Поредицата "Легендарни коли" на DeAgostini

Дискусии, свързани с мащаб 1:43.

Re: Поредицата "Легендарни коли" на DeAgostini

Мнениеот chevyimpala » 07 Мар 2012, 10:38

Това на каква цена е :) ?
1970; 1971; 1976; 1977; 1979; 1981; 1982; 1983; 1984; 1985; 1986; 1987; 1996; 1997; 1998;
Аватар
chevyimpala

Име: Петийо еуемент
Колекционирам: pz.kpfw-агени

Мнениеот Ивайло » 07 Мар 2012, 10:57

Съгласен съм, че щеше да е по-добре моделите да уважат автомобилната история у нас, а не да са просто бройки, продавани в друг държави. Може би съм прекален оптимист, но моята гледна точка е малко по-различна, била тя и наивна. Все от някъде трябва да се започне. Ако се види, че жителите на България имат интерес към подобни колекции, един ден издателите може да обърнат повече внимание на моделите. Масовият купувач не е толкова наясно (даже и аз не съм), но пак ще се постави някакво начало, ще се зароди интерес. Младежите ще се зачетат, ще потърсят в интернет, ще намерят форума и ще научат това, което липсва в изданията и надписите на поставките.

Нека не гледаме само от лошата страна. Защо в едно ново начинание, било то и с недостатъци и пропуски, да виждаме нов повод да ни пре***т и да се оплакваме как ни пренебрегват. Всеки има избор да купува или да не купува, да харесва или да не харесва изданието. Но нима е по-добре да нямаме такива масови издания, а да останем само специализиран кръг колекционери? Да, има много пропуски, но това е някаква крачка за популяризиране на хобито ни, за събуждане на интереса към старите автомобили у хора, които или са забравили за тях или никога не са ги виждали.

Аз предпочитам да гледам от положителната страна, вместо да мисля за мизерии, пре*****не и всички недостатъци на държавата. Нали хобито ни би трябвало да е повод за положителни емоции и приятни спомени?

Само да уточня, тъй като може да стане недоразбиране. Не говорех за качество на изработката. Аз съм върл противник на дефектите (даже прекалено). Не ми харесва да виждам модели, които се трошат още при отварянето. Нямам предвид да се радваме на това и да си траем.
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот tenyo95 » 07 Мар 2012, 12:38

Ивайло написа:Съгласен съм, че щеше да е по-добре моделите да уважат автомобилната история у нас, а не да са просто бройки, продавани в друг държави. Може би съм прекален оптимист, но моята гледна точка е малко по-различна, била тя и наивна. Все от някъде трябва да се започне. Ако се види, че жителите на България имат интерес към подобни колекции, един ден издателите може да обърнат повече внимание на моделите. Масовият купувач не е толкова наясно (даже и аз не съм), но пак ще се постави някакво начало, ще се зароди интерес. Младежите ще се зачетат, ще потърсят в интернет, ще намерят форума и ще научат това, което липсва в изданията и надписите на поставките.

Нека не гледаме само от лошата страна. Защо в едно ново начинание, било то и с недостатъци и пропуски, да виждаме нов повод да ни пре***т и да се оплакваме как ни пренебрегват. Всеки има избор да купува или да не купува, да харесва или да не харесва изданието. Но нима е по-добре да нямаме такива масови издания, а да останем само специализиран кръг колекционери? Да, има много пропуски, но това е някаква крачка за популяризиране на хобито ни, за събуждане на интереса към старите автомобили у хора, които или са забравили за тях или никога не са ги виждали.

Аз предпочитам да гледам от положителната страна, вместо да мисля за мизерии, пре*****не и всички недостатъци на държавата. Нали хобито ни би трябвало да е повод за положителни емоции и приятни спомени?

Абсолютно съм съгласен с теб , само поради факта , че някой се нае с това да разпространява тази колекция. Има и отрицателни страни , но като цяло с течение на времето според мен изработката ще стане на ниво .
tenyo95

Мнениеот Ивайло » 07 Мар 2012, 12:49

Само да уточня, тъй като може да стане недоразбиране. Не говорех за качество на изработката. Аз съм върл противник на дефектите (даже прекалено). Не ми харесва да виждам модели, които се трошат още при отварянето. Нямам предвид да се радваме на това и да си траем.
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Мнениеот Bi-BiB » 07 Мар 2012, 19:35

Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:
Аватар
Bi-BiB

Име: Благо
Колекционирам: железни колички

Мнениеот Призрака » 07 Мар 2012, 22:25

Нещо много списания стават ;) аз лично от тази серия ще взимам само бусчетата,джиповете и лимотата.
Някой разполага ли със списък на моделите от поредицата?
Изображение Изображение
Аватар
Призрака

Име: Stoyan
Колекционирам: Военни машини

Мнениеот tenyo95 » 07 Мар 2012, 22:51

Напоследък станаха много списания , много нещо . Някой може ли да вземе и да обобщи всички списания с автомобили .

Разбрах , че ще има и пожарни и военни автомобили , имате ли информация за тях .

Относно поредицата на ДеАгостини четох , че щели да дават някакви неща и от тях после да си сглобиш витрина за соц. автомобилите .Има ли нещо вярно ?
tenyo95

Мнениеот NASO 43 » 08 Мар 2012, 11:21

Bi-BiB написа:Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:

Благо, това както всичко друго е една машина за печалба .Мислиш ли ,че тези хора знаят кой е Ив.Колев :) :)
Парите и пазара са най важните неща в този вълчи свят в който вече няма никакви ценности и морал.
Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......
Аватар
NASO 43
Експерт / Победител в конкурс за модификации
Експерт / Победител в конкурс за модификации

Име: Наско

Мнениеот commodore » 08 Мар 2012, 15:24

NASO 43 написа:
Bi-BiB написа:Според мен, ако дистрибуторите се бяха консултирали с Иван Колев преди да пуснат поредицата, освен че щяха да си спестят подобни нелепи недоразумения в надписите, но и щяха получат безценен снимков материал от него. :idea:

Благо, това както всичко друго е една машина за печалба .Мислиш ли ,че тези хора знаят кой е Ив.Колев :) :)
Парите и пазара са най важните неща в този вълчи свят в който вече няма никакви ценности и морал.
Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......

:shake: Напълно вярно!
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Ивайло » 08 Мар 2012, 15:27

NASO 43 написа:Ивайло, розовите очила са хубаво нещо.Лошото е ,че човек като е добре с очите и каже ,че царя е гол го пращат на 9ти глух коловоз.Наведен със събути гащи това е формулата за оцеляване.А хобито :) имаш пари ставаш колекционер ,нямаш -събираш бураго и по евтини модели и коментарите тук са красноречиви.
Дълга тема ......

Разбирам те и наистина темата е дълга. Нямам предвид човек да е вечно с розови очила и да си мълчи за негативите. Имах предвид другата крайност, когато човек стане черноглед до такава степен, че в инерцията, която е придобил, показвайки негативите на света, да прегази и положителните страни, дори да са малко. Има недостатъци и това е очевидно. Какво може да се направи, за да се направи крачка в правилната посока? Да се пишат писма до редакцията, да се дават съвети и идеи за подобрение, да изкажеш аргументирано мнение, което може да бъде чуто (може и да не бъде).

Казвам нещата с много думи и това не е добре,но се надявам да имате търпение. :)

Ако нещо не ти харесва - кажи го и дай идея за подобрение. Например, както Bi-BiB направи. Сподели го публично, изпрати го и на редакцията за всеки случай. Виждаш дефектен модел - пишеш тук, пишеш и в редакцията. Ако няма никаква промяна - лошо, но поне си направил нещо. Следващ вариант - правиш тема, където написваш данните, които са изпуснати в изданието или отпечатваш български рег. табели на моделите и надписи за поставките. Ако не ти се занимава - добре, личен избор, тогава не купуваш модела.

За това говоря. Защо вместо това темата се пълни с жлъчни коментари по адрес на държавата, хора, институции, мизерници, събути гащи, призиви за масово разпращане на гневни писма, примери за досегашни пре*****ния, отчаяние и отрицателни емоции?

Това е пробно издание и издателството събира някакви впечатления (а може и да не е така). Ние сме общност от хора с опит в областта, макар и да сме нищожна бройка, сравнено с масовия купувач. Вместо да ахкаме и охкаме или да предприемаме агресивни мерки за бунт и саморазправа, защо да не направим нещо, с което да дадем някаква идея и насока на издателите? Тях не ги интересувало. Добре, ако не ги интересува, нека седнем да си говорим за събути гащи, мизерници и пре****не. По-добре ли ще се почувстваме?
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Мнениеот Тихомир » 08 Мар 2012, 16:16

Нещата отново се случват прекалено бързо. Колкото и да не ни е приятно ние сме не трета а 30та глуха за почти всичко. Колекционер се става с желание, колекция се прави с пари. Няма начин да имаш хубави модели и да не си плащаш за това удоволствие. Журналките са уникален шанс за много хора да се докоснат до умалените модели. До преди няколко месеца същите модели се въртяха в продажба на двойни , тройни цени. Както написах по-рано за тези пари толкова. Къде къде по-класни модели са ме оставяли разочарован заради дефектите си. Деагостини, а и другото издаделство, не са от вчера на пазара. Ако наистина са сериозни ще си вземат поука и нещата ще се изгладят. Хората опипват пазара, ако има интерес ще доизгладят нещата. Най-лошото е че сме миниатюрен пазар за разлика от Полша, Румъния, Русия и интересът бързо се охлажда. Дано да мисля грешно и журналката стане редовна гледка по БГ реповете в следващите години.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: SF, Endurance, Classics

Мнениеот Speedy07 » 08 Мар 2012, 16:56

Стана много сериозна дискусия тук. :)

Днес звънях в издателството и питах какви са бъдещите им творчески планове относно тази поредица. Разговора беше горе долу следния:

- Това тестова серия както в другите страни в които се издава този журнал ли е, т.е. 4 броя; пауза - изчисления колко пари ще спечелим; има ли смисъл в изданието; пускане след 6 - 7 месеца на серията в цялата страна от първи брой?
- Не. В момента продуктовия отдел прави сметки как и в кои градове да бъде пусната............ В Пловдив и Варна ще продължи от броя до който е стигнала, а в другите градове - от първи брой.
- След колко време се очаква това да се случи?
- Не мога да кажа, тъй като друг отдел се занимава с това.

Горе долу това в сбит вид беше разговора. Не вярвам да го направят по различен начин от досега - т.е. пробно 4-5 броя, след това затишие и след 6 - 7 месеца - рекламна кампания по телевизията и пак от първи брой, но да видим каква ще я свършат.

Да попитам колегите, които вече имат 2-ри брой - на въпросното Булгаррено има ли емблема и надпис по купето, както е при досега издаваните в чужбина, на който надпис да пише модела или някаква информация за двг., или надписа наистина е Дачия?
Също ми е интересно, отдолу на шасито какво са изписали.
Speedy07

Колекционирам: Соц. автомобили и камиони в 1:43 и камиони в 1:87

Мнениеот uniqa 1|43 » 08 Мар 2012, 17:05

Истината е, че не само ние сме, както каза Тишо 3 глуха, големи дефекти и порпуски в качеството има във всички журнални серии на Източна Европа, даже и в Русия, където двата им форума за колекционери са много активни и влиятелни и те подържаха непрестанен контакт с издателството, недоволството беше голямо. Пропуски има както в самите модели, така и в тяхната изработка и то точно за огромни пазари и тиражи като руския и полския.Дразнещо е, че качеството на всички журнални серии на Алтая например за Западна Европа, на същия производител e доста по- високо.Важното , обаче за разпространители и производители е единствено печалбата.
Последна промяна uniqa 1|43 на 08 Мар 2012, 23:01, променена общо 1 път
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот Ивайло » 08 Мар 2012, 17:21

uniqa 1|43 написа:Важното , обаче за разпространители и производители е единствено печалбата.

Напълно съм съгласен. Може и да не важи за всички, но изключенията доказват правилото.

Като се замислих си спомням за моделите на Fabbri, които също не бяха перфектни. Чумавата Lancia, забележки по боята по други модели. Това обаче е дреболия, сравнено с дефектите по моделите у нас. Няма да отварям разговор за днешните AutoArt, защото ще стане безконечно мрънкане.

Нека съберем тези забележки и въпроси и да ги изпратим до издателството. Да, може би няма да обърнат внимание, но е по-добре, отколкото да не правим нищо. А ако няма ефект, сами ще изберем дали въпреки това моделите ни харесват за тези цени или просто няма да ги купим.
Аватар
Ивайло
Системен администратор
Системен администратор

Мнениеот Тихомир » 08 Мар 2012, 18:07

Да не се чустваме поласкани от "специалното" отношение на ДеАгостини щом положението е подобно и на други по-важни пазари. А относно журналките за западна Европа, гръбанкът на моята колекция е точно такива журнални модели. От около 70 броя журналки имам не повече от 10 болида с криви спойлери и всичко се изправя с малко физическа сила. На разпадащи се модели не съм попадал. Общо взето съм доволен от качеството. Изводът е че грешки и дефекти има навсякъде.

Може ли да помоля за една сравнителна снимка между журналния Москвич и примерно съветски/руски. Интересно ми е дали мащабът и пропорциите съвпадат понеже имаше съмнения, че журналният е по-дребен.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: SF, Endurance, Classics

ПредишнаСледваща

Назад към 1:43