изпиля докато станат по-тънки, накрая, разбира се, ще ги мина със шкурката да са гладки и после боядисване. За стъклата, забелязах, че май на всички модели са така (имам няколко IST-а, и при тях го има това) и смятам да не ги пипам. Иначе какви бои препоръчвате, емайлни, акрилни или няма значение? А и ако може някоя идея за мигачите и интериора, какъв вид боя ще стои най-добре, тоест мат, полумат, гланц?
Аватар
USSRCollection

Мнениеот icko22 » 17 Юли 2015, 21:23

Привет колега,
Радвам се че си се вдъхновил от моята доработка на въпросното моделче. Ето няколко съвета и от мен:
Относно чистачките според мен можеш да си измайсториш нови, които със сигурност ще изглеждат по добре от изпилените оригинални. Аз напоследък заменям чистачките на някои от журналките ми с изработени от мен такива. Ето една снимка да видиш за какво иде реч

Изображение

Сложил съм оригиналната чистачка между двете за да видиш разликата. Имай предвид че това са ми едни от първите изработени и не са от най-сполучливите, но ми беше най-лесно да ти снимам тях, тъй като пазя оригиналната за сравнение. За материал използвам ето това

Изображение

може да се намери на кабелът на почти всеки нов електроуред, използва се за връзването му в навито състояние

Относно мигачите на стоповете, малко ги ъпгрейдах след показването им в темата ми, успях да докарам леко прозрачния ефект и на оранжевата секция и сега изглеждат по реални според мен

Изображение

Относно броните, най добрият ефект получих след като внимателно премахнах хромираното покритие в краищата и върху буферите с фина шкурка 2000, варианта с боядисване не ми хареса и прибягнах до шкурката и според мен това е най-удачния метод

Относно интериора, според мен е по добре да го боядисаш с матова боя, тъй като с гланц според мен ще е прекалено лъскаво и няма да изглежда много истински. Аз боядисвам с боя на Италиери и фина четка и резултата е повече от перфектен, просто повърхностите са прекалено малки и пръскането със спрей според мен нерентабилно.
Това е от мен за сега! Ако има още нещо питай и успех с начинанието!
:cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
icko22
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Христо Димитров
Колекционирам: 1/43

Мнениеот USSRCollection » 17 Юли 2015, 22:12

Страшно благодаря icko22! Чистачките ти са супер! Само да питам, виждам всяка чистачка е от две части, не знам как точно да се изразя, частта, която чисти и частта, за която е закрепена, как ги свързваш? Лепиш ли ги или ги съединяваш с поялник? И също така ме интересува как постигна прозрачния ефект на мигачите и с каква боя ги направи? Отлично си направил броните, ама аз не мога много добре да ги изшкуря и въобще имам чувството, че само ще ги прецакам. Отново, много ти благодаря за съветите и помощтта! :shake:
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 18 Юли 2015, 00:22

Lucky13 написа:http://www.ebay.com/itm/Photo-etched-windscreen-wipers-for-racing-cars-70-80s-6x-Carrara-Models-1-43-/121695499331?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c559df443

http://www.ebay.com/itm/1-43-SCREEN-WIP ... 35cefafafe

Помислих си да купувам, ама проблема е че няма в България и смятам че ще е по-добре да се пробвам да направя. Иначе благодаря! ;)
Аватар
USSRCollection

Мнениеот Lucky13 » 18 Юли 2015, 00:54

USSRCollection написа:
Lucky13 написа:http://www.ebay.com/itm/Photo-etched-windscreen-wipers-for-racing-cars-70-80s-6x-Carrara-Models-1-43-/121695499331?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c559df443

Помислих си да купувам, ама проблема е че няма в България и смятам че ще е по-добре да се пробвам да направя. Иначе благодаря! ;)

Е те тия са в Европа. Ти да си купиш от Италиа е все едно аз да си ги купя от съседния щат. И тия които са $32 са 14 сета и то с избор дължина на перата. Това са по 3 лева на комплект чистачки. То не си струва да си вадиш очите и да си трошишп пръстите да ги си ги правиш сам. Това поне е моето виждане, но ти си знаеш най-добре. :cheers: :cheers:
Аватар
Lucky13

Мнениеот USSRCollection » 18 Юли 2015, 14:25

Lucky13 написа:
USSRCollection написа:

Е те тия са в Европа. Ти да си купиш от Италиа е все едно аз да си ги купя от съседния щат. И тия които са $32 са 14 сета и то с избор дължина на перата. Това са по 3 лева на комплект чистачки. То не си струва да си вадиш очите и да си трошишп пръстите да ги си ги правиш сам. Това поне е моето виждане, но ти си знаеш най-добре. :cheers: :cheers:

Сега прав си от една страна, ама сякаш ще е по-удовлетворяващо сам да си ги измайсториш, ще знаеш че ти си ги направил и ще си още по-горд с получения модел. Пък и горе-долу ме бива в тези дребни нещица. :judge: П.С. Само да уведомя, тази събота и неделя няма да мога да правя нищо по модела, понеже съм на село. В понеделник се връщам и продължавам. ;)
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 20 Юли 2015, 11:00

Върнах се и продължавам работата! Хвана ме страха, че боята на буферите ще вземе да пада и за това ги лакирах. Няма да правя пластмасовите части на края на броните, защото бронята на моделчето е твърде къса, пък в действителност с пластмасите бронята става по-дълга. Разгледах доста снимки и забелязах, че някои Москвичи като този (направени след 1982) ги нямат тези пластмаси на броните. Сега не знам какво да почна да правя, но ще го измисля днес по някое време. :D Кратък въпрос: ще се получи ли удачно ако направя хромираните части между стъклата с боя металик?
Изображение
Аватар
USSRCollection

Мнениеот Antara1 » 20 Юли 2015, 11:16

Може да ги изрежеш от хром-фолио самозалепващо,но трябва много прецизно рязане и трудно ще извадиш кройките.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот USSRCollection » 20 Юли 2015, 16:23

Antara1 написа:Може да ги изрежеш от хром-фолио самозалепващо,но трябва много прецизно рязане и трудно ще извадиш кройките.

Да, видях тази идея, но смятам да не се пробвам с него, поне не на този етап, иначе благодаря! Иначе според вас цветът на боята, която имам, ще бъде ли удачен?
Аватар
USSRCollection

Следваща

Назад към 1:43