Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: E-bay въпрос ?

Мнениеот ivanofff » 01 Апр 2015, 12:02

Прати ми линкове на Л.С. ако ползваш Skype също.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот rosen__petrov » 02 Апр 2015, 20:53

100 процента гаранция ти давам за колегата ivanofff много точен и коректен :clap:
Аватар
rosen__petrov

Име: rosen petrov
Колекционирам: nissan 1/24

Мнениеот djLiquid » 02 Апр 2015, 22:14

100% и от мен :rocknroll:
Аватар
djLiquid

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:43

Мнениеот mercedes-230-e » 02 Апр 2015, 22:16

при Яската грешка няма.
перфектен и точен може да му се има 100000% процента доверие.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Мнениеот milski » 01 Юли 2015, 00:59

Ще използвам темата на колегата,за да не правя нова.Случая е следният.Участвах в търг в германският еbay и го спечелих.Платих си,но търговеца така и не изпращаше модела.Писах му.Каза,че иска да му платя с банков трансфер.Чак тогава видях в обявата,че това е начинът на плащане.От доста време не бях пазарувал от там и съм отвикнал да гледам за начин на плащане.Грешката е моя.Въпросът ми е следният.Парите са дръпнати от сметката ми вече,и след като не са и при продавача,къде са?Как се процедира в такива случаи?
Благодаря Ви предварително :cheers:
Аватар
milski

Мнениеот ivanofff » 01 Юли 2015, 11:26

milski написа:Ще използвам темата на колегата,за да не правя нова.Случая е следният.Участвах в търг в германският еbay и го спечелих.Платих си,но търговеца така и не изпращаше модела.Писах му.Каза,че иска да му платя с банков трансфер.Чак тогава видях в обявата,че това е начинът на плащане.От доста време не бях пазарувал от там и съм отвикнал да гледам за начин на плащане.Грешката е моя.Въпросът ми е следният.Парите са дръпнати от сметката ми вече,и след като не са и при продавача,къде са?Как се процедира в такива случаи?
Благодаря Ви предварително :cheers:

Попитай банката къде са парите.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Мнениеот djLiquid » 01 Юли 2015, 11:36

Със сигурност от твоята банка могат да проследят къде са ти отишли парите...
Друг е въпроса дали и колко ще струва такава справка...
...тия изедници са царе да правят пари от нищото :lol:
Успех и :cheers:
Аватар
djLiquid

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:43

Мнениеот milski » 01 Юли 2015, 23:59

Благодаря Ви! :shake:
Аватар
milski

Мнениеот mercedes-230-e » 02 Юли 2015, 08:56

нещо не е наясно 1- как така ще платиш още първият път без да си им посочил банкова сметка на продавача ? а ако е чрез пей пал също тлябва да си дал ответният номер към който трябва да се пренасочат парите от твойта сметка лазбираш ли. ?
иди в банката и питай изтеглената сума къде е ?ти трябва да имаш фактура с номерата на двете сметки че на едикоя си дата е извършена транзакция..........
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Мнениеот Bi-BiB » 02 Юли 2015, 19:55

Така е, има някаква грешка. Ти трябва да инициираш плащането по банков път, автоматично няма как да стане. Парите би трябвало да са си все още при теб.
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот milski » 02 Юли 2015, 23:57

Здравейте,колеги!
Днес ходих до банката да попитам.Да,оказа се,че парите са в сметката ми.Объркването ми дойде понеже бяха "дръпнати" от сметката ми,както е когато се плаща през PayPal.Хем са там,но хем не са.Не знам кой е точният термин,но предполагам,разбрахте за какво говоря.Отделно получих съобщение от eBay,че сделката е завършена.И чак когато продавача ми каза,че иска по банков път да му се плати се загледах в обявата :oops: Затова ми стана странно.А и имах други плащания,и загубих дирите на тези пари.Благодаря Ви отново.Понякога човек в незнанието си,прави глупави неща.
Аватар
milski

Мнениеот ivanofff » 03 Юли 2015, 08:08

milski написа:Здравейте,колеги!
Днес ходих до банката да попитам.Да,оказа се,че парите са в сметката ми.Объркването ми дойде понеже бяха "дръпнати" от сметката ми,както е когато се плаща през PayPal.Хем са там,но хем не са.Не знам кой е точният термин,но предполагам,разбрахте за какво говоря.Отделно получих съобщение от eBay,че сделката е завършена.И чак когато продавача ми каза,че иска по банков път да му се плати се загледах в обявата :oops: Затова ми стана странно.А и имах други плащания,и загубих дирите на тези пари.Благодаря Ви отново.Понякога човек в незнанието си,прави глупави неща.

:clap: :shake:
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Re: Ebay - проблеми и въпроси

Мнениеот Тихомир » 27 Сеп 2015, 08:03

Здравейте колеги,

Бих искал да попитам дали някой има възможност да играе на търг за един модел вместо мен. Повече инфо на ЛС. Благодаря! :shake:

Едит: Благодарности на колегата ivanofff :rocknroll:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот emovalkov95 » 17 Яну 2016, 21:23

Здравейте, колеги! На 29. декември използвах функцията Top up в пейпал, за да прехвърля сума от банковата сметка в пейпал акаунта и в последстие да изпратя парите на продавач. Оказа се, че имало много по-лесен вариант с пращане на пари само чрез имейл, при който сумата просто се дърпа от сметката ми. Използвах го няколко дни по-късно. Проблемът в момента е, че извършената наполовина транзакция (Top up) ми дръпна парите от картата, но така и не ги видях в пейпал сметката, защото се изискваше от мен да попълня платежно през страницата за интернет банкиране на банката ми. Така и не го направих, защото вече бях пратил парите на продавача от ибей. Сега въпросът ми е как да си върна парите, които са някак "заключени" между двете сметки. Благодаря предварително на отзовалите се! :cheers:
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот ivanofff » 17 Яну 2016, 22:25

Не съм попадал в такава ситуация. Свържи се с поддръжка в eBay / PayPal и ще ти кажат как се процидира.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки