Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Мнениеот qnchotuning » 12 Ное 2008, 20:46

И на мен ми се е случвало да не мога да пратя пари, като при запитването ми казаха, че било някаква система за сигурност на пейпал, която от време на време блокира плащанията. Случвало се е по 2-3 дена да не мога да пратя пари за нещо от eBay, а като пробвам с Send Money (но без да отбелязвам че е за Ebay item), плащането става веднага, а при други около 2 часа по-късно става от раз. Иначе като цяло съм доволен от пейпал, освен че повечето германци не го приемат :x
Аватар
qnchotuning

Име: Стоян
Колекционирам: 1/43

Мнениеот danielle » 12 Ное 2008, 21:22

Никога не съм имал такъв проблем, за повече от 190 feedback точки!
Не знам, защо става при вас...
Аватар
danielle

Име: Даниел
Колекционирам: основно BMW 1:18, но и 1:43, 1:50

Мнениеот Bi-BiB » 12 Ное 2008, 22:11

На мен ми сле случи 2 пъти да не мога да платя заради "рестрикции" на акаунта. Всеки път звънях на съпорта им и накрая ми казаха причината - въведена грешна парола при логването, без значение, че секунди след това съм въвел правилната. Оттогава много внимателно и бавно се логвам. :)
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот danielle » 12 Ное 2008, 22:21

И това ми звучи странно, защото много пъти съм бъркал паролата и после съм плащал без проблем. Явно е по-заплетено и дори и съпорта не казват конкретната причина, а дават някакво що-годе разумно обяснение...
Аватар
danielle

Мнениеот Draganov » 12 Ное 2008, 22:43

danielle написа:И това ми звучи странно, защото много пъти съм бъркал паролата и после съм плащал без проблем. Явно е по-заплетено и дори и съпорта не казват конкретната причина, а дават някакво що-годе разумно обяснение...

На мен съпорта ми каза чакай известно време. Ама не казаха колко. В случая проблемът е бил с годишните лимите. И друг път ми се е случвало да не мога да платя, но в рамките на няколко, до 10 дни се е оправяло.
Аватар
Draganov

Име: Сашо
Колекционирам: 1:18[Exotic; Sport; Coupe; Land Rover]

Мнениеот danielle » 12 Ное 2008, 23:06

Не знам човек, звучи ми ужасно зле... Аз на твое място бих откачил 10 дни да не мога да плащам...
Аватар
danielle

Мнениеот Draganov » 12 Ное 2008, 23:40

danielle написа:Не знам човек, звучи ми ужасно зле... Аз на твое място бих откачил 10 дни да не мога да плащам...

От 1 септември чакам, даже неплатен айтем ми тракнаха в ибей, ама сега за 1 седмица компенсирах. :D
Аватар
Draganov

Име: Сашо
Колекционирам: 1:18[Exotic; Sport; Coupe; Land Rover]

Мнениеот Bi-BiB » 12 Ное 2008, 23:52

danielle написа:Не знам човек, звучи ми ужасно зле... Аз на твое място бих откачил 10 дни да не мога да плащам...

При мен проблемът възникна, когато трябваше да плащам за нещо, което токущо съм спечелил. Трябваше да се извинявам на ЛС на продавача, че ще му платя след неопределено време. Моят проблем беше на секюрити левъл. Заради едно объркване на паролата трябваше да потвърждавам адрес и телефон - системата автоматично е решила, че акаунта ми е hijacked. И понеже съм с клетъчен телефон и неможе да се локализира от Пейпал, трябваше да ми пращат писмо по обикновената поща на физическия адрес с код, който след като въведа ще ми активира плащането чрез акаунта. Само че аз им звъннах и след разните му там проверки оправиха проблема.
Това за годишен лимит за пръв път го чувам - явно за различните страни Пейпал имат различна политика/условия.
Аватар
Bi-BiB

Re: Разплащания с PayPal в eBay

Мнениеот rumen1 » 02 Дек 2008, 14:25

Ограниченията в Пейпал са за получени суми! Според някакъв нов европейски закон, при получаването на над 1000 Евро на сметката ти, Пейпал започва да изисква от теб да докажеш, че си този, за който се представяш и да докажеш, че адреса, който си написал е верен. Ако при достигането на лимита от 2500 Евро все още не си доказал тези неща, акаунта се блокира до изясняването на случая. Аз имах и двата проблема, тъй като и доста продавам в ибей, и ги оправих след телефонни разговори за около 50лв. , тъй като интелигентността на повечето оператори там граничи с тази на Форест Гъмп. За ограничения за изпращане на пари обаче не съм чувал и не съм имал такива проблеми. ползвам Пейпал вече над 6 години, и истината е че по-големи нещастници от тях няма, но за съжаление са ни нужни и сме принудени да ги ползваме...
"Състезавам се само за да финиширам първи, защото класиралият се втори е първият от губещите" - Аертон Сена да Силва
Аватар
rumen1
Мото фен
Мото фен

Име: Румен Папазов
Колекционирам: мотоциклети 1:18

Мнениеот Bi-BiB » 02 Дек 2008, 17:01

rumen1 написа:Ограниченията в Пейпал са за получени суми! Според някакъв нов европейски закон, при получаването на над 1000 Евро на сметката ти, Пейпал започва да изисква от теб да докажеш, че си този, за който се представяш и да докажеш, че адреса, който си написал е верен. Ако при достигането на лимита от 2500 Евро все още не си доказал тези неща, акаунта се блокира до изясняването на случая. Аз имах и двата проблема, тъй като и доста продавам в ибей, и ги оправих след телефонни разговори за около 50лв. , тъй като интелигентността на повечето оператори там граничи с тази на Форест Гъмп. За ограничения за изпращане на пари обаче не съм чувал и не съм имал такива проблеми. ползвам Пейпал вече над 6 години, и истината е че по-големи нещастници от тях няма, но за съжаление са ни нужни и сме принудени да ги ползваме...

Най ги бива във взимането на парите. Какви нещастници са се разбира, когато имаш диспут или клейм - тогава разбираш, че дори и не могат да четат правилно и въпреки, че всичко е на твоя страна могат да минат месеци преди да получиш компенсация, ако изобщо получиш.

Между другото, как се казва твоя ибей магазин? Има вероятност да съм купувал от теб.
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот rumen1 » 02 Дек 2008, 18:04

Нямам магазин, аз си продавам като частен продавач. Изчислих, че така ми е по-изгодно. А и досега не съм продавал модели. Иначе за Пейпал си напълно прав. Когато съм имал проблеми с разни неполучени неща или са завеждали такива срещу мен, никога не са реагирали адекватно, също както и с блокирането на акаунта ми. След навъртането на доста големи сметки за разговори с тях(защото нямаше как да си купя ваучер за ВОЙП, тъй като там също плащам с пейпал) им вдигнах наистина голям скандал по телефона и операторката отсреща каза, че чак сега са намерили преводач от РУСКИ език, който да прегледа доказателствата за адреса ми и след 10 мин. всичко беше ОК. Без коментар...
"Състезавам се само за да финиширам първи, защото класиралият се втори е първият от губещите" - Аертон Сена да Силва
Аватар
rumen1
Мото фен
Мото фен

Име: Румен Папазов
Колекционирам: мотоциклети 1:18

Мнениеот Bi-BiB » 08 Яну 2009, 17:57

Наскоро се завърнах в България. :flagbg: Ще се радвам, ако някой колега с опит в пейпал разплащанията ми препоръча банка, която има подходящи условия за доларови разплащания през пейпал. Обещавам много снимки в близко бъдеще на разни отвъдокеански придобивки. :snap:
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот ocool » 08 Яну 2009, 20:16

В Първа Частна Банка май са най-добри условията в момента. :thumbsup2:
Изображение

Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?
Аватар
ocool
Rosso фен
Rosso фен

Име: Дидо
Колекционирам: Lancia Squadra Corse, Stradale & Red Ladies 1/43

Мнениеот effectiv » 08 Яну 2009, 20:20

Тя нещо фалира преди 10 години ;)
Аватар
effectiv

Име: Веселин
Колекционирам: 1:50 WSI-Models

Мнениеот AudiFan » 08 Яну 2009, 20:50

Мисля че колегата има предвид Първа Инвестиционна Банка
Последна промяна AudiFan на 08 Яну 2009, 20:55, променена общо 1 път
Audi: Предимство чрез техника :signaudi:
Изображение
Аватар
AudiFan
Audi фен
Audi фен

Име: Ивайло
Колекционирам: 1:43;1:24;172 предимно Audi!

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки