Модификация 1/43 Ferrari Mexico BBR

Модификации и ремонт в мащаб 1:43.

Re: няколко модела Lancia Martini 037 - step 2b, ауспух/спир

Мнениеот svetlio » 22 Мар 2017, 18:11

Проекта е отличен и ще следя с интерес развитието му. Има доста детайли като за мащаб 1:43, дано всичко пасва. Детайлировката на двигателя ме впечатли, и всичко това за home made, наистина е интересно. Успех.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот Ssasho0 » 13 Апр 2017, 23:09

#Svetlio: ами то home made-a няма какво да го бие за детайли, просто никой произвеждащ на конвейр няма да работи 5 месеца по един модел и да му слага разни всякакви жички, кабелчета и т.н. :)

Единственото, което не ми харесва са коланите или по точно как са на гърба на седалката. За съжаление са фотоец и са толкова дълги колкото са дълги, но имам идея как да го поправя това недоразумение. Следващата стъпка изисква поставяне на купето и частите на предницата. Тука се чудя как точно да го изиграя и дали да карам по инструкцията или не, но ще го помисля и ще реша.

Ето и снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ssasho0

Мнениеот Ивайло » 14 Апр 2017, 09:50

Невероятна работа. :clap: Благодаря за снимките! Ако не бяха близките планове, човек няма как да оцени това бижу напълно. Само се загледах в спирачките... дори модели на Kyosho в 1:18 нямат такава детайлност.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: няколко модела Lancia Martini 037 - step 3, interior

Мнениеот svetlio » 14 Апр 2017, 13:36

Довърши проекта така, както ти смяташ за правилно, без да се съобразяваш с инструкциите на производителя и максимално се придържай към автентичност, съразмерност и т.н. В този мащаб потърси в интернет шедьоврите на Тамео и Миниделта за информация.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Мнениеот commodore » 14 Апр 2017, 14:25

Става жестоко! Ювелирна работа!
Жалко, че доста от тези красоти ще останат скрити.
Могат ли предницата и задницата да се направят отваряеми?
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Ssasho0 » 15 Апр 2017, 17:46

Мерси за коментарите, радвам се че ви харесва. Продължавам нататък с карантията по предницата, окачването и резервната гума. За сега почиствам частите, пробивам дупки където ще се съединяват и си избистрям планът как да стане всичко най-добре.

commodore написа:Жалко, че доста от тези красоти ще останат скрити.
Могат ли предницата и задницата да се направят отваряеми?

ВСъщност всичко ще се отваря или ще е отворено. Там идва и следващия, а може би инай-голям проблем с модела - от пройзводителя не са осигурили действащи панти. Има само фотоецвани бутафорни, предполага се да решиш дали искаш нещо отворено или затворено и да го залепиш така, което на мен не ми харесва, но изработката на панти в 1/43 може да се окаже прекалено трудна работа, особено като не иска човек да прави компромиси с оригиналните панти на машината т.е. ще се опитам да си направя панти, който да са горе долу същите като истинските, не искам просто панти ;)

Ето и една снимка отпред на модела

Изображение
Ssasho0

Re: няколко модела Lancia Martini 037 - body work

Мнениеот Ssasho0 » 10 Май 2017, 09:44

Работя по боята от последния пост насам. Изработих и пантите за задния капак, но вчера докато шкурих на мивката лакът, го изпуснах и счупих едната. Съответно изработих нова панта, която ясно си личи понеже още не е боядисана. Процесът на работа бе следния: Сив грунд за метал, бяло 4 или 5 ръце, декали, 2 ръце гланцов лак и леко шкурене за да махна прашинки и груби дефекти по гланца. Следват още 3-4 ръце лак и финално полиране. Предния капак е все още доста назад в сравнение с останалата част, понеже ще се наложи да пребоядисвам част от него и за това не съм слагал декали. Освен това не съм измислил и пантите по предницата все още. Искам всичко да е перфектно и чак тогава декали и лак. На макро-то си личат доста дефекти, които ще отстраня преди следващото лакиране.
Всякакви въпроси, коментари и градивна критика са добре дошли!

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ssasho0

Мнениеот Antara1 » 10 Май 2017, 11:02

Много добре изглежда с декалите. Ако използваш лак с втвърдител,не са ли достатъчни само две ръце?

p.s. Откъснала се е "заварката" на коша отзад вляво.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот svetlio » 10 Май 2017, 12:16

Ако някой с лупа 8х тръгне да се вживява това си е негов проблем, важното е с обикновено око да не можеш да откриеш дефекти.
Много ми харесва проекта, полагаш изключително много труд и търпение.
Бях ти писал за справка някои големи майсторски работилници, виж също Miniwerk, feelinf 43, model co jp. Aко успееш да направиш модела като тях или близо до тях трябва да знаеш, че си много добър и да помислиш да се усъвършенстваш с друг проект като този.
И друго, не слагай толкова много ръце бои и лакове - ще заличиш дребните детайли. А, и друго, каквото счупиш в този мащаб възстановяването е много трудно, особено ако е метал.
На пръв поглед вече си накрая, кога ще е готов проекта напълно, направи му професионални снимки.
svetlio

Мнениеот Ssasho0 » 10 Май 2017, 14:59

Antara1 написа:Много добре изглежда с декалите. Ако използваш лак с втвърдител,не са ли достатъчни само две ръце?

p.s. Откъснала се е "заварката" на коша отзад вляво.

Благодаря, и мен ме кефи как изглежда с декалите, а от тук нататък ще става само по-добре ;) Относно лака, аз го шкуря и полирам със страшна сила и две ръце не стигат до никъде. Тук има две (едната само Mist, втората мокра) и съм го минал само с шкурка 2500 леко под вода, въпреки това си личи на места, че съм го протрил. Аз карам шкурките от 2500 до 12000 (общо 6 броя) и после 3 полирпасти т.е. свалям доста сериозна част от лака, но накрая се получава джам. Отделно когато пръскаш с аерограф се получават много по-тънки и прецизни слоеве и не се затриват финните детайли, както би станало ако ползвам спрей.
@Svetlio: за майсторките работилници конкретно Miniwerks ги знам и съм регистриран във форума и го следя изкъсо. Голям фен съм на Frederic Suber от suberfactory, също и Rosso43, Stephane Dufrene и т.н.
Найстина съм почти накрая, всички части за предницата са готови, боядисани и сглобени на няколко групи, но за да ги сложа трябва да приключа с боята и лака. Практически ми остават фаровете, остъклението, страничните огледала и джантите с гумите, всичко друго е готово. Надявам се до 2-3 седмици да съм готов, а след това следва 1/24 Ferrari 250 Testarossa 1957, шаси 0714tr :), модел на Model Factory Hiro.

Поздрави,
Сашо
Ssasho0

Мнениеот svetlio » 10 Май 2017, 19:08

Направо ме шашна :shock: :shock: :shock: с толкова много играчка по лака. Ще говоря с брат ти и още един двама корифеи на боядисването, но от тук мога да кажа . че имаш нещо излишно в системите боя-лак-полиране.
И как няма да претъркаш като детайла ти е колкото нокътя !!!
svetlio

Мнениеот svetlio » 13 Юни 2017, 23:18

[quote]Въпроси, коментари и съвети са добре дошли :)/quote]

Така, значи, да си дойдем на думата, по същество:
Опитах се да видя как върви темата с ланчата и.......ЕДИН(1) час не мога да я намеря !!!!!!
Скрил си я в 24 ти мащаб, аз се убих да чета всичко за 43ти, където и е мястото.
Та, Сашо много те моля премести я някъде в 43ти мащаб, инъче ще кажа на брат ти да ти издърпа ушите :D :cheers: :rocknroll: .
Може би в Модификации и ремонти......
svetlio

Мнениеот Ивайло » 14 Юни 2017, 07:51

Наистина, тъй като проектите 1:43 станаха няколко, и все интересни, може да разделим темата в правилния раздел. Само ще изчакаме и автора, за да не се изненада. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот Ssasho0 » 14 Юни 2017, 14:22

Аз си го мислех принципно, че трябваше да разделя темите и да ги сложа в другия раздел, ама така и не го направих. Няма проблем да се разделят, но следващият ъпдейт ще е със снимки на напълно завършения модел, така че мога направо там да ги сложа и да добавя линк към тази тема. Така всеки, който иска да разгледа WiP само да цъкне на линка и няма да се налага да се губи време в разделяне. В бъдеще модели в 1/43 ще ги поствам в съответния раздел.
Като цяло оставям решението на администрацията, за мен няма значение.
Поздрави,
Сашо
Ssasho0

Мнениеот Ивайло » 14 Юни 2017, 14:58

Готово - всичко е по местата. В тази тема останаха няколко снимки на Alfa-та, които може да пуснеш в нов коментар в другата си тема, за да е всичко по местата. :) viewtopic.php?f=11&t=17810
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към 1:43