Въпроси,свързани с "другия" моделизъм

Военни модели, диорами, жп, авио, строителни, кораби, RC и други модели на транспортни средства.

Re: Въпроси,свързани с "другия" моделизъм

Мнениеот mitko-eurofighter » 19 Юни 2012, 11:45

Купих си Спитфайър МкIа на Еърфикс-1/72.Та въпроса ми е как да сложа декалите?
Аватар
mitko-eurofighter

Колекционирам: авиация, военно, пожарна, коли и авиация

Мнениеот Yavor123 » 20 Юни 2012, 08:22

Браво бе момци, да не правите БГ войници? СУПЕР! Аз го мисля известно време и си мислех че ще съм първия, радвам се ако съм в дълбока дълбока грешка по въпроса и моля ако имате готови снимки на резултата да ми покажете, благодаря преварително и поздрави.
Yavor123

Мнениеот ivelin71 » 23 Юни 2012, 09:11

Здравейте, колеги ! Ваденките/декалите на всички модели, се поставят принципно по един същи начин. може да се ползва помощна моделистка "химия"/ течности, подобряващи залепването, премахващи сребреенето им после и т.н./. Изрязва се от листа съответната "картинка",поставя се в топла/хладка вода за около минутка, после с пинсетка се хваща отлепилата се от основата "картинка" и се поставя на съответното място на модела. Това "съответно" място, е посочено в инструкцията за сглобяване, някъде на последните страници/ или схеми, понеже някои са от един лист/. Когато си взимаш нов модел, със сигурност всеки си има такава инструкция. Виж , когато става въпрос за втора ръка, подарени от някой,...може да се случи тази инструкция да е загубена, повредена, незапазена и т.н. Ама тогава, може да се обърнеш към някой от моделистите и ще помогнем с каквото можем. Та , при теб къде е инструкцията за сглобяване - имаш ли ?
ivelin71

Име: Ивелин Ценов
Колекционирам: Макети на цивилна и военна техника

Мнениеот mitko-eurofighter » 24 Юни 2012, 12:50

Здравей,благодаря за съвета.Имам ги инструкциите и скоро ще го свърша Спита.Взех си и Starter set-F-5 и го направих.
пп.Къде на кутиите на Ревел пише какви цветове са необходими?
Аватар
mitko-eurofighter

Колекционирам: авиация, военно, пожарна, коли и авиация

Мнениеот ivelin71 » 24 Юни 2012, 13:21

Здравей, Митко ! На кутиите на "Ревел", номерата на боите , които са дадени са няколкото основни цвята.Показани са, в левия край , на долната/гледайки с лице "корицата"/главната страна /, тясна страна на кутията. Пълния списък от необходимите цветове бои, са дадени в инструкцията за сглобяване. Успех в сглобяването и боядисването и да покажеш какво се е получило B) !
ivelin71

Име: Ивелин Ценов
Колекционирам: Макети на цивилна и военна техника

Предишна

Назад към Други колекции - военни, жп, авио, строителни и др.