Руска техника в 1/72

Военни модели, диорами, жп, авио, строителни, кораби, RC и други модели на транспортни средства.

Re: Руска техника в 1/72

Мнениеот berkut47 » 26 Дек 2013, 21:46

N-2 написа:Колега , ,,беркут - 47 ,, , струва ми се ,че в един друг сайт ти бе отговорено за ,,кюмбето ,, но ще се опитам с няколко думи . То е от радио прозрачен материал и чрез него се осъществява обмена на данни с откриващите и насочващи станций . Антена един вид ! :shake:

Благодаря колега,разбрах го това но късно и ръждата по него е излишна но уви... :oops: модела е завършен и не ми се преправя :cheers:
berkut47

Re: Руска техника в 1/72 и 1/35

Мнениеот berkut47 » 26 Дек 2013, 21:58

Първо Честита Коледа на всички!
Представям Ви един модел сглобен директно от кутията.Т-34/85 Zvezda 1/35
Няколко думи за процеса на работа :blah: -нищо не пасва,между долната и горна половина на корпуса където се снаждат калниците остават отвори с ширина около 1см по цялата дължина :shock: ,пластмасата е отвратителна особено на ролките,да не говорим за виниловите вериги-никакъв грунд не ги лови колкото и да ги обезмаслявах,боядисвам съхнат и щом тръгна да ги свивам всичко се напуква и пада от тях :(
Използвал съм бои на Гънзе,ръжда на MIG,сухи пастели и... май е това.
Направих му и една зимна подложка получи се нещо като замръзнала почва :D
Ако има нещо питайте и критикувайте :lol: Ето и малко снимки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
berkut47

Мнениеот martinius » 26 Дек 2013, 22:30

Супер е колега!Екстра се е получило! :rocknroll:
Сега и аз сглабям един модел бронеавтомобил ама е нещо страшно!Както и ви е сте писал нищо не си пасва,сега дялкам,режа снаждам.Дано накрая излезе нещо :thinking:
ИзображениеИзображение
Аватар
martinius

Име: Мартин
Колекционирам: военни,пожарна,полиция и ретро

Мнениеот azata » 27 Дек 2013, 11:39

Въпреки затрудненията които са те споходили при сглобяването на модела,смело мога да заявя,че си се справил страхотно.Поздравления колега-чудесна работа :clap:
Аватар
azata
BMW фен
BMW фен

Колекционирам: Само Модели на BMW 1:43

Мнениеот DanielAtanasov » 10 Яну 2015, 21:49

Явно освен железни нерви имате и страхотни умения. Преди време пробвах да направя модел на "звезда" и определено нищо не стана.
Вашите са станали страхотни! Поздравления :clap:
DanielAtanasov

Мнениеот chevyimpala » 11 Яну 2015, 08:15

Аз си мислех, че проблема си е в мен. Същите проблеми имам и аз с моделите на Звезда. "Виниловите" им вериги са толкова винилови, че са почти керамични. Като тръгна да ги сгъвам и се пречупват. Боя по тях... само с лепило. Имам един сглобен Тигър I в мащаб 1/72- при него не се счупиха. След това 3 модела бяха катастрофални.
Аватар
chevyimpala

Предишна

Назад към Други колекции - военни, жп, авио, строителни и др.