Информация за обществени магазини в Европа

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: Магазин в Брюксел

Мнениеот dilomski » 08 Окт 2009, 00:26

края на месеца ще съм в брюксел, тоя музей на колите има магазин към него така ли?дали ще има двигатели на либерти класикс?
dilomski

Мнениеот cccp_fan » 08 Окт 2009, 10:42

dilomski написа:края на месеца ще съм в брюксел, тоя музей на колите има магазин към него така ли?дали ще има двигатели на либерти класикс?

имаше някакви двигатели ако питаш за моделчета но не им обърнах особенно внимание
Аватар
cccp_fan

Име: Наско
Колекционирам: 1:24 - Европейски/Американси

Мнениеот dilomski » 08 Окт 2009, 11:18

мда, за моделчета разбира се, направо значи ще видя на място какво предлагат:)
dilomski

Мнениеот emovalkov95 » 08 Окт 2009, 13:05

cccp_fan написа:за 2 седмици само тея магазини биколих, а в Париж бях за 2 дена иначе там са 1000 магазина за такива работи ма ни един невидях освен количките в шоул рума на Рено на "Шанз елизе", които бяха само рена.
Тая кутия щах да си я купа но неискаха да ми дадат кутията а само количките

Когато бях там, имаше и Mercedes, също и Peugeot. ;)
Инче да имаме един такъв магазин в България. :roll:
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот cccp_fan » 13 Дек 2009, 23:37

Отваря ми пак ходене до Белгия с цел покачване на телесна маса и намаляване на количеството пари събрани за истинската кола :) та намерих 1 магазин случайно
http://www.freezslot.be/English/contact.php като ида на място ще разгледам и ще кажа какво има ако някой обаче се свърже предварително с хора от магазина и си хареса нещо да си каже :)
Аватар
cccp_fan

Мнениеот cccp_fan » 02 Яну 2010, 18:32

Пак се мотах из европата и попаднах на златна мина (относно модели) в сърцето на Европа а именно Брюксел. Ще започна от далече и по малко.

Галери ла файет във Франция градът е Лил магазина се намира под централния вход( как е входа има стълби за надоло) :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Малко магазинче близо до Спирка Louise и Porte de Namur на метрото в Брюксел, но непомня дали е на Булевард louise или на Chaussée d'Ixelles на 100м от него има магазин на celio

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ЧЕРЕШКАТА НА ТОРТАТА

Point 50

Boulevard Maurice Lemonnier 50
1000 Bruxelles, Belgium
02 512 74 18
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В този магазин има от всички видове модели и производители има буквално всичко излизало до момента на пазара има цялата цветова гама на ревел, тамия, модел мастър, херпа и още мноооооооого има такича неечовешки работи за диорами че направо незнам има малки чашки има даже аксесоари за коли 1:24 като мечета сенници, чашки за кафе и всчкакви извращения :)

в 1:24 ще псна какво си донесох от там :)
и Малко извън темата снимки и модели от изложението 100г. Бугати беше супер

http://cccpfan.snimka.bg/super-expensiv ... ati.458935
Аватар
cccp_fan

Мнениеот Nikolai_Boqdjiev » 02 Яну 2010, 23:25

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
За много години и от мен!!!!!!!!!!!!!
Е това е ненормалнооо..............!!!!!!!!!!!!!!!
КАРИКАТУРИ НА КОЛИ :signopel:
Изображение
GSM: 0898 212257 Николай
Аватар
Nikolai_Boqdjiev

Име: Николай 0898212257
Колекционирам: 1:72, 1:43, 1:24, 1:18 .....

Мнениеот Кирил » 03 Яну 2010, 00:30

:o :shock: Изображение
в България дали може да се намери този модел :? За Шелбито говоря :cheers:
Аватар
Кирил
Subaru фен
Subaru фен

Име: Kирил
Колекционирам: Subaru World Rally Team

Мнениеот cccp_fan » 03 Яну 2010, 04:53

Може да се намери ма само с поръчка
Аватар
cccp_fan

Мнениеот Martin Bankov » 16 Яну 2010, 01:28

Нямам думи относно магазина.Много просторен :D :D
Изображение
Аватар
Martin Bankov
Фен на мащаб 1:43
Фен на мащаб 1:43

Име: Мартин Валентинов Банков
Колекционирам: Различни моделчета - 1/43

Информация за обществени магазини в Европа

Мнениеот Admin » 09 Мар 2014, 16:24

В тази тема е събрана информация за обществените магазини в Европа от различните теми в раздела. Нека темата служи за ориентир на всички заинтересовани. Молим всеки, който има въпроси за адреси на магазини да пише в тази тема, вместо да се прави отделна. Тук са цитирани мненията на колегите допринесли за тази информация, така че всеки който желае да пита нещо - може да се свърже директно с човека публикувал информация. Темата ще се допълва периодично с нова информация при наличието на такава. :cheers:

Обществени магазини в Австрия:

Виена:

ajaxus написа:Страхотен магазин във Виена се намира точно до катедралата Св. Стефан, на 3ти етаж.

golf написа:
Thunderbolt написа:http://www.modellauto-city.com/
Helford Jersey сравнително близо е до Свети Стефан

HELFORD JERSEY е страхотен магазин, намира се на Kay Ring. Взимаш трамвая срещу Операта при Стефан Плац и след 5-6 спирки си точно пред него!

Torbalan написа:Един доста разнообразен и пълен, но доста скрит, много близко до Щефанс дом: около къщата на Моцарт, съвсем зад катедралата.

Thunderbolt написа:http://www.sammlerautos.co.at/
Виена, Цайглергасе 39
Zieglergasse 39
1070 Wien

Обществени магазини в Англия:

Лондон:

Eddie написа:Магазина на Modelzone който беше близо до станция Holborn, вече не съществува.

Единствения магазин за модели в момента се казва "St Martins Models" близо е до известния "Leicester Square." Магазина е пряко свързан с един от най-големите английски интернет магазини "Diecastlegends.com," така че има доста богат избор във различните мащаби.

Пощенски код: WC2N 4EZ

Eто линк към сайта им
http://www.stmartinsmodels.co.uk

Обществени магазини в Белгия:

Брюксел:
cccp_fan написа: http://www.autoworld.be/en/10_shop.asp

Това е сайта на музея на колите в Брюксел нещо което трябва да се посети уникално е. Слиза се на спирака Mrode последната обща спирка на линии 1 и 5 има една градинка и една арка от двете страни с 2 халета едното е военият музей другото е Музея на колите.

>>> Дискусия и галерия <<<

Обществени магазини в Германия:

Дортмунд:

jonny74 написа: http://www.luetgenau.de

Искам да споделя с вас посещението си в магазина за детски играчки в центъра на Дортмунд. Малко информация за местонахождението: намира се на около 400-500 метра от централна гара Дортмунд - на търговската улица и в близост до Ханзаплатц.

Дюселдорф:

Чичко написа:Открих магазин точно на гърба на хотел Holiday Inn am Koenigsallee. Страхотно зареден е с модели във всички мащаби от 1:87 до 1:18. Магазина заема цял ъгъл от сградата, като половината е с модели, а другата половина е с влакчета.

P.S. В Дюселдорф има два хотела Holiday Inn. За да не се бъркате търсите този който е Holiday Inn am Koenigsallee. Той е на по централно място в града.

Мюнхен:

golf написа:1) OBLETTER, Karlsplatz 11-12, 80335 Munchen, tel. 0049 89 5508951-0, fax 0049 89 5508951-11

2) GALERIA KAUFHOF, Marienplatz Kaufingert-5, Munchen, tel-fax. 0049 89 23185-1

Франкфурт:

golf написа:SPIELZEUEKISTE, K. Schumacker Str. 31, 60311 Frankfurt / M
tel. 0049 69 284682

Хановер:

mim написа:От там идвам. За първи път влизам в такова място. Има 2 огромни зали пълни с каквото се сетите - колички, самолети, кораби, много и различни типове влакчета, макети на сгради/градове, пособия за оцветяване, бои и т.н. Естествено, аз се зазяпвах повече по количките. Има страшно много неща в мащаб 1:18 и 1:87. Не знам дали аз съм се ошашавила, но не забелязах 1:24 и 1:72. Магазинът се намира в центъра на града, до стария град, казва се Train & Play, a това е и сайтът им http://www.trainplay.de/. На място ако се разтърсите има и промоционални екземпляри, например без кутии, на около 3х по-ниска цена!

Обществени магазини в Гърция:

Атина:

pliam4o написа:Това е вълшебната уличка в Атина. Има около 10 и повече магазина един срещу друг. Това е снимка на един от магазините за ориентир на приятелката ти. Аз бях там преди половин година и цял ден обикалях докато накрая я намеря.

http://i726.photobucket.com/albums/ww26 ... deli-1.jpg
http://i726.photobucket.com/albums/ww26 ... azin-1.jpg
http://i726.photobucket.com/albums/ww26 ... rdeici.jpg
http://i726.photobucket.com/albums/ww26 ... natina.jpg

Солун:

golf написа:Ето ви имената, адреси и тел. от 3-те найдобри магазини в Солун:

Model Planet, ul.Pavlo Mela no.16 на ъгъла с Тцимитцки,
тел. и факс 02310 223 423
същият магазин е и в шопинг центъра Космос,
тел.и факс 02310 489 129

Hobbyland, ul. Vasilis Georgiou no. 31, това е улицата, по която се връщате примерно от Икеа или Аерогарата към Солун.
тел. 02310 888 814
Те имат и магазин в Съни Бич на Халкидики но е там по-скъпо.
тел. 023740 31411

Кода за Гърция е 0030.

AudiFan написа:Ако някой ходи до Солун, преди да влезе в града има отбивка за един много голям мол, казва се "COSMO". На първия етаж срещу един голям фонтан, до ескалаторите има два магазина. Единия за кино маниаци, но в него продават и "Siku", а точно срещу него има един магазин "Model world" - в този магазин ще ви останат очите има всякакви модели както на коли, така и на кораби и лодки, на самолети, на военна техника и др. Вътре е бъкано с почти всички фирми.

Обществени магазини в Испания:

Барселона:

uniqa 1|43 написа:Мога да дам информация за Барселона - в мола до яхтеното пристанище , където е Аквариума има магазин за хоби модели, играчки и стендови модели. Понякога там има кошове, тип "бърка-бърка", с големи намаления. Истински колекционерски магазин има в една от пресечките на Площад Каталуня, може би на 2 пресечки обратно на часовниковата стрелка от Инглиш Корт - там обаче цените са потресаващи , но пък наличностите - също!

Ивайло написа:CASA PALAU
Address: C/ Pelayo,34
Tel: 933173678 / FAX: 933181726

JUGUETERIA POLY
Address: C/ ARIBAU, 7
Tel: 934517145URL: http://www.jugueteriapoly.com

KIT CAR 43
Address: C/ROSELLO, 308
Tel: 932076310 / FAX: 934590031
E-Mail: kitcar43@kitcar43.com

ROCAFORT MODELISME
Address: Gran Via Corts Catalanes, 436
Tel: 934248202/934252550 / FAX: 934237410
E-Mail: rocafort@rocafort.com
URL: http://www.rocafort.com

Мадрид:

lichen написа:Ако магазина е в Мадрид, имаше на една от гарите до двореца се намира. Мисля, че се казваше Intercambiador de Principe Pio. В подлеза на излизане от гарата и метрото имаше един магазин на тази марка със същите модели и по масово колички за писта! Там им е някаква мания явно за децата такива писти с колички приблизително в 1:43 ми изглеждат. Магазина наистина ми приличаше повече на детски с тези Легота и колички, но имаше и други модели.

lichen написа:Магазин има в центъра на ул. Аточа (calle de Atocha) 92, мисля че беше този номера на магазина. Това е като се тръгне от може би най-голямата им жп-гара (Аточа пак се казва :D), след пресечката с улица "Marcues de Toca" от лявата страна. Целия магазин е с розови табели и сини надписи (от сорта на Марселите както изглеждат).
Не си спомням как се казваше, но май започваше с нещо от сорта Hobby...

Палма де Майорка:

Vely написа:Името на магазина не си спомням как точно беше, но беше изписано ръкописно от две думи и беше 1 към 1 с нашия ЦУМ от преди 10 - 15 години (скоро не съм влизал в ЦУМ).

Обществени магазини в Италия:

Венеция:

uniqa 1|43 написа:Хубав магазин има във Венеция на моста Риалто на Гранде канале - няма начин да не го забележиш - Venice Model Team. Пак там намерих един магазин в старата част - за сувенири и вестници, в който имаше страхотен избор на Рио на невероятната цена от 15- 20 евро. Във Флоренция не видях абсолютно нищо - в центъра - по-далече не съм обикалял.

Верона:

AudiFan написа:Като влезете в града, се отправяте към старата част, заобиколена от крепостни стени, където е и центъра. На около 20-25м минимум от крепостната стена има една сграда с черни навеси под него има един магазин с детски малки рицари отвън, влизате в него, питате продавача за модели на ауди и ми купувате един. :lol: Има по-богат избор.

Милано:

Draganov написа:Има магазин само за дайкаст модели като се тръгне от площад Cinque Giornate, Viale Premuda 10 е точният адрес. Даже човек може да разгледа витрината през Google Maps, много е гот. Мазагинът се казва Zeppelin и цените са си таковали мамата... Всичко е доста завишено. Има много модели на Ферари в 1:43 и доста други красоти.

Рим:

golf написа:В Рим има повече магазини, но най ме впечатлиха два, които са близо един до друг и се намират в една уличка между Централната им гара и Piazza dela Republica, това са 5-10 минутки пеша по между си. Нямам имена и адрес, но лесно се намират и избора е страхотен в всички мащаби, а цените са доста високи.

Обществени магазини в Сърбия:

Белград:

golf написа:www.modeli.co.yu Адреса е: БОМА БО, търговски център Пирамида в Нови Београд, 3-ти етаж, локал 154, тел. 00381 11 3186499. е-mail: bomabo@beotel.net Успех!!!

Обществени магазини в Турция:

Истанбул:

Lord Varvar написа:Под червеният Пилич. Зависи в коя част на Истанбул ще ходиш. Ако е в Лалели, значи знаеш за какво говоря.

daraduda написа:Виж в моловете "Galeria", "Cevahir", "Kapacity".

ico_naskov написа:Вчера бях в старата част на Истанбул, Аксарай. Намерих едно магазинче имаше модели на Welly 1:24 и 1:18 за 67лири което си е доста добре.

Wukill написа:Ето заповядайте: http://www.sahibinden.com/search.php?b . Ако някой иска нещо, аз мога да купувам някои модели по-евтино.

Обществени магазини в Холандия:

Тилбург:

golf написа:Мн. добър магазин с голям избор на модели, найвече в 1:18 от различни производители:

HOBBYCAR, Roelof Kranenburgplein 15, 5042 Ma Tilburg, NL
tel. 0031 13 4639142, http://www.kevershop.be
Аватар
Admin

Re: Информация за обществени магазини в Европа

Мнениеот Bi-BiB » 20 Мар 2014, 20:42

Някой може ли да препоръча магазини за модели в Хелзинки, Санкт-Петербург (Василеостровский р-н) и Талин?
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот hostaglas » 22 Мар 2014, 13:48

След няколко дни Вуйчо ми ще ходи до Япония,някаква идея как да намери там модели на Томика 1/64. :idea:
Аватар
hostaglas
Фен на мащаб 1:64

Име: Данчо
Колекционирам: 1:64 европейски автомобили

Мнениеот longfinmako » 04 Май 2014, 22:21

hostaglas написа:След няколко дни Вуйчо ми ще ходи до Япония,някаква идея как да намери там модели на Томика 1/64. :idea:

Чичко гугъл трябва да знае :)
В Макау и Хонг Конг имаше много техни магазини,но бяха сравнително скъпи(около 7-8 евро излизаха) и не бях чувал някой от БГ да ги събира.Ако знаех,щях да домъкна една чанта :)
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот hostaglas » 04 Май 2014, 22:49

Той се върна вече и .... :cheers: Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
hostaglas

Име: Данчо
Колекционирам: 1:64 европейски автомобили

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки