Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: eBay - Eдин горчив урок от поредната недомислица!

Мнениеот gepas » 30 Сеп 2013, 20:14

Здрасти, временен проблем на DNS сървърите на Интернет доставчика ти е най-вероятно. Изчакай 2-3 дни ако не се оправи само, се обади направо на доставчика ти. Аз наскоро имах подобен проблем, с друг сайт де.
Чао!
gepas

Re: ebay ... да му се невиди ...

Мнениеот milski » 24 Фев 2014, 12:35

Здравейте!Харесах си два модела в ebay,от един търговец.Не мога да разбера как да ги отбележа,че ще ги купя,но в същото време да изчакам търговецът да ми прати цена за комбинирана пратка.Ще съм благодарен,ако ми помогнете. :cheers:
Аватар
milski

Мнениеот TheDevilTwin » 24 Фев 2014, 12:59

milski написа:Здравейте!Харесах си два модела в ebay,от един търговец.Не мога да разбера как да ги отбележа,че ще ги купя,но в същото време да изчакам търговецът да ми прати цена за комбинирана пратка.Ще съм благодарен,ако ми помогнете. :cheers:

Има търговци, при които можеш да купиш единствено ако платиш веднага артикулите - в противен случай обявите си стоят и ти не можеш да запазиш без завършено плащане през PayPal. За целта те съветвам да му напишеш съобщение и да го попиташ, дали има вариант за комбинирана доставка или не предлага такава опция.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот milski » 24 Фев 2014, 13:13

Иво,благодаря че се отзова толкова скоро.Писах му,а той отговори да ги купя,но да изчакам с плащането,докато не ми изпрати "фактура" с действителната цена.Обаче,като започна с плащането не виждам опция за изчакване(както е при аукцион примерно - "плати по-късно").Направо ме препраща към paypal,а оттам връщане няма :) .И после има сърдити :x
Аватар
milski

Мнениеот azata » 24 Фев 2014, 14:08

Когато натиснеш бутона за купуване и при положение,че двата модела са от един търговец,ще ти ги отвори един под друг.Там трябва да има отметка да ти ги комбинира в една доставка.Отмяташ я и потвърждаваш,след което чакаш търговеца да ти изпрати новата фактура-вече с обединена доставка и чак тогава минаваш на разплащане с него. :shake:
Аватар
azata
BMW фен
BMW фен

Колекционирам: Само Модели на BMW 1:43

Мнениеот WeltherrschafT » 24 Фев 2014, 15:49

И аз имам един въпрос. Очаквам от доста време две моделчета от братски Китай, обаче
ми се струва, че бая се забавиха - крайният срок за доставка е след 3 дни на 27-ми.
Никога досега не ми се е случвало да чакам толкова, а са изпратени на 26-ти януари,
за съжаление няма tracking и не знам къде се намират. Да изчакам ли да изтече срокът
или да му пиша на оня, че ми ги няма още моделите. Няколко дена преди това пак от
Китай на далеч по-висока цена ми беше изпратено нещо друго и го получих след 10 дни.
Аватар
WeltherrschafT

Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот milski » 24 Фев 2014, 16:08

Пробвах,но не се получава.Говорих с продавача.Той каза,че и на други негови клиенти(явно с недостатъчен брой сделки) се е случвало.Така че няма да е проблем да ги платя поотделно,а той да ми върне разликата.Благодаря на Иво и Ангел. :cheers:
Аватар
milski

Мнениеот milski » 24 Фев 2014, 16:13

WeltherrschafT написа: Очаквам от доста време две моделчета от братски Китай, обаче...

И аз имах подобен случай.Пак от Китай.Оказа се,че седи в пощата от 10-тина дена и ме чака.Просто не бях получил известие.Така че може да отидете и да проверите в пощенският клон. :cheers:
Аватар
milski

Мнениеот djLiquid » 24 Фев 2014, 16:14

WeltherrschafT написа:И аз имам един въпрос. Очаквам от доста време две моделчета от братски Китай, обаче
ми се струва, че бая се забавиха - крайният срок за доставка е след 3 дни на 27-ми.
Никога досега не ми се е случвало да чакам толкова, а са изпратени на 26-ти януари,
за съжаление няма tracking и не знам къде се намират. Да изчакам ли да изтече срокът
или да му пиша на оня, че ми ги няма още моделите. Няколко дена преди това пак от
Китай на далеч по-висока цена ми беше изпратено нещо друго и го получих след 10 дни.

... Настоявай за track number или си кажи на PayPal те да видят какво се случва, или директно в пощата по Имена и лична карта
Само дано не прашасват на родната митница
:cheers:
Аватар
djLiquid

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:43

Мнениеот TheDevilTwin » 25 Фев 2014, 13:04

Ако не получиш пратката до 45 дни, отивай до пощата и ги питай, дали е при тях или е в митницата. В случай че са задържали пратката на митница, пощите трябва да ти дадат известието, в което да си попълниш личните данни и да отидеш да си прибереш колета.

Ако пратката не е нито в пощата, нито в митницата - отваряй му случай на китаеца (срокът е до 45 дни след транзакцията) и eBay / PayPal ще го накарат да даде проследяващ номер или друг вид информация за пратката. Ако не успее да даде благонадеждна информация, доказваща, че пратката е пристигнала при теб (а не просто, че е изпратена от него), ще си получиш парите обратно ;)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот WeltherrschafT » 25 Фев 2014, 23:33

Мерси за отговорите, за отварянето на случай в Бея ми е ясно, въпреки че досега не ми се е случвало.
Ще видя как стоят нещата в пощата тия дни и ще кажа. Поздрави.
Аватар
WeltherrschafT

Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот TheDevilTwin » 20 Май 2014, 12:33

Днес се сблъсках с един проблем, който предполагам е известен на всички дългогодишни продавачи в ибей. Мисля, че на всички ще бъде от полза да прочетат решението му, тъй като на мен лично ми се наложи да изчета доста форуми, докато попадна на необходимата информация.

Ето и казуса - продадох два модела на купувач, който си ги плати. Съответно му бяха изпратени на адреса, който присъстваше във фактурата от PayPal плащането. Пратката отпътува още на същия ден, но 3 седмици след това, се върна обратно при мен, тъй като купувачът не я е взел от пощата или е дал грешен адрес.

В този случай е необходимо да изпратите съобщение на купувача, че адресът, който е предоставил, е грешен или просто не е взел пратката навреме от пощата. Така го уведомявате, че той няма да получи пратката си, която се е върнала обратно при Вас, а вината не е Ваша. След това влизате в своя PayPal профил и му превеждате обратно стойността на артикулите, които е поръчал - без цената за доставка, тъй като така или иначе вече сте платили за изпращане на пратката.

В eBay можете да докладвате потребителя, че е нарушил правилата на сайта като е предоставил грешна или невалидна информация за контакт.

След като сте завършили описаните по-горе стъпки, купувачът все още може да предяви оплакване срещу Вас, за да си върне сумата в целия й размер. Много по-малко вероятно е обаче екипът на PayPal да разреши случая в негова полза, тъй като вече е получил обезщетение. Освен това сте го докладвали като некоректен, така че екипът на eBay е предприел необходимите действия срещу него.

Ако след всичко това купувачът все още иска да получи артикулите, които е закупил от вас, е необходимо да му изпратите по e-mail нова сметка за плащане чрез PayPal и да се уверите, че Ви е предоставил различен от предишния адрес.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот longfinmako » 24 Май 2014, 14:38

Аз днес се натъкнах на следната ситуация :lol:
От няколко дена дебна един Мерцедес Е-клас на Херпа и оставаха 12 минути до края.Цената беше 0,99 фенинга и само един бид..........и в един момент,на десетата минута преди изтичането на времето,търгът беше прекратен :) Да не ми е отчитал правилно броячът,поради някакво закъснение от интернет.Нямам идея :) Или просто,продавачът е видял,че няма да може да вземе необходимата цена за модела.В такъв случай пък,този,който е направил един залог,ще прибере моделът за няма и паунд :)
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот ivanofff » 24 Май 2014, 16:07

longfinmako написа:Аз днес се натъкнах на следната ситуация :lol:
От няколко дена дебна един Мерцедес Е-клас на Херпа и оставаха 12 минути до края.Цената беше 0,99 фенинга и само един бид..........и в един момент,на десетата минута преди изтичането на времето,търгът беше прекратен :) Да не ми е отчитал правилно броячът,поради някакво закъснение от интернет.Нямам идея :) Или просто,продавачът е видял,че няма да може да вземе необходимата цена за модела.В такъв случай пък,този,който е направил един залог,ще прибере моделът за няма и паунд :)

Така става когато следиш предмет от много време без да обновяваш страницата (refresh или F5). Аз имах същата ситуация и установих, че за 10-тина минути ми направи 40 секунди забавяне. Моят интернет е един най-бързите за домашни абонати в София. Също така има eBay приложение за Android но не е добра идея за следене на предмети, че там забавянето е още по-голямо.

Когато следиш предмет, трябва да обновяваш на 15-20 секунди. Доста често преди края на даден търг се включват и други, които дават висока цена на даденият предмет. Най-добре е около 40 секунди преди края да обновиш и да напишеш бързо най-голямата сума която би платил за този предмет.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот milski » 25 Май 2014, 15:19

И на мен ми се е случвала същата ситуация - само че оставаха часове.Търгът просто беше прекратен.Не знам как,но за наддаване показваше '0',а цената беше началната.Така че по-скоро не е от доставчика.
Аватар
milski

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки