Въпрос за бял фон и осветление

Мнениеот danielle » 20 Мар 2008, 16:33

Здравей Ивайло :-)
Впечатлен съм от от повечето от снимките ти (особено на BMW 7-цата в темата "Един модел - много мащаби."). Сам ли си ги правил и тайна ли е как постигаш този хубва бял фон :-) Предполагам, че има доста допълнителна обработка, но все пак самите модели са доста добре фокусирани, осветени, експонирани и т.н. Иска ми се и аз до опитам нещо подобно :-)
Също така съм изключително впечатлен от самото BMW 1/18 на Kyosho... мисля, че ще се постарая да се сдобия с такова... останаха ми очите...
Аватар
danielle

Име: Даниел
Колекционирам: основно BMW 1:18, но и 1:43, 1:50

Мнениеот valery_buchinsky » 20 Мар 2008, 17:07

danielle, никаква тайна не е http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?t=741 :)
Даже се е опитал и нас да ни научи, ама... майсторът си е майстор... нема стигане тоя Ивайло бе ... и т'ва си е :)
Аватар
valery_buchinsky

Име: Валери Бучински
Колекционирам: Основно Mazda

Мнениеот danielle » 20 Мар 2008, 17:23

Благодаря за темата! :-)
Сравнително нов съм във форума и още не мога да смогна да изчета всичко, просто не ми остава толкова време (трябва и да се бачка понякога :-(). Ще опитам по неговите стъпки да видим какво ще се получи :-)
Благодаря отново!
Аватар
danielle

Мнениеот Ивайло » 20 Мар 2008, 18:14

Благодаря! :oops:

Честно казано, чисто бял фон не винаги може да се постигне, а в последно време дори се старая да не е чисто бял, за да има рамка. Леко сивкаво е по-реалистично. :) Така мисля поне.

Скоро ще има снимки и на S-класата, извинявам се за забавянето, но време не остава. :(
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот danielle » 20 Мар 2008, 18:52

Съгласен съм за чисто бялото, но понеже изглежда страхотно както си го направил и не знаех как да го нарека инак :-)
А за времето те разбирам прекрасно... там май е по-голям проблем и от парите...
Аватар
danielle

Мнениеот danielle » 20 Мар 2008, 20:20

Ивайло, а какъв светлинен източник си използвал специално за снимките на BMW 7-цата в темата "Един модел - много мащаби" и тази тук с кутията? Вероятно и апарата ти не е сапунерка :-)
Много ме запали, честно, да направя нещо поне малко подобно на твойте, защото и мойте не ги харесвам по разни бюра и т.н. Досадно е всеки път да криеш мишки, клавиатури, часовници, телефони и 'кво ли още не, което е наоколо.
С моя апарат не знам изобщо ще стане ли нещо и как се оправя с баланса на бялото... :-/

Благодаря ти предварително!
Аватар
danielle

Мнениеот borko » 20 Мар 2008, 20:53

danielle написа:Ивайло, а какъв светлинен източник си използвал специално за снимките на BMW 7-цата в темата "Един модел - много мащаби" и тази тук с кутията? Вероятно и апарата ти не е сапунерка :-)
Много ме запали, честно, да направя нещо поне малко подобно на твойте, защото и мойте не ги харесвам по разни бюра и т.н. Досадно е всеки път да криеш мишки, клавиатури, часовници, телефони и 'кво ли още не, което е наоколо.
С моя апарат не знам изобщо ще стане ли нещо и как се оправя с баланса на бялото... :-/

Благодаря ти предварително!

http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?t=741

Тук прочете ли ? :roll:
Аватар
borko

Име: Оборко
Колекционирам: 1:43 Dream car

Мнениеот danielle » 20 Мар 2008, 22:13

Да! Но това не означава, че той няма по-добро или професионално осветление. Интересува ме специално тези снимки как са направени, а не по принцип. Спред мен е малко трудно със нощна лампа да постигнеш такова качество. За това разпитвам по-подробно. Това, което е написал за нас е за подръчни средства, с които да правиш добри снимки, но неговите мисля, че са по-вече от просто добри, и че е ползвал добър апарат и по-сериозно осветление.
Аватар
danielle

Мнениеот Ивайло » 20 Мар 2008, 23:30

Разделих темата, за да си пишем спокойно и да не е офтопик. :) Нали за тази снимка говориш?

Изображение

Точно тя е направена в следното студио:
http://i26.photobucket.com/albums/c145/ ... back_1.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c145/ ... back_2.jpg

Фотоапаратът пък е умопомрачителен. :oops: Canon A520 - 4 мегапиксела. Много яка машина! Още ми служи вярно, дано да е все така. :)

Изображение

Миналото лято наистина взех нещо значително по-сериозно - Canon EOS 400D.

Изображение

Още си карам с неговия си обектив, но мога да слагам и други, които са по-специално за макро и дребни детайли. Засега не съм пробвал обаче. Снимките вече ги правя с него, но забележи, че студиото и осветлението е същото. :) Няма почти никаква обработка след това. Само малко контраст и осветеност донагласям.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И прочие. :) Ако с нещо мога да помогна?
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот danielle » 21 Мар 2008, 00:30

Здравей отново :-)
да, точно за тази снимка говорех. Осветлението си казва думата... Моя апарат е Sony DSC-P73 и далеч не може да се мери с Canon-a, но ми е предимно за аматьорски цели. Не ме бива особено във фотографията.
Тази вечер пробвах малко тези "advanced" техники за напреднали, защото както говорихме вече днес - времето все не стига...
Но явно е хубаво да имаш поне малко по-сносно осветление, ако не друго :-)
Като укротя малко страстта за моделите, може би ще е добре да помисля и за това.
А за BMW-то още веднъж - "аххххххх..." :-) Невероятно е и вече мисля, че мащаба 1:18 ме грабва повече...
По-късно ще кача първите опити с тази техника на снимане :-)
Аватар
danielle

Мнениеот danielle » 21 Мар 2008, 01:09

Иво, студиото, колкото и да изглежда от подръчни материали, върши страхотна работа :-) Мисля, че бих могъл да опитам с нещо подобно. В момента нямам никакви настолни лампи, нито оризова хартия, дори бели листи... само един голям А0 бял картон. Тъп въпрос, но какви са крушките? :-)
Изумявам се какъв ефект си постигнал.

Поздравления!
Аватар
danielle

Мнениеот borko » 21 Мар 2008, 01:13

danielle написа:Иво, студиото, колкото и да изглежда от подръчни материали, върши страхотна работа :-) Мисля, че бих могъл да опитам с нещо подобно. В момента нямам никакви настолни лампи, нито оризова хартия, дори бели листи... само един голям А0 бял картон. Тъп въпрос, но какви са крушките? :-)

Поздравления!

Писах ти на лично.Ходи в метро , има идеални лампи ! Ако ти е трудно след месец ще съм във Варна , та ще мога да помогна .
Аватар
borko

Име: Оборко
Колекционирам: 1:43 Dream car

Мнениеот ValioIliev » 21 Мар 2008, 02:18

borko написа:
danielle написа:Иво, студиото, колкото и да изглежда от подръчни материали, върши страхотна работа :-) Мисля, че бих могъл да опитам с нещо подобно. В момента нямам никакви настолни лампи, нито оризова хартия, дори бели листи... само един голям А0 бял картон. Тъп въпрос, но какви са крушките? :-)

Поздравления!

Писах ти на лично.Ходи в метро , има идеални лампи ! Ако ти е трудно след месец ще съм във Варна , та ще мога да помогна .

Я кажи какви лампи препоръчваш?
Аватар
ValioIliev

Име: Валентин Руменов Илиев
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Ивайло » 21 Мар 2008, 10:26

Аз лично ползвам обикновени tungsten крушки (с жичка) - една 40 вата и една 60. Може и по-силни, но не съм пробвал. Също са ми казвали, че много интересен ефект се получава с луминисцентни лампи по 30-ина см. дълги или повече. Трябва да се пробват варианти, защото осветлението се налучква най-добре с тестове.

Може и Mr.Mercedes-Benz да се включи, ако види темата, защото той си направи много добро студио, но за модели 1:43. Използва стъкло вместо хартия, а лампите бяха повече и мисля бяха луминисцентни.

Не помня Борко с какви лампи беше. :( Имаше ли хартия под тях?
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот DeV1L » 21 Мар 2008, 11:17

ъъъъЪ иВЧо заВиждам Ти За тес снимки.
DeV1L

Следваща

Назад към Фото съвети