Въпрос за бял фон и осветление

Мнениеот devil » 21 Мар 2008, 10:21

Откровено казано, снимките на тъмен (черен) фон, ако не знаех че става въпрос за модели, преспокойно мога да кажа че става въпрос за реални 1:1 модели, а снимките са на съответната марка за предстояща рекламна кампания. :) С други думи - който го може го може...
Аватар
devil

Име: П.Ангелов
Колекционирам: 1:43 (1930 up to 1990)

Мнениеот danielle » 21 Мар 2008, 10:49

Борко ми писа на ЛС и разказа също някой неща за осветлението, ако няма нищо против може да post-не част от това, което ми писа за осветлението тук.
Аватар
danielle

Име: Даниел
Колекционирам: основно BMW 1:18, но и 1:43, 1:50

Мнениеот valery_buchinsky » 21 Мар 2008, 11:36

Аз наскоро си направих студио. Бели листа отстрани, бял кадастрон отдолу и 2 луминисцентни лампи отгоре (с оризова хартия отдолу). Лошото е, че двете лампи все още не са ми достатъчни... Трябват ми поне 3. Иначе това е първата ми снимка, направена в студиото (първата що годе добра). Доста си поиграх, докато видя какви настройки са оптимални...
Изображение

Та... все още е леко бледичка снимката. Не успях да докарам по-реални цветове... Червеното попринцип си е баш червено. Мисля си, че с още една лампа нещата ще се оправят.

Само да обясня, че засега съм с две, 'щото само две хартисаха от кухнята :lol: На заплата евентуално ще взема още една и ше видим ко ши стаа :)
Аватар
valery_buchinsky

Име: Валери Бучински
Колекционирам: Основно Mazda

Мнениеот Ивайло » 21 Мар 2008, 11:48

Валери, много добро и равномерно осветление имаш. Само отпред в дясно има някаква сенчеста област, но трудно се избягва.

Решението на малкото лампи са още по-ниска скорост на затвора. Скорост около 10 секунди трябва да е предостатъчна, а дори и по-малко е добре. Ти с какво снимаше?

Наистина цветовете са измити. :( Това обаче се оправя за минута. :)

Изображение
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот valery_buchinsky » 21 Мар 2008, 12:51

Наскоро си купих Samsung S850. Малко след това си направих и студиото, за да видя с новата техника какво мога да постигна...

Играх си доста с настройките. При по-ниска скорост на затвора ми прегаряха кофти снимките - лявата част на предницата и дясната част на задницата, както ти си дал снимката също леко са прегорели, но с апарата не беше толкова леко.

За тъмната част отпред отдясно... точно затова ми трябва трета лампа - за да мога да осветя и отпред добре...

Лампите са около 30см. и съответно наистина става равномерно осветяване. И пак са ми малко като количество... Та... в началото на следващия месец евентуално ще имам по-добри снимки...

Сега, Иво, дали ще можеш да ми кажеш с какви настройки оправи цветовете? Аз Photoshop никога не съм пипал, но предполагам, че и Corel Poto-Paint ще свърши работа :)
Аватар
valery_buchinsky

Мнениеот borko » 21 Мар 2008, 13:03

Аз хартия не ползвам, само в някой случаи когата снимам черен модел .
http://www.factorycn.com/caihe/suplux/3 ... 2060hz.jpg

Ползвам нещо токова , но с единични пури. Сега за кафевия фон ползвам една "топла" направо жълта лампа.Баланса на бялото е на Тънгстен Х . Чудя се сегха обаче как да вържа една халогенна лампа ( или две) отгоре на студиото . Вярно ще има отражения , но ще приготвя хубава хартия . Мисля си също да сложа двете ми лампи сега отстрани. И все пак искам сянки ...

Лампите които препръчвам ги има в метро. Пура в тяло направо за контакта.Внимавайте само да не вземете по топла. Малките мисля ,че са си бели . Има по дълги по 60 см 13в.Такава позлвам за снимките на кефяв фон инъче се получава нещо подобно.
С една : бяла лампа :
Изображение
С две : бяла + топла ( жълта )
Изображение
Общо взето с втората лампа си определям " температурата" на фона.

Едно предложение:
Изображение
Аватар
borko

Име: Оборко
Колекционирам: 1:43 Dream car

Мнениеот ValioIliev » 21 Мар 2008, 23:22

Ивайло, ако може да споделиш какво ползваш за черен фон на снимките си?
Аватар
ValioIliev

Име: Валентин Руменов Илиев
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Ивайло » 22 Мар 2008, 09:43

ValioIliev написа:Ивайло, ако може да споделиш какво ползваш за черен фон на снимките си?

Черен картон. Листовете са малки, защото ми казаха, че го използвали художници и е около 0,5 ст. - 1 лв. за лист, затова е по-дебел, грапав и малък. Два такива листа са достатъчни, макар и клонящи към малки.

Върши много добра работа, макар и понякога да личат грапавините като при фона на Борко.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот valery_buchinsky » 22 Мар 2008, 12:29

А не казахте какви модификации правихте на снимката ми, че да стане почти перфектна...
Аватар
valery_buchinsky

Бял фон и баланс на бялото

Мнениеот emovalkov95 » 30 Мар 2009, 21:47

Здравейте! За да не правя нова тема, реших тук да попитам нещо. Какво трябва да променя във настройките си, за да се получи добра снимка. Когато докарам цвета на фона - бяло, но чисто бяло, моделът е жълтеникав - пример е тази снимка.

Изображение

На другата снимка съм докарал цвета на модела, но фонът е жълтеникав. Може ли да ми помогнете. Балансът на бялото е на Tungsten. Същото е и при Automatic.

Изображение

Ивайло, използвах снимката ти, за да покажа, че трябва да се получи това:

Изображение

Идеален фон, идеален модел (говоря за цветовете)

Искам да попитам и друго:

Блендата ми може да се настройва само на 2.8 или 7.1. Аз искам на 8, за да е на фокус целият модел. Може ли да ми кажете как да го направя на 8 или повече? Благодаря. :)
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Re: Колекцията на emovalkov95

Мнениеот ms_power » 30 Мар 2009, 21:51

Ти поне го докарваш горе-долу...И аз искам да знам как да стане-с листа пробвах,с две лампи-60 и 40,две по 100,с паус,без.Какво ли не опитах,нищо. :( Ще пусна последния резултат в съответната фото-тема.
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот emovalkov95 » 30 Мар 2009, 21:52

Това го правя с F 7.1, 1 sec. скорост на затвора, Tungsten, Macro и пак не се получава. :cry: borko, Mr.Mercedes-Benz, Ивайло и другите опитни фотографи нека помогнат. :roll:
Аватар
emovalkov95

Мнениеот qnchotuning » 30 Мар 2009, 21:56

Не разбирам много, но осветлението ти е слабо според мене :)
Аватар
qnchotuning

Име: Стоян
Колекционирам: 1/43

Мнениеот emovalkov95 » 30 Мар 2009, 21:57

qnchotuning написа:Не разбирам много, но осветлението ти е слабо според мене :)

Една лампа - 60W. Да пробвам ли с втора? Утре съм в Метро. :D
Последна промяна emovalkov95 на 30 Май 2009, 11:56, променена общо 1 път
Аватар
emovalkov95

Мнениеот ms_power » 30 Мар 2009, 21:57

emovalkov95 написа:Това го правя с F 7.1, 1 sec. скорост на затвора, Tungsten, Macro и пак не се получава. :cry: borko, Mr.Mercedes-Benz, Ивайло и другите опитни фотографи нека помогнат. :roll:

На твоята първа снимка няма паус,нали?Ако сложиш,ще стане по-ефектно.
Аз да те питам-с какво направи фона за първата?Може ли да снимаш студиото,за да изпробвам?
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

ПредишнаСледваща

Назад към Фото съвети