Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: eBay - Eдин горчив урок от поредната недомислица!

Мнениеот frisko » 06 Мар 2013, 11:25

Драсни му името на този търговец, да се знае
frisko

Колекционирам: 1/43

Мнениеот svetlio » 06 Мар 2013, 19:26

Вече го няма този сайт, временно беше създаден от китайското правителство и явно много хора са се опарили та след това го закриха. Не съм го питал за подробности понеже ми е малко неудобно, но той ми каза, че е писал и до Интерпол за случая.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот fenikc » 13 Мар 2013, 00:38

Днес участвах в надаване и спечелих един миничампс. Давам да плащам и ми изписва на ордера Банков трансфер, че и го потвърдих. Писах му на Немеца да ми пусне пейпал или пари няма да види. А той ме заплашва , че щял да се оплаче. И бей изрично са написали, че ако са съгласни двете страни може да се развали сделката. Тарикар тръгнал на фишинг, ама Български рибки трудно се хващат. Щом така се извива, а спечелих търга на половин цена от реалната значи иска да ме прецака. Кой ще се съгласи да си продаде стоката без пари.
Сега аз ще пиша на Ибей как може да позволяват да се извършват плащания без пейпал и кой ще ми гарантира, че няма да ме изиграят.
fenikc

Мнениеот TheDevilTwin » 13 Мар 2013, 08:34

В случая вината си е твоя. В немския ибей правилата са по-различни и не задължават търговците да имат регистрация в пейпал. Единственото, което можеш да направиш в този случай, е да се извиниш, че не си се вгледал добре в обявата и да поискаш да прекрати сделката - ако той не е съгласен, може да те докладва в ибей като неплащащ клиент. При докладван втори такъв случай на твоя профил, регистрацията ти в ибей се анулира, заедно с тази в пейпал ;)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот azata » 13 Мар 2013, 15:39

Иво много точно го обясни.Най-добре е да направиш контакт с търговеца и да се изясните,защото в този случай нещата ще рефлектират основно върху теб.Не случайно търговете в Немския на които няма плащане през Пей-Пал приключват доста често на ниски цени.Преди година и аз от невнимание като теб спечелих едно моделче на 6 евро,но се принудих да направя банков превод,като само таксата по превода беше в размер на 12 евро.Но си запазих рейтинга.В този случай ти сам решаваш за себе си :cheers:
Аватар
azata
BMW фен
BMW фен

Колекционирам: Само Модели на BMW 1:43

Мнениеот fenikc » 14 Мар 2013, 11:18

Работата е там, че ибей не ми разреши да получа данните за плащане. Като потвърдих ордера на него имаше изписано само артикула, също така и начина на плащане банков трансфер. Кликнах върху него и червен надпис гласеше, че данни за този вид услуга не са достъпни за моя регион и препратка да прочета условията на ибей протектора. Имаше и дълъг текст как ибей вече не може да бъде част от това и не носи отговрност за това което ще се случи. Е как след като прочете това човек да плаща. Явно за Германия си имат някакви правила за вътрешно-Банковите им трасфери и хората си имат някаква защита.
Обясних му на продавача, че съм се объркал , освен това и нямам данни за плащане. Той ми пише, че не приема това да съм плащам.
Дори и да реша да платя без номер на сметка как ще стане, като не иска да ми я праща. Пише ми , че излизала в ордера, но аз ви написах какво изписва.
Както и да е да се оплаква като иска.
Не мога да разбера какво общо има Пейпал с Ибей, че ще ми трият и акаунта на Пейпал. С Пейпал си пазаря и от други сайтове, ще ми отнемат това право заради трета страна - ибей ?
fenikc

Мнениеот TheDevilTwin » 14 Мар 2013, 14:47

fenikc написа:Не мога да разбера какво общо има Пейпал с Ибей, че ще ми трият и акаунта на Пейпал. С Пейпал си пазаря и от други сайтове, ще ми отнемат това право заради трета страна - ибей ?

Имах предвид, че ако решиш да си правиш нова регистрация в ибей, трябва да си направиш нов акаунт също и в пейпал, защото със стария няма да бъдеш допуснат. Това разбира се, не пречи да пазаруваш в други сайтове с вече съществуващия акаунт, но не и в ибей.

Доколкото знам при такива преводи сметката трябва да ти я прати като лично съобщение, няма как да ти я прати през "invoice" опцията на ибей именно защото ибей не носи отговорност за подобни плащания. Така вие се разплащате по между си (най-удачният начин е паричен превод през Western Union) обаче комисионната за големи суми е неприятна. Аз бих те посъветвал да преведеш парите, освен ако сумата не е твърде висока за теб и не искаш да рискуваш да загубиш толкова пари. Има и вариант да се свържеш с Ванката - John, който живее в Германия и би могъл да ти помогне в този случай, но за всеки случай обърни към него и го попитай, дали има начин да ти съдейства.

Поздрави и успех :cheers:
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот Вожда » 28 Мар 2013, 00:47

Иво, прочетох ти първия пост, другите не съм ги чел, НО и аз имах кофти случка с един чифут, който вместо 30 евро доставка ми искаше 300 евро, да 300 - за два модела 1/43 шипинг в Европейски Съюз. Та - не му платих, след като ме изнудваше да му напиша позитивен фиидбек. Отвори кейс, че не съм му платил, и много ясно, че след като НЯМА поле, в което да напиша защо не си е получил парите, той беше затворен в негова полза, а аз получих 2 неплатени записа към акаунта ми.

Е, свързах се с Ибей - направи го и ти, но не през .com, а през .co.uk - там имат live chat! Записите ми са премахнати, но не успях да му напиша минусите, за което адски ме е яд!
Изображение
Аватар
Вожда
Muscle Cars фен
Muscle Cars фен

Колекционирам: 1/18 American Muscle Cars

Мнениеот TheDevilTwin » 28 Мар 2013, 11:57

Вожда написа:Иво, прочетох ти първия пост, другите не съм ги чел, НО и аз имах кофти случка с един чифут, който вместо 30 евро доставка ми искаше 300 евро, да 300 - за два модела 1/43 шипинг в Европейски Съюз. Та - не му платих, след като ме изнудваше да му напиша позитивен фиидбек. Отвори кейс, че не съм му платил, и много ясно, че след като НЯМА поле, в което да напиша защо не си е получил парите, той беше затворен в негова полза, а аз получих 2 неплатени записа към акаунта ми.

Аз имах подобен случай, само че ставаше въпрос за по-ниска сума за шипинг. Купих 5 колички Hot Wheels и търговецът ми обяви 22 долара доставка, при положение че петте струваха 20 долара. Разбира се първото нещо, което направих, бе да му напиша съобщение, за да му обясня, че това е обир по пладне и го помолих да намали цената. Обясних му също, че и преди съм поръчвал Hot Wheels от САЩ и досега никога не съм плащал толкова солена доставка.

На това съобщение той ми отговори - "Не ставай нахален, аз определям цената за доставка, а ти си длъжен да платиш - ако не платиш, ще те докладвам в ибей". Написах му още едно съобщение, в което още по-любезно му обясних, че не желая да си създаваме неприятности и бих искал да сключим сделка, която да удовлетворява и двама ни, но не получих отговор. Изчаках няколко дни, за да видя аджеба няма ли все пак да ми удовлетвори желанието и да прати нов invoice. В крайна сметка и аз като теб получих предупреждение от ибей, че ако не платя до 7 дни, акаунтът ми ще бъде докладван и има възможност да бъде блокиран.

Доколкото разбирам същата ситуация се е разиграла и при теб, Марто. Сега ще ти напиша как се измъкнах аз от тази неприятна случка - когато ми излезе предупреждението, му преведох парите още на същия ден. Онзи лумпен изпрати пратката с tracking number. Да, обаче проследяващите номера на USPS не проследяват пратката докрай - т.е. пише кога напуска Щатите, но когато пристигне тук, не се обновява информацията, а си стои на статус "in transit" (демек пътува). И понеже аз това го знаех още преди да стане този случай, директно си казах - независимо, дали пристигне или не, ще отворя случай в ибей за неполучена пратка и ще си върна парите обратно. Накрая пратката пристигна, аз изчаках да минат 30 дни и пуснах оплакване в PayPal, след което те разрешиха случая в моя полза и си възвърнах цялата сума.

Онзи беше толкова отчаян, че написа в кореспонденцията по отворения от мен случай - "Този купувач е некоректен, не искаше да плати и се наложи да го докладвам в ибей, а сега твърди, че не е получил нищо. Заради такива като него се разваля репутацията на ибей". Аз пък от своя страна му отговорих, че моят фийдбек е 100% позитивен, докато неговия не е, така че се получава - "Крадецът вика - дръжте крадеца". :lol:
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот azata » 28 Мар 2013, 14:33

При мен имаше донякъде сходна ситуация със сумата по изпращане.По принцип когато видя,че няма обявена сума за изпращане на стоката от страна на търговеца,било то на търг или купи сега,винаги му изпращам съобщение със запитване колко е стойността на доставката и когато той ми отговори и цената е разумна,евентуално чак тогава се включвам.Та моят случай беше следният.Проявих интерес към два търга от един и същи търговец и след извършената кореспонденция той ми обяви цена за изпращане в размер на 6 евро на модел(става въпрос за Германия).Ок,съгласих се защото цената ме устройваше и за късмет спечелих и двата търга.След което при плащането обединих двете покупки с цел да получа отстъпка от шипинга и тогава се започна цирка :evil: Първо ми писа,че се е объркал и цената на модел била 8.60-отговорям му ОК понеже не ми се занимаваше с писане,след един ден пак се е объркал защото ми пише,че като проверил отново цената,DHL му съобщили,че била 17 евро на модел :doh: и ми се извинява с една дълга тирада,че за първи път изпращал в чужбина и така и онака...Писах му,че това е неприемлива и нереална цена за два модела в 43 мащаб които с перфектна опаковка няма да надвишат теглото и с 800гр. на пратката.Но понеже бях спечел моделите доста изгодно,а са и редки :twisted: склоних да ми ги изпрати с обща стойност на пратката от 17 евро.След което получих инвойса от негова страна и тука беше късмета-търговеца ми беше предоставил възможност да избера изпращане за двата модела на обща стойност 8.60 евро или 17 евро(тук явно от шпрехане се объркал :D )Естествено ковнах по ниската стойност,разплатих се и притеснено очаквах кога ще пристигне пакета.За радост на шестия ден всичко беше при мен.Е по забави се да ми върне фийдбека,но му е простено :P
Та съвета ми е и мисля,че в такива ситуации с не обявена доставка до дадена дестинация е хубаво преди това да се проведе кореспонденция с продавача и да се уточни предварително цената на доставката.Все пак е някаква гаранция пред администраторите когато се наложи да се решава даден спор,а има доказателство под формата на ЛС,че е обявена една цена за доставка,а в последствие търговеца я променя по свое усмотрение.
Аватар
azata
BMW фен
BMW фен

Колекционирам: Само Модели на BMW 1:43

Мнениеот Bi-BiB » 28 Мар 2013, 21:49

От Германия - 8-9€ e без застраховка, а 17 е със застраховката. По някое време е решил да се застрахова човека. :lol:
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот Вожда » 07 Апр 2013, 02:17

TheDevilTwin написа:
Вожда написа:Иво, прочетох ти първия пост, другите не съм ги чел, НО и аз имах кофти случка с един чифут, който вместо 30 евро доставка ми искаше 300 евро, да 300 - за два модела 1/43 шипинг в Европейски Съюз. Та - не му платих, след като ме изнудваше да му напиша позитивен фиидбек. Отвори кейс, че не съм му платил, и много ясно, че след като НЯМА поле, в което да напиша защо не си е получил парите, той беше затворен в негова полза, а аз получих 2 неплатени записа към акаунта ми.

Аз имах подобен случай, само че ставаше въпрос за по-ниска сума за шипинг. Купих 5 колички Hot Wheels и търговецът ми обяви 22 долара доставка, при положение че петте струваха 20 долара. Разбира се първото нещо, което направих, бе да му напиша съобщение, за да му обясня, че това е обир по пладне и го помолих да намали цената. Обясних му също, че и преди съм поръчвал Hot Wheels от САЩ и досега никога не съм плащал толкова солена доставка.

На това съобщение той ми отговори - "Не ставай нахален, аз определям цената за доставка, а ти си длъжен да платиш - ако не платиш, ще те докладвам в ибей". Написах му още едно съобщение, в което още по-любезно му обясних, че не желая да си създаваме неприятности и бих искал да сключим сделка, която да удовлетворява и двама ни, но не получих отговор. Изчаках няколко дни, за да видя аджеба няма ли все пак да ми удовлетвори желанието и да прати нов invoice. В крайна сметка и аз като теб получих предупреждение от ибей, че ако не платя до 7 дни, акаунтът ми ще бъде докладван и има възможност да бъде блокиран.

Доколкото разбирам същата ситуация се е разиграла и при теб, Марто. Сега ще ти напиша как се измъкнах аз от тази неприятна случка - когато ми излезе предупреждението, му преведох парите още на същия ден. Онзи лумпен изпрати пратката с tracking number. Да, обаче проследяващите номера на USPS не проследяват пратката докрай - т.е. пише кога напуска Щатите, но когато пристигне тук, не се обновява информацията, а си стои на статус "in transit" (демек пътува). И понеже аз това го знаех още преди да стане този случай, директно си казах - независимо, дали пристигне или не, ще отворя случай в ибей за неполучена пратка и ще си върна парите обратно. Накрая пратката пристигна, аз изчаках да минат 30 дни и пуснах оплакване в PayPal, след което те разрешиха случая в моя полза и си възвърнах цялата сума.

Онзи беше толкова отчаян, че написа в кореспонденцията по отворения от мен случай - "Този купувач е некоректен, не искаше да плати и се наложи да го докладвам в ибей, а сега твърди, че не е получил нищо. Заради такива като него се разваля репутацията на ибей". Аз пък от своя страна му отговорих, че моят фийдбек е 100% позитивен, докато неговия не е, така че се получава - "Крадецът вика - дръжте крадеца". :lol:

Абе и аз като теб се опитъх един път да си "отмъстя" на един американец, ама той пък взел, че си искарал някъв документ от USPS, който изпратил на ПейПал, че аз съм си получил пратката, та после те ми го изпратиха на мен и бях длъжен да му върна парите... така че явно твоя човек не е знаел какво да направи :)
Изображение
Аватар
Вожда
Muscle Cars фен
Muscle Cars фен

Колекционирам: 1/18 American Muscle Cars

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 07 Апр 2013, 12:55

Разликата между твоя и случай и на Иво май е, че Иво е пуснал кейс без да си вземе пратката. Поне така аз разбрах от прочетеното.
:signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Мнениеот TheDevilTwin » 07 Апр 2013, 23:14

Mr.Mercedes-Benz написа:Разликата между твоя и случай и на Иво май е, че Иво е пуснал кейс без да си вземе пратката. Поне така аз разбрах от прочетеното.

Получих известие и си прибрах пратката като пич. Просто USPS са въвели такса от 1 долар за услугата "отчет за получена пратка", а американецът е решил да мине тънко и да си спести долара... та от цялата работа изгоря с повечко долари :lol:

Принципно не прилагам подобни методи, нито пък толерирам това, но в случая това беше единственият начин да се измъкна от ситуацията без негативни последици. Както са казали старите българи - "Кусай с малката лъжица, за да кусаш по-дълго." Не е уместно всеки път да се прибягва до тази хитринка, тъй като рано или късно го отнасяш ;)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот Matchbox » 30 Сеп 2013, 18:05

Здравеите колеги. Някои знае ли защо от вкъщи не ми се отваря саита PAYPAL ? И не говоря само за плащане в EBAY а по принцип не ми отваря paypal. :? :(

От други места го отварям!
My Matchbox collection is my escape from the real world.
Аватар
Matchbox
Matchbox фен
Matchbox фен

Колекционирам: Matchbox,Corgi,dinky,руски в 1/43

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки