Поредицата "Легендарни коли" на DeAgostini

Дискусии, свързани с мащаб 1:43.

Re: Поредицата "Легендарни коли" на DeAgostini

Мнениеот agat » 07 Мар 2012, 00:35

Не е нарицателно, Булгаррено са произвеждаше под едноименната марка в завода в Пловдив. Ето едно док-во, книжка с инстр-я за експлоатация на Булгаррено 8.
Аз също имах засилени очаквания спрямо оформлението на списанието - можеше да снимат автомобили от България, да се консултират с компетентен Българин по автоисторията на България, така че да не се получи само превод от руски/румънски. За съжаление ще трябва да се задоволим с наличното......

Изображение
Аватар
agat

Мнениеот NASO 43 » 07 Мар 2012, 02:33

Момчета,не говорете за първи и втори и дачии и жигулита защото височината под масата знаете ли я?Тука говориме като колекционери и като жители на тази държава които за пореден път не са ни уважили за нашето минало и история.
Дано покрай един такъв дребен факт колекционерите научат нещо за булгаррено ,фиат,москвич,газ,чавдар и мн. др. превозни средства които са се правили тук.А първите и вторите ги оставете те отдавна са в ... автобус 79 май се ходи там.Гледайте напред и се запитайте защо сега не се правят булгаррено и др. подобни неща.И както пееше Т.Колев ..кога ще ги стигнем ...румънците :rocknroll: И т.н.
Последна промяна NASO 43 на 08 Мар 2012, 11:51, променена общо 1 път
Аватар
NASO 43
Експерт / Победител в конкурс за модификации

Име: Наско

Мнениеот tomcat » 07 Мар 2012, 10:23

жалко.........много жалко......... :cry:
и коооооолко си прав....... :(
tomcat

Колекционирам: 1:43 Руски, Американски (1960-1990)

Мнениеот tonyvvv » 07 Мар 2012, 10:55

Е, не е съвсем прав. За в бъдеще ще колекционираме BG Great Wall. :D
tonyvvv

Име: Тони Владимиров
Колекционирам: Стари трошки

Мнениеот chevyimpala » 07 Мар 2012, 11:38

Това на каква цена е :) ?
1970; 1971; 1976; 1977; 1979; 1981; 1982; 1983; 1984; 1985; 1986; 1987; 1996; 1997; 1998;
Аватар
chevyimpala

Име: Петийо еуемент
Колекционирам: Порчета

Мнениеот Ивайло » 07 Мар 2012, 11:57

Съгласен съм, че щеше да е по-добре моделите да уважат автомобилната история у нас, а не да са просто бройки, продавани в друг държави. Може би съм прекален оптимист, но моята гледна точка е малко по-различна, била тя и наивна. Все от някъде трябва да се започне. Ако се види, че жителите на България имат интерес към подобни колекции, един ден издателите може да обърнат повече внимание на моделите. Масовият купувач не е толкова наясно (даже и аз не съм), но пак ще се постави някакво начало, ще се зароди интерес. Младежите ще се зачетат, ще потърсят в интернет, ще намерят форума и ще научат това, което липсва в изданията и надписите на поставките.

Нека не гледаме само от лошата страна. Защо в едно ново начинание, било то и с недостатъци и пропуски, да виждаме нов повод да ни пре***т и да се оплакваме как ни пренебрегват. Всеки има избор да купува или да не купува, да харесва или да не харесва изданието. Но нима е по-добре да нямаме такива масови издания, а да останем само специализиран кръг колекционери? Да, има много пропуски, но това е някаква крачка за популяризиране на хобито ни, за събуждане на интереса към старите автомобили у хора, които или са забравили за тях или никога не са ги виждали.

Аз предпочитам да гледам от положителната страна, вместо да мисля за мизерии, пре*****не и всички недостатъци на държавата. Нали хобито ни би трябвало да е повод за положителни емоции и приятни спомени?

Само да уточня, тъй като може да стане недоразбиране. Не говорех за качество на изработката. Аз съм върл противник на дефектите (даже прекалено). Не ми харесва да виждам модели, които се трошат още при отварянето. Нямам предвид да се радваме на това и да си траем.
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот tenyo95 » 07 Мар 2012, 13:38

Ивайло написа:Съгласен съм, че щеше да е по-добре моделите да уважат автомобилната история у нас, а не да са просто бройки, продавани в друг държави. Може би съм прекален оптимист, но моята гледна точка е малко по-различна, била тя и наивна. Все от някъде трябва да се започне. Ако се види, че жителите на България имат интерес към подобни колекции, един ден издателите може да обърнат повече внимание на моделите. Масовият купувач не е толкова наясно (даже и аз не съм), но пак ще се постави някакво начало, ще се зароди интерес. Младежите ще се зачетат, ще потърсят в интернет, ще намерят форума и ще научат това, което липсва в изданията и надписите на поставките.

Нека не гледаме само от лошата страна. Защо в едно ново начинание, било то и с недостатъци и пропуски, да виждаме нов повод да ни пре***т и да се оплакваме как ни пренебрегват. Всеки има избор да купува или да не купува, да харесва или да не харесва изданието. Но нима е по-добре да нямаме такива масови издания, а да останем само специализиран кръг колекционери? Да, има много пропуски, но това е някаква крачка за популяризиране на хобито ни, за събуждане на интереса към старите автомобили у хора, които или са забравили за тях или никога не са ги виждали.

Аз предпочитам да гледам от положителната страна, вместо да мисля за мизерии, пре*****не и всички недостатъци на държавата. Нали хобито ни би трябвало да е повод за положителни емоции и приятни спомени?

Абсолютно съм съгласен с теб , само поради факта , че някой се нае с това да разпространява тази колекция. Има и отрицателни страни , но като цяло с течение на времето според мен изработката ще стане на ниво .
tenyo95

Мнениеот Ивайло » 07 Мар 2012, 13:49

Само да уточня, тъй като може да стане недоразбиране. Не говорех за качество на изработката. Аз съм върл противник на дефектите (даже прекалено). Не ми харесва да виждам модели, които се трошат още при отварянето. Нямам предвид да се радваме на това и да си траем.
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Мнениеот stanimir_qler » 07 Мар 2012, 15:02

tenyo95 написа:...само поради факта , че някой се нае с това да разпространява тази колекция. Има и отрицателни страни , но като цяло с течение на времето според мен изработката ще стане на ниво .

Ще го кажа малко по грубичко - то и свинаря се е наел да храни прасето всекидневно, обаче накрая му тегли ножа около Коледа :coffee:
А теперь... он влезает в лучшее общество, позволяет себе приглашать на обед меня, например...
http://www.videoclip.bg/watch/291444
"Бесприданница" Островский А.Н. 1879 г.
Аватар
stanimir_qler

Име: Станимир Н. Йорданов - Кюлеров
Колекционирам: 1:18 СССР

Мнениеот Bi-BiB » 07 Мар 2012, 20:35

Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:
Аватар
Bi-BiB

Име: Благо
Колекционирам: железни колички

Мнениеот Призрака » 07 Мар 2012, 23:25

Нещо много списания стават ;) аз лично от тази серия ще взимам само бусчетата,джиповете и лимотата.
Някой разполага ли със списък на моделите от поредицата?
Изображение Изображение
Аватар
Призрака

Име: Stoyan
Колекционирам: Военни машини

Мнениеот tenyo95 » 07 Мар 2012, 23:51

Напоследък станаха много списания , много нещо . Някой може ли да вземе и да обобщи всички списания с автомобили .

Разбрах , че ще има и пожарни и военни автомобили , имате ли информация за тях .

Относно поредицата на ДеАгостини четох , че щели да дават някакви неща и от тях после да си сглобиш витрина за соц. автомобилите .Има ли нещо вярно ?
tenyo95

Мнениеот NASO 43 » 08 Мар 2012, 12:21

Bi-BiB написа:Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:

Благо, това както всичко друго е една машина за печалба .Мислиш ли ,че тези хора знаят кой е Ив.Колев :) :)
Парите и пазара са най важните неща в този вълчи свят в който вече няма никакви ценности и морал.
Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......
Аватар
NASO 43

Име: Наско

Мнениеот commodore » 08 Мар 2012, 16:24

NASO 43 написа:
Bi-BiB написа:Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:

Благо, това както всичко друго е една машина за печалба .Мислиш ли ,че тези хора знаят кой е Ив.Колев :) :)
Парите и пазара са най важните неща в този вълчи свят в който вече няма никакви ценности и морал.
Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......

:shake: Напълно вярно!
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Ивайло » 08 Мар 2012, 16:27

NASO 43 написа:Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......

Разбирам те и наистина темата е дълга. Нямам предвид човек да е вечно с розови очила и да си мълчи за негативите. Имах предвид другата крайност, когато човек стане черноглед до такава степен, че в инерцията, която е придобил, показвайки негативите на света, да прегази и положителните страни, дори да са малко. Има недостатъци и това е очевидно. Какво може да се направи, за да се направи крачка в правилната посока? Да се пишат писма до редакцията, да се дават съвети и идеи за подобрение, да изкажеш аргументирано мнение, което може да бъде чуто (може и да не бъде).

Казвам нещата с много думи и това не е добре,но се надявам да имате търпение. :)

Ако нещо не ти харесва - кажи го и дай идея за подобрение. Например, както Bi-BiB направи. Сподели го публично, изпрати го и на редакцията за всеки случай. Виждаш дефектен модел - пишеш тук, пишеш и в редакцията. Ако няма никаква промяна - лошо, но поне си направил нещо. Следващ вариант - правиш тема, където написваш данните, които са изпуснати в изданието или отпечатваш български рег. табели на моделите и надписи за поставките. Ако не ти се занимава - добре, личен избор, тогава не купуваш модела.

За това говоря. Защо вместо това темата се пълни с жлъчни коментари по адрес на държавата, хора, институции, мизерници, събути гащи, призиви за масово разпращане на гневни писма, примери за досегашни пре*****ния, отчаяние и отрицателни емоции?

Това е пробно издание и издателството събира някакви впечатления (а може и да не е така). Ние сме общност от хора с опит в областта, макар и да сме нищожна бройка, сравнено с масовия купувач. Вместо да ахкаме и охкаме или да предприемаме агресивни мерки за бунт и саморазправа, защо да не направим нещо, с което да дадем някаква идея и насока на издателите? Тях не ги интересувало. Добре, ако не ги интересува, нека седнем да си говорим за събути гащи, мизерници и пре****не. По-добре ли ще се почувстваме?
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

ПредишнаСледваща

Назад към 1:43