Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: eBay - Eдин горчив урок от поредната недомислица!

Мнениеот ivanofff » 25 Май 2014, 15:29

Някой предмети ги пускат с две цени. Една за наддаване и една за закупуване сега. Ако Вие започнете да наддавате не виждате другата цена. Ако някой купи предмета директно, търга се прекратява. И това ми се е случвало, а веднъж купувача с най-голяма цена се отказа и аз като втори след него взех предмета от 22 паунда на 13 (а моята най-висока беше 20).
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот TheDevilTwin » 25 Май 2014, 17:01

Продавачът има право да прекрати търга когато пожелае и да отмени всички наддавания. Правил съм го много пъти това - например когато даден модел се продаде извън ибей.
Но във въпросния случай причината може да е именно невъзможността да го продаде на исканата от него сума ;)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот longfinmako » 25 Май 2014, 17:32

TheDevilTwin написа: ....Но във въпросния случай причината може да е именно невъзможността да го продаде на исканата от него сума ;)

Това си помислих и аз,но не ми се искаше да звуча конспиративно :twisted: Името му беше Махтуб или там нещо подобно.Индиец с английски паспорт.Знам ги до болка и всичките им номерца.Още докато се включих в търга и очаквах някоя аномалия да се случи.Поне се разминах без загуби :lol:
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Re: Mercedes-230-E- колекция

Мнениеот mercedes-230-e » 18 Юни 2014, 13:27

да ви се оплача и да се пазите от сделките в ибея-
спечелих два модела от един и същи продавач платих му ги. а за пощенски беше обявил нерегистрирана поща. така чакам моделите вече 70 дни а тех ги няма . недава и номер за проследяване. и тъй като имаме перфектна регистрация в английският ибей го дадох на съд. сега чакам съда да се пройзнесе.
та гледайте ако пише икономична поща си е рисковано.трябва да е с регистрация и проследяване.
тоя ................ направо ме отчая.
:evil: :evil: :evil: :evil:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Мнениеот bobarce » 22 Юни 2014, 11:18

Само за протокола. Аз купувам само от руския молоток и досега нито един проблем или пропуск. Руските продавачи колеги са много етични и отговорни. Администрацията на сайта е безупречна. Препоръчвам :) :) :)
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Re: Mercedes-230-E- колекция

Мнениеот TheDevilTwin » 23 Юни 2014, 09:29

mercedes-230-e написа:да ви се оплача и да се пазите от сделките в ибея-
спечелих два модела от един и същи продавач платих му ги. а за пощенски беше обявил нерегистрирана поща. така чакам моделите вече 70 дни а тех ги няма . недава и номер за проследяване. и тъй като имаме перфектна регистрация в английският ибей го дадох на съд. сега чакам съда да се пройзнесе.
та гледайте ако пише икономична поща си е рисковано.трябва да е с регистрация и проследяване.
тоя ................ направо ме отчая.
:evil: :evil: :evil: :evil:

След 70 дни чакане можеш да пиеш само една студена вода, тъй като срокът за обжалване на плащането в PayPal е 45 дни след датата на транзакцията ;) В eBay срокът е 10 дни след обявената дата за доставка. Т.е. ако е обявил доставка за 10 или 15 дни, пак гориш.

При подобни ситуации никога не си позволявам да чакам повече от 30 дена, още повече че разрешаването на спора се проточва поне още един месец. Така че в най-добрия случай можеш да си върнеш парите най-рано 2 месеца след като са преведени.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот WeltherrschafT » 23 Юни 2014, 11:59

Иво, моят личен опит от подобен случай е различен от това което казваш. Специално за
сроковете за доставка не знам, но относно срока за връщане на пари не съм съгласен.
Ето примера:
- В края на март поръчвам модел от Сингапур - няма проследяващ номер, няма и крайна
дата за доставка упоменати след извършената транзакция.
- Чакам си добросъвестно до 42-я ден от направената транзакция (срокът е до 45 дни).
- Отправям запитване до продавача около 7-8 май, който ми казва да съм бил
изчакал още 10-на седмици,защото бил пуснал модела по море да пътува (не уточни дали
го е пъхнал в бутилка или е ползвал друг вид ретро-пощенска услуга.
- Викам му, пич! - радвам се, че си го пуснал по море, ама аз ще те чакам не повече от 3
дена
и отварям случай. Той млъкна и аз повече не съм се занимавал с него, след което
писах на Ebay customer service.
- Отговориха ми, че ако до 7-ми юни не чуят повече нищо от мен, ще сметнат случая за
разрешен между мен и продавача и ще затворят случая. Тоест от момента на отваряне
на случая, те ми отпуснаха още един месец за развитие на случая. Писах на продавача -
той не ми отговори въобще.
- На 14-ти май им писах, че нямам връзка с продавача и те ми отговориха, че в рамките на
48 часа
ще излязат с решение по случая. Около няколко часа по-късно парите ми бяха
върнати в PayPal акаунта. Общо за цялата работа съм се "занимавал" общо около 2-3 дена.

Изводът: Не мисля да поръчвам повече от Сингапур, не и без тракинг номер.
Аватар
WeltherrschafT

Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот TheDevilTwin » 24 Юни 2014, 14:00

Да, когато продавачът не отговори на съобщението ти, имаш право да ескалираш директно... но ако отговори и ти даде проследяващ номер, чакаш докато мине месец. Мисълта ми беше, че PayPal те защитава до 45 дни след крайния срок, на 70-ия ден ситуацията вече е "майко милиони" ;)
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Мнениеот mercedes-230-e » 24 Юни 2014, 14:07

нещата приключиха благополучно за мен. оказа се че в последните 4 месеца този елемент е бил даван на съд за същата ситуация още 3 пъти. ибей му даде шанс или да прати отново моделите но този път с тракинг номер или пей пал ще ни върне парите.
избрах да ми прати моделите и те днес дойдоха. доста добре опаковани и с номер.
:cheers: :cheers: :cheers: :clap:
пей пал връща парите до 45 ден без съд. ако се заведе дело на 44 ден срока се удължава до окончателно действие на двете страни.
:cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Посредник за доставка от ebay Германия

Мнениеот Draganov » 23 Ное 2014, 23:32

Колеги, искам да си поръчам 2 модела от ebay.deр обаче продавачът си държи, че ще доставя само до Германия а освен това и не приема paypal - само наложен платеж или банков превод.
Намерих някакъв сайт, в който пишат, че ще се занимаят с търга и после ще ми изпратят моделчетата, като вземат 10% за съдействието с ebay + 1.7 евро на кг до България. Искат 50% да им се преведе предварително. Проблемът ми е, че освен 8000 like-a във фейсбук, друго за тях не знам. :)
http://www.dostaviam.com/

Та въпросът ми е някой ползвал ли е такъв тип услуга и може ли да ми препоръча проверени хора?

P.S. Преди време имаше тема с въпроси и отговори за поръчки, в която имах намерение да си пусна въпроса, но не успях да я открия.
Аватар
Draganov

Име: Сашо
Колекционирам: 1:18[Exotic; Sport; Coupe; Land Rover]

Re: Посредник за доставка от ebay Германия

Мнениеот KRAKOMOBILA » 24 Ное 2014, 10:18

Свържи се с потребителя Ivanoff - може да ти свърши работа. :)
Изображение
PESA Swing Sofia
Аватар
KRAKOMOBILA
Фен на мащаб 1:87
Фен на мащаб 1:87

Име: Краси
Колекционирам: Автобуси, камиони и влакове в 1/87 и 1/43

Re: Посредник за доставка от ebay Германия

Мнениеот ivanofff » 24 Ное 2014, 13:28

Свърза се колегата, до колкото мога ще помогна.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Фалшив PayPal

Мнениеот milski » 22 Дек 2014, 15:13

Пускам темата тук,макар да не съм много сигурен дали е за този раздел.Но тук ще се види от много колеги.Та,получих е-мейл,в който се казва,че трябва да потвърдя информацията си.Интересното беше,че адресатът отново съм аз,а уж трябва да е PayPal.Сайта много прилича на PayPal
http://fonoterm.md/Wassekkflg!fgh/f08c2 ... 06c234c56/
така че бъдете внимателни!Опитах се да пратя съобщение и на PayPal,но не съм сигурен,че успях.
Весели празници :xmassmile:
Аватар
milski

Re: Фалшив PayPal

Мнениеот mercedes-230-e » 22 Дек 2014, 18:23

да и аз съм получавал такима имейли в пощите ми.
това са спамове .пише че пей пал акаунта ми е одобрен и трябва да внеса по тяхна банкова сметка еди колко си евро да се активира. ама аз ги трия и не се занимавам.
това са дрени мошенници.... :cheers:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

E-bay въпрос ?

Мнениеот ico_jantata » 01 Апр 2015, 11:49

Реших да сменям джантите на някой от моите модели и реших че щом ще го правя ще е както трябва. Харесах си няколко модела на джанти 1:24 от E-bay. Но нито съм пълнолетен, нито знам как се работи в сайта, нито знам как да поръчам. Ако има някой, който да може да ми помогне ( да поръча пратката и после да ми я прати по еконт ). Естествено ще си покрия всички разходи и ще капарирам за ваша сигурност. :) :cheers: :shake: Който може да ми помогне нека пише тук в темата или на ЛС.
Аватар
ico_jantata

Име: Християн
Колекционирам: 1:24

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки