Първи проект Москвич 2140 - Завършен!

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Re: Първи проект Москвич 2140

Мнениеот USSRCollection » 21 Юли 2015, 18:08

Надявам се не се е изгубил интересът към темата. Малък напредък: днес се престраших и успях да сваля хромираните лайсни от радиаторната решетка, а вчера оправях един проблем възникнал при боядисването на броните. Ето как е за сега:
П.С. Някои може да забележат, че боята на мигачите е паднала, това ще го оправям по-късно.
Изображение
"Ако си пъпеш бъде диня, ако си диня не бъди пъпеш!"
Аватар
USSRCollection

Име: Симеон Веселинов Василев
Колекционирам: Вече и аз не знам! :D

Мнениеот bobarce » 21 Юли 2015, 18:32

На мен ми допада. Продължавай така :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот USSRCollection » 21 Юли 2015, 18:47

bobarce написа:На мен ми допада. Продължавай така :shake:

Благодаря за подкрепата! ;) Днес може и да се хвана да направя още нещо, стига да ме удари вдъхновението! :D
Аватар
USSRCollection

Мнениеот pycku » 22 Юли 2015, 12:40

Харесва ми :clap: :clap: И аз трябва да пробвам на моя да направя подобни неща ;) Успех :cheers:
Tехнологиите отнемат от чара и душата на машината и прекъсват живата връзка между водача и автомобила
Аватар
pycku

Име: Стефан
Колекционирам: 1:24, 1:43, 1:64

Мнениеот USSRCollection » 22 Юли 2015, 22:16

Офф днес въобще много лошо стана с модела. Едвам махнах старите чистачки. После реших да оправя с малко боя уплътненията на предния прозорец и после поне час си играх да оправя боята. И най-големия гаф за днес: без да искам изцапах леко с боя предния прозорец. Реших да махна петното с навлажнена салфетка са АМБ разредител (боята беше емайлна), но забравих, че АМБ-то разяжда пластмаса. Прецаках предния прозорец и реших да го сменя. Докато едвам, едвам махах стария с какви ли не инструменти без да искам леко одрах купето, при което си изгубих нервите. :evil: Също така днес се опитах да направя новите чистачки от две подрязани части от телчета за телбод. Опитах да ги залепя, не става, опитах с поялник, той пък не топи метал. :( Много моля, ако някой има идеи как да махна здравия прозорец от другия модел без да го разбия (прецакания прозорец го пукнах на две) и как мога да споя двете части за чистачките, ще съм много благодарен! Също ако някой знай някой трик за махане на драскотината ще съм благодарен! :oops: Днес беше ужасен ден...
Аватар
USSRCollection

Мнениеот uBo. » 23 Юли 2015, 01:10

Ееее... жалко :cry:
Аватар
uBo.

Име: Иво
Колекционирам: 1/43, 1/32, 1/36

Мнениеот dani_BMW » 23 Юли 2015, 10:38

Ако случая е безнадежден това си е отличен материал за един москвич ratstyle.
dani_BMW

Име: Дани
Колекционирам: 1:64 и руски в 1:43

Мнениеот USSRCollection » 23 Юли 2015, 11:00

Е, не е безнадежден, драскотината е малка, ама имам навика да се нервя за най-малкото. Захванал съм се, няма да спирам. Само трябва да разуча някакъв начин по-лесно да махам залепени части и всичко ще е наред. А и да направя чистачките, че проклетия поялник не топи метал. :x
Аватар
USSRCollection

Мнениеот Antara1 » 23 Юли 2015, 11:27

Няма поялник,който да топи метал,но с по-мощен поялник и подходяща киселина може да ги запоиш двата метала.Понякога запоявам по-дебели метали само с нагряване с газова горелка и добавям киселина+калай.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот macho007 » 23 Юли 2015, 12:04

Спокойно колега, нищо фатално не се е случило на модела. Всеки е допускал грешки и е нанасял щети. Още повече, това е първата ти модификация. :shake:
Ще започна от стъклото: опитай се да го изработиш от плексиглас. Доколкото разбрах, имаш още един Москвич. Няма смисъл да се взима от здравия. Отдолу ще ти прикача снимки как изработих на моя СЛ, който беше с пукнато такова, дефектен още от завода. Сега за чистачките- препоръчвам ти да оставиш старите. От телчета за телбод ще станат по-зле. С какво лепило лепиш, че не хваща? Поялник няма да ти помогне. Пробвай с Локтайт (зеления). По мое мнение, най-доброто лепило за такива цели. Държи здраво детайлите, не олива и "изпотява" като Каноконлита. Съвет- преди залепяне на пластмасови детайли към метал с голяма контактна площ, надраскай пластмасата на мястото, където ще капеш лепилото. Попива и хваща доста по-здраво. В случая, при чистачките, това не е нужно.
Относно свалянето на стъкло от другия Москвич- не го препоръчвам, но ще ти опиша един начин. Към тавана е захванато на 2 точки. Започни да правиш малки дупчици около "щифтовете", с които е било запресовано, с помощта на игла, пергел,... Просто очертай кръг около тях. Не натискай много. След като си ги очертал, можеш да повториш още веднъж с по-голям натиск. Така рискът да се сцепи е много по-малък. Пластмасата ще се спука на най-тънкото място, в случая това, което си очертал, а не някъде по стъклото.
Успех! :shake:
http://media.snimka.bg/s1/4057/034357343.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/4057/034357344.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/4770/035783782.jpg?r=0
Изображение
Аватар
macho007
Москвич фен
Москвич фен

Мнениеот USSRCollection » 23 Юли 2015, 13:46

macho007 написа:Спокойно колега, нищо фатално не се е случило на модела. Всеки е допускал грешки и е нанасял щети. Още повече, това е първата ти модификация. :shake:
Ще започна от стъклото: опитай се да го изработиш от плексиглас. Доколкото разбрах, имаш още един Москвич. Няма смисъл да се взима от здравия. Отдолу ще ти прикача снимки как изработих на моя СЛ, който беше с пукнато такова, дефектен още от завода. Сега за чистачките- препоръчвам ти да оставиш старите. От телчета за телбод ще станат по-зле. С какво лепило лепиш, че не хваща? Поялник няма да ти помогне. Пробвай с Локтайт (зеления). По мое мнение, най-доброто лепило за такива цели. Държи здраво детайлите, не олива и "изпотява" като Каноконлита. Съвет- преди залепяне на пластмасови детайли към метал с голяма контактна площ, надраскай пластмасата на мястото, където ще капеш лепилото. Попива и хваща доста по-здраво. В случая, при чистачките, това не е нужно.
Относно свалянето на стъкло от другия Москвич- не го препоръчвам, но ще ти опиша един начин. Към тавана е захванато на 2 точки. Започни да правиш малки дупчици около "щифтовете", с които е било запресовано, с помощта на игла, пергел,... Просто очертай кръг около тях. Не натискай много. След като си ги очертал, можеш да повториш още веднъж с по-голям натиск. Така рискът да се сцепи е много по-малък. Пластмасата ще се спука на най-тънкото място, в случая това, което си очертал, а не някъде по стъклото.
Успех! :shake:
http://media.snimka.bg/s1/4057/034357343.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/4057/034357344.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/4770/035783782.jpg?r=0

Много благодаря за съветите! Чистачките ги лепя точно със зеления Локтайд, ама в повечето случай, понеже той съхне адски бързо, още преди да съм сложил едната част върху другата, лепилото е почнало да съхне, защото има магнит на върха на пинсетата и докато махна телчето от нея... Сега като видях идеята доста ми се хареса за плексигласа, имам доста, само не знам как да очертая точната нужна форма.
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 23 Юли 2015, 20:17

Напредък! Днес, за разлика от вчера, мина добре. Днес някак си успях да направя чистачките с Локтайда и да сваля здравите прозорци от другия модел без да ги разбия много много. :D За това ще благодаря на icko22 за съвета, който ми даде. :cheers: Единствено на задното стана една много малка драскотинка, която по-късно смятам за скрия по един креативен начин.
Изображение
Изображение
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 27 Юли 2015, 12:38

Върнах се! Отново на село. Смятам скоро да сложа новите прозорци и да се оправям със шасито обаче ще ми трябват някои съвети. Някои знае ли от какво мога да направя тапицерията по тавана на колата и останалите части (имам идея от кит да я направя, ама доколко ще стане не знам)? Най-много ще ми трябват идеи как да махна гумите и колелата от пластмасово шаси без да го разбивам, понеже са залепени за осите пък искам да ги сменя? Предварително много благодаря! :cheers:
Аватар
USSRCollection

Мнениеот USSRCollection » 28 Юли 2015, 21:46

Лек напредък. Боядисах единия фар за задно движение в сребристо (по принцип на този модел няма такова нещо), боядисах лайсните на задните прозорци и оправих единия преден прозорец. Понеже първоначално ме беше страх да ползвам поялника се пробвах да го разрежа с макетното ножче, ама накрая поех риска с поялника. Получи се, обаче ми отне много време да допиля и дошкура прозореца до съвършенство.
Изображение
Аватар
USSRCollection

Мнениеот bobarce » 28 Юли 2015, 21:54

Давай, давай! Смело и с главата напред :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли