Проект Икарус 280 София

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Проект Икарус 280 София

Мнениеот Петър » 12 Авг 2015, 12:17

Искам да ви покажа направата на един мой проект, а именно на Икарус 280 по една линия по която до скоро се движеха. Дано да ви хареса :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Петър

Колекционирам: Matchbox, Welly, Norev, Zvezda

Re: Проект Икарус 280 София

Мнениеот Antara1 » 12 Авг 2015, 13:45

Много труд си положил,но наистина ли ти харесва много крайният резултат? След 5-6 години от първия ти картонен модел,трябваше да си станал много по-добър в изработването на детайлите.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Петър » 12 Авг 2015, 14:43

Крайния резултат не ми харесва чак толкова много, но в сравнение с тролея има малко подобрение. Има доста повече детайли от преди (кутиите над вратите, таблото е различно и въобще кабината) Опитвам се да го правя максимално по-добър, но за съжаление не ми се получава, но от снимките видях някой проблеми които ще реша за напред.
Петър

Мнениеот Петър » 13 Фев 2016, 13:56

След огромното отсъствие заради един МиГ-29УБ на Италери и постоянна липса на време добавям няколко снимки от проекта. Дано да ви хареса, въпреки че не всичко стана както трябва ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Петър

Мнениеот Antara1 » 13 Фев 2016, 17:57

Петър написа: въпреки че не всичко стана както трябва

А кое,според теб,е станало както трябва?
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот Петър » 13 Фев 2016, 19:58

Antara1 написа:
Петър написа: въпреки че не всичко стана както трябва

А кое,според теб,е станало както трябва?

Ами колега какво да ти кажа. В сравнение с тролея напредък, но не съм доволен на 100% от крайния резултат. Има доста нови неща в сравнение с преди, но и доста грешки от преди не бяха премахнати. Най-вероятно това ще е последният модел най-вече заради това че загубих интерес (то се вижда по публикациите). ;)
Петър

Мнениеот emovalkov95 » 07 Май 2016, 04:47

На мен пък са ми интересни и ми е приятно да разглеждам подобни самоделни макети на неща от ежедневието ни. :) Не спирай и знай, че с времето ще се получи! :cheers:
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот duhku4e » 14 Май 2016, 21:30

И аз така мисля, човек се учи от калпавите си първи опити и лека-полека се подобрява. Ето по-долу препратка към една стара тема с моя софийски Икарус, който купих преди 4 години от един продавач в eBay от Щатите, който се оказа български емигрант. Ултра рядък "заводно призводство" модел, друг не съм виждал и нищо чудно да е уникат по поръчка. Производител е Vector models, гр. Херсон, Украйна.

viewtopic.php?f=27&t=6905&start=15

Ако имам време, тези дни ще добавя актуални снимки.
duhku4e

Име: Горан
Колекционирам: Предимно модерни и соц. возила в мащаб 1/43

Мнениеот duhku4e » 25 Май 2016, 12:15

Ето и малко снимки на моя Икарус-280, както обещано:

1. Поръчково/ специално издание на Ikarus-280 от производителя Vector models, гр. Херсон, Украйна:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

2. Сравнение на по-горното бижу с варианта на ClassicBus:

Разликите между двата модела са в общи линии "от земята до небето" - докато червения модел е произведен в Украйна (предполагам малко след разпадането на СССР, защото пише Сделано в Украине) другият модел е made in China. Акорденонът на украинския бус работи, и то перфектно, докато на по-евтиния вариант е една пластмаса, която почти не се мърда. Интериорът на Вектор е с дървени пластини по вътрешните стени, докато при китайския има само метал и една пластмасова отливка, която включва седалките. Страничните огледала на червения са метални и се движат (в внимание и финес), при втория са неподвижни пластмаси. Абе, такива работи... Белият си го купих, за да имам сносна опаковка, която да ми пази по-хубавия автобус, а на евтиния вариант ще му "побългаря" украската и ще му сложа диоди (тези от Вас, които са ми следили предишните разработки, знаят, че мога).

Изображение
Изображение
duhku4e

Мнениеот Antara1 » 25 Май 2016, 13:22

Червеният е много добър! :clap:
Последна промяна Antara1 на 25 Май 2016, 13:31, променена общо 1 път
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Мнениеот bobarce » 25 Май 2016, 13:25

duhku4e написа:Ето и малко снимки на моя Икарус-280, както обещано:

1. Поръчково/ специално издание на Ikarus-280 от производителя Vector models, гр. Херсон, Украйна:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

2. Сравнение на по-горното бижу с варианта на ClassicBus:

Разликите между двата модела са в общи линии "от земята до небето" - докато червения модел е произведен в Украйна (предполагам малко след разпадането на СССР, защото пише Сделано в Украине) другият модел е made in China. Акорденонът на украинския бус работи, и то перфектно, докато на по-евтиния вариант е една пластмаса, която почти не се мърда. Интериорът на Вектор е с дървени пластини по вътрешните стени, докато при китайския има само метал и една пластмасова отливка, която включва седалките. Страничните огледала на червения са метални и се движат (в внимание и финес), при втория са неподвижни пластмаси. Абе, такива работи... Белият си го купих, за да имам сносна опаковка, която да ми пази по-хубавия автобус, а на евтиния вариант ще му "побългаря" украската и ще му сложа диоди (тези от Вас, които са ми следили предишните разработки, знаят, че мога).

Изображение
Изображение

Ще трябва да ви разочаровам. Показаният зеленобял Икарус 280.64 е издание на Советский Автобус (СОВА). Зеленобелият Икарус 280.64 няма нищо общо с ClassicBus!!!
Ето ги двете издания на ClassicBus
Изображение
Изображение
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот duhku4e » 25 Май 2016, 17:37

Ще трябва да ви разочаровам. Показаният зеленобял Икарус 280.64 е издание на Советский Автобус (СОВА). Зеленобелият Икарус 280.64 няма нищо общо с ClassicBus!!!

Ами, напълно е възможно, макар, че ми беше продаден като ClassicBus. А като ги гледам и версиите, които показа колегата bobarce, изработката изглежда еднаква. Колега, знаеш ли дали на ClassicBus го има същия проблем с акордеона? Като гледам повечето други детайли са сходни с зеленобелия (разбира се, с изключение на вратите, cela va sans dire)...

П.П. А да, и давайте идеи на какво да го правя - на автобус или на тролей?
duhku4e

Мнениеот bobarce » 25 Май 2016, 17:48

duhku4e написа:

Ами, напълно е възможно, макар, че ми беше продаден като ClassicBus. А като ги гледам и версиите, които показа колегата bobarce, изработката изглежда еднаква. Колега, знаеш ли дали на ClassicBus го има същия проблем с акордеона? Като гледам повечето други детайли са сходни с зеленобелия (разбира се, с изключение на вратите, cela va sans dire)...

П.П. А да, и давайте идеи на какво да го правя - на автобус или на тролей?

Снимките са си снимки, а действителна е съвсем друго нещо. ClassicBus като качество на изработката и детайлизацията са много над СОВА. СОВА са на нивото на журналните издания, техните цени са и по-ниски, доста по ниски. Ако са ви продалия зеленобелия икарус на СОВА на цените на ClassicBus, съжалявам, но са ви бръкнали и в джоба.
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Мнениеот duhku4e » 26 Май 2016, 00:25

Снимките са си снимки, а действителна е съвсем друго нещо. ClassicBus като качество на изработката и детайлизацията са много над СОВА. СОВА са на нивото на журналните издания, техните цени са и по-ниски, доста по ниски. Ако са ви продалия зеленобелия икарус на СОВА на цените на ClassicBus, съжалявам, но са ви бръкнали и в джоба.

Около 80 евро, нов.
duhku4e

Мнениеот bobarce » 26 Май 2016, 06:19

duhku4e написа:

Около 80 евро, нов.

Колега, когато СОВА пуснаха автобуса на пазара през август 2013 г. цената беше 2950 рубли. Пощенската такса от Русия тогава не надхвърляше 800 рубли. През лятото на 2013 г. рублата все още беше със стабилен курс, голямата девалвация, когато цените паднаха, от 2014 и 2015 г. предстоеше. С тази цена да се вкара през 2013 г.от Русия една бройка на цена 2950 с пощата в най-добрия за потребителя случай не надхвърляше 80 лв., а в най - лошия цената нямаше да е по-висока от 100 лева, т.е. между 40 евро и 50 евро. Говоря за нов екзепляр от официален магазин, на молоток можеше да се мине и по тънко - поне с 300 рубли по ниско. :shake:

А относно Classicbus, само ще добавя, че техния 280 е монтиран от 150 отделни детайла. Може би съм човека, който е снабдил най-много колекционери от България с изделия на Classicbus и знам за какво става дума. Техния 280 е такъв, че аз не намерих недостатък, изпитваш естетическо удоволствие от общуването с Classicbus Икарус 280 :)
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Назад към 1:43