Фотоконкурс No.65 - Модели и коледна украса

Re: Фотоконкурс No.65 - ГЛАСУВАНЕ

Мнениеот Ивайло » 02 Яну 2017, 20:00

1. №5
2. №1
3. №2
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: Фотоконкурс No.65 - ГЛАСУВАНЕ

Мнениеот milski » 02 Яну 2017, 23:07

1. снимка номер 8
2. снимка номер 4
3. снимка номер 2
Аватар
milski

Re: Фотоконкурс No.65

Мнениеот WeltherrschafT » 03 Яну 2017, 23:43

КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ ВЪВ ФОТОКОНКУРС No.65:

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

№5 - 101 т. Antara1 (номинация: Antara1)
№2 - 70 т. rvalev
№8 - 63 т. Ивайло
№4 - 53 т. rvalev
№6 - 33 т. mitesan
№3 - 20 т. Thunderbolt
№1 - 20 т. PorscheBulgaria

НАГРАДИ:

За 1-во място:
- Antara1:
- получава ранг "Фотограф на месеца" за срок от един месец;
- получава сертификат за участие
- снимката му се поставя за период от 1 месец на началната страница на сайта

За номинация:
- Antara1 получава право на „Закачен ЪП” за 10 дни м/у 03.01.2017 г. и 31.01.2017 г.

Честито на победителите Асен, Росен и Ивайло и поздравления за снимките!
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот Antara1 » 04 Яну 2017, 20:26

Честита Нова Година,колеги! Благодаря на всички гласували за моята снимка! :shake: С голямо удоволствие направих диорамата,защото този конкурс ми е любимият. Всички снимки бяха страхотни!

p.s. Специални благодарности на колегата Lancia Fan за красивия ратрак! :shake: Купих го за части,но реших да го реставрирам за конкурса. Дори и бурканите светнаха.
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот PorscheBulgaria » 04 Яну 2017, 22:45

Бих искал да изразя разочарованието си от текущата конкурсна година и по-специално от последните два конкурса.

Преди всичко, за много години и нека всички бъдат живи и здрави!

Държа да поясня, че пишейки този пост искам да се разгранича на 100% от зеления цвят, тъй като искам да се изкажа като потребител/участник, а не модератор.

За пореден път се убеждавам, че има нещо много сбъркано в тези конкурси. Не става въпрос за организационна гледна точка, напротив, Христо се справя перфектно, а по-скоро от гледна точка на гласуването. Наистина не разбирам философията на голяма част от гласуващите. Изводите, които аз си правя анализирайки резултатите от не един и два конкурса, е че не се ценят фотографски умения, усилия, нито пък технически добре изпълнени снимки. Вместо това се поощряват начинаещи и не толкова добри резултати, което не намирам за уместно в конкурс за фотографи/фотографии със сериозен характер.

Сега като се замисля, не отдавна беше споменато, че тук "професионалистите" нямат място сред "начинаещите", което е доста странно изказване. Бивайки причислен в едно друго изказване към "професионалистите", напълно логично си обяснявам резултатите ми до момента:

Конкурс №62: 1-во място с 12 точки разлика спрямо втория, при почти идентични снимки (нищо нередно не намирам тук)
Конкурс №63: 2-ро място с над 50% разлика в полза на първия, при почти идентични снимки (малко странно, но нищо)
Конкурс №64: Последно място, като на по-челно място има снимка с почти идентична обстановка, но с далеч не по-добро техническо изпълнение (доста странно)
Конкурс №65: Отново последно място, като отново на по-челно място има снимка, чийто фон дори не е истински, а техническото изпълнение отново не е по-добро. Дори има още една снимка с картичка за фон, но тя е по-добре реализирана. (наистина съм в потрес)

Наистина не си обяснявам тези резултати с друго освен, че мястото ми не е сред тези конкурси и не съм желан тук. Именно поради това искам да заявя категоричното си решение да НЕ участвам в предстоящите конкурси под никаква форма за неопределен период от време и НЕ желая да бъда номиниран за участие от други потребители. Нямам намерение да хабя повече ресурс и време за участия, тъй като не намирам нищо забавно снимките да бъдат оценявани по пристрастия, а не по истински качества.

Мисля да спра до тук, въпреки че мога да кажа още много неща, но не желая някой да се чувства засегнат. Също така, не желая и дискусия. Целта на този пост е да се обоснова за решението си. Ако някой търси дискусия по изказването ми, да заповяда на Националната среща, с удоволствие ще си поговорим, но в този подфорум, това е последното ми мнение по темата.

Успешна нова година на всички.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Име: Костадин
Колекционирам: Porsche 1/18

Предишна

Назад към Фотоконкурси