Моля за помощ

Дискусии, свързани с мащаб 1:43.

Моля за помощ

Мнениеот tuseto » 12 Авг 2012, 16:33

Отдавна се интересувам от автомобили, но тепърва искам сериозно да колекционирам модели. Насочих се към 1:43 заради проблеми с финансите естествено. Последните няколко се опитах да намеря информация за качеството на моделите, както и към какво да се насоча. Обаче не се справих много успешно. Извинявам се ако тази тема не е за тук или нещо съм объркал, имайте милост все пак съм нов тук :). Та реших да закупя някои моделчета и ето какво се получи.
Отидох до jumbo след дълго чудене реших да си взема:

Welly (китайско (нз дали ги има производство в момента на др. държава)) Aston Martin Vantage

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След като се прибрах забелязах, че едното задно колелце и едното предно са леко криви, но доста си личи и лично мен ме дразни.
След това си харесах едно моделче на bburago в кауфланд.

bburago (китайско) bmw z8

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Моделчето нямаше никакви забележки относно изработка. Но знаете попринцип джантичките му не са от най сполучливите което не ми харесва мн мн,
заради това реших да отида пак до jumbo.Този път си взех

Cararama (китайска)
След като се прибрах:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Виждате как предно дясно колелце виси във въздуха. Оказа се че може би е криво шасито по мое мнение.
Ходих пак до jumbo и ми казаха че това при астона и алфата не е дефект и сигурно всички били такива. Въпреки това мога да ги върна и да взема други, но има ли смисъл.
Въпроса ми към вас е моделите които си вземате също ли са такива, нима само китайското бураго струва от този клас и цена, има ли други марки които да са на подобна цена и по-добро качество, има ли смисъл да ги връщам всички ли са такива. От русе съм и магазините са малко ограничени. Моля кажете това ли е положението или има алтернативи. Всички съвети дори и не по конкретен въпрос ще бъдат приети с радост.
Много благодаря, ако съм сбъркал нещо извинявам се.
tuseto

Re: Моля за помощ

Мнениеот ferrarista47 » 12 Авг 2012, 16:59

Може просто партидата която си случил да е такава ! Иначе за евтини и добри модели няма по добри от Cararama.... и Welly-то също не е лошо.
На мен ми се е случвало да имам дефекти на много скъпи модели ;) така, че тези леки и поправими дефекти не трябва да те спират :cheers:
Следващия път ги избирай по-внимателно и може би ще избегнеш подобни проблеми!
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 12 Авг 2012, 23:05

Карарама са страхотни модели за цената си, а често и дори я задминават. В случая Алфата е една от много добрите попадения на Карарама. Уели и Бураго не са толкова добри.
Изображение Изображение :signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Мнениеот suzuki_rf600r » 12 Авг 2012, 23:12

Mr.Mercedes-Benz написа:Карарама са страхотни модели за цената си, а често и дори я задминават. В случая Алфата е една от много добрите попадения на Карарама. Уели и Бураго не са толкова добри.

Напълно съм съгласен. Карарама са много добри модели за цената си, въпреки че точно това Уели изглежда много добре (като изключим че няма дискове, което е доста забележимо заради големите джанти). :clap:
Аватар
suzuki_rf600r
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Боян Борисов
Колекционирам: Lamborghini 1/43 + някои изключения

Мнениеот Thunderbolt » 12 Авг 2012, 23:16

има един доста изтъркан, но в същото време и доста актуален лаф: "за тия пари, толкова".
кофти звучи, но в това хоби ще е винаги на мода
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Назад към 1:43