Строителна техника (TDI Power)

Военни модели, диорами, жп, авио, строителни, кораби, RC и други модели на транспортни средства.

Строителна техника (TDI Power)

Мнениеот TDI Power » 11 Ное 2013, 19:18

Хайде и аз да си покажа какво имам по темата, колкото и да е скромно откъм модели, да се надявам, че с времето ще мога да си позволя да заделям и по-сериозни суми за модели, а и строителните моделчета ще се вписват отчасти и със сферата ми на професионална дейност (макар и все още да не е започнала).

Началото е за първите придобивки в колекцията ми. Производителят е (я каква изненада) Карарама. Качеството им, въпреки многото пластмасови части, не е чак толкова лошо, сменят ли се с метални и става МоторАрт.

Volvo L150C & Volvo A25C - 1:50

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна TDI Power на 11 Ное 2013, 19:37, променена общо 1 път
Аватар
TDI Power
Фен на мащаб 1:43

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Re: Строителна техника (TDI Power)

Мнениеот Призрака » 11 Ное 2013, 19:30

Браво за колекцията, супер е :rocknroll:
Аватар
Призрака

Име: Stoyan
Колекционирам: Военни машини

Мнениеот Plamen1974 » 12 Ное 2013, 00:15

аз ги имам и двата, добри са, а и за парите си наистина са атрактивни.Има още един багер на Волво 200 или 210 на Карарама и един самосвал с чупеща се рама Волво 40F - по-голям от този самосвал /показаният на снимката е с товароносимост 24 тона/ и с отварящ се двигателен отсек. Него го нямам и ми е голям мерак да го имам! А за теб - наслука!
Plamen1974
Фен на кариерни самосвали

Име: Пламен
Колекционирам: автомобили, камиони, преимуществено самосвали, строителна и кариерна техника

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 00:27

Ето всички модели, които предлагат Cararama на Volvo в 1:50. Другият съчленен самосвал е A40D, както каза с по-голяма товароносимост и по-нов. Товарачът за дърва (или поне на това ми прилича) не съм го срещал да се продава по сайтове.
Изображение

Моят мерак беше да взема този комплект, когато го имаше в Кармодел, но много бързо го взеха и от доста време не се е появявал.
А колкото до багера - взех си го, но без камиона с трейлъра :(

Volvo EC210 - 1:50

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
TDI Power

Мнениеот Plamen1974 » 12 Ное 2013, 00:51

А ти имаш ли по-големият самосвал - само той ми липсва на мен :cry:
Plamen1974

Колекционирам: автомобили, камиони, преимуществено самосвали, строителна и кариерна техника

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 01:17

Plamen1974 написа:А ти имаш ли по-големият самосвал - само той ми липсва на мен :cry:

За съжаление не. :( На Карарама имам само моделите, показани дотук в темата. Изгодни са и си заслужава да се сдобия и с другите 2, но май засега съм на принципа "ако изпаднат от някъде". Нямам време да ги търся по чужди сайтове, а пък и ЕТ Пепа доколкото знам не са ги внасяли в България, само 3те ;)
Впрочем
Plamen1974 написа:А за теб - наслука!

Благодаря :)
Аватар
TDI Power

Мнениеот slaveyko68 » 12 Ное 2013, 20:07

Ето още един "болен мозък" както казва жената. Браво, на Волво има еди страхотен модел на Siku, ако си решил да събираш волво. Аз имам челния товарач и багера, добра детайлност но доста пластмаса. Внимавай с веригата на багера, калпава е и лесно се къса, моята се скъса и се наложи да я зашия с ленило не става. :twisted:
Аватар
slaveyko68

Колекционирам: 1:43 и 1:50

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 20:10

Komatsu CK25 от Utility серията - 1:43 Universal Hobbies

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Хм, снимките са станали доста ярки, ще ги сменя скоро сигурно. Като цяло са лоши де, но волвата и коматсуто са снимани с различни фотоапарати и по различно време, при първа възможност ще обновявам лоши снимки с по-добри такива.

slaveyko68 написа:Ето още един "болен мозък" както казва жената. Браво, на Волво има еди страхотен модел на Siku, ако си решил да събираш волво. Аз имам челния товарач и багера, добра детайлност но доста пластмаса. Внимавай с веригата на багера, калпава е и лесно се къса, моята се скъса и се наложи да я зашия с ленило не става. :twisted:

Те Волвата не са и при мен през повечето време, така че няма такава опасност. Иначе да, имам си приоритет и при строителните машини, той не е конкретна марка, а по-скоро такива модели, които се срещат ежедневно по улиците, тъй да се каже - по-компактни като размери.
Последна промяна TDI Power на 12 Ное 2013, 21:39, променена общо 2 пъти
Аватар
TDI Power

Мнениеот slaveyko68 » 12 Ное 2013, 20:14

Браво страхотен избор :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Аз също го имам само тази фирма го прави в мащаб 1:50 и е голямо колкото моделче на мечбокс, . :twisted:
Аватар
slaveyko68

Колекционирам: 1:43 и 1:50

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 20:42

Предварително си казах, че колекцията ми е скромна и така стана време и за последния модел в нея, който всъщност не е строителен, не е и в 1:50, но и не ми се отваря трета тема в раздела.

Както се вижда на последната снимка, вилицата не е в хоризонтално положение, но би трябвало да мога да го поправя като отпусна леко едната връв. Моделът е изцяло метален и тежи половин кило, пластмасови са само джантите и интериорът. Задните гуми се въртят от волана.

Linde-Stapler H60D - 1/24 Schüco BG

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
TDI Power

Мнениеот Plamen1974 » 12 Ное 2013, 21:05

Супер колекция си започнал да оформяш:)) Аз пък да се ховаля. Днес ми пристигнаха 5 модела Caterpillar 797F -white, хидравличен багер CAT 336, най-големият автогрейдер CAT 24M - 62 tonnes, черен товарач на Тонкин /останалото е Норскот/ Cat 988F и влекач lowbody trailer Cat 784 :twisted:
Plamen1974

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 21:51

Plamen1974 написа:Супер колекция си започнал да оформяш:)) Аз пък да се ховаля. Днес ми пристигнаха 5 модела Caterpillar 797F -white, хидравличен багер CAT 336, най-големият автогрейдер CAT 24M - 62 tonnes, черен товарач на Тонкин /останалото е Норскот/ Cat 988F и влекач lowbody trailer Cat 784 :twisted:

Звучи страхотно. Ще наглеждам темата ти за снимки :rocknroll: :clap:

А при мен ново строително моделче (извън журналните 1/64, които ще започна да снимам след като свърши поредицата, по ред по който си преценя) до края на годината може и да има, но все пак основната тема на колекцията ми са автомобилите, а строителните, макар и винаги да са ми били по-голямата страст, към момента остават леко встрани. Това ще се поправи, но в бъдеще неопределено. :D
Аватар
TDI Power

Мнениеот Plamen1974 » 12 Ное 2013, 21:55

важното е желание да има! Пък и вече си определил правилно приоритетите - строителните да ги харесваш повече ;) От мен съвет обаче - не се ограничавай с определена марка - Komatsu, Caterpillar, Liebherr, Volvo, Hitachi. Всеки модел си има чар и обаяние. Пък и не винаги моделът на любимата фирма е толкова добре изпипан или толкова голям като на друга)
Plamen1974

Мнениеот TDI Power » 12 Ное 2013, 22:34

Plamen1974 написа: От мен съвет обаче - не се ограничавай с определена марка - Komatsu, Caterpillar, Liebherr, Volvo, Hitachi. Всеки модел си има чар и обаяние. Пък и не винаги моделът на любимата фирма е толкова добре изпипан или толкова голям като на друга)

Е, имам си и любими марки, но тя е различна общо взето за всеки тип машина, например при съчлените самосвали е Volvo, при багер-товарачите - Komatsu, при булдозерите - Caterpillar, но това в никакъв случай не е критерий за това какво ще си купувам, както впрочем не е от значение и производителят на моделчето. Важното е да ми доставя необходимото удоволствие :)
Аватар
TDI Power

Мнениеот Plamen1974 » 13 Ное 2013, 00:36

Абсолютно си прав! :cheers: Мен например ми харесват най-много Либхер багери и самосвали, но като изработка например Komatsu 960 на First GEar ги бие. Естествено P&H за въжени багери, за челни товарачи определено Le Tourneau и Caterpillar. За камиони с чупеща се рама - Komatsu. Булдозери - CAT. :shake:
Plamen1974

Следваща

Назад към Други колекции - военни, жп, авио, строителни и др.